رویداد به پایان رسیده است!
یازدهمین نشست هم‌‎اندیشی مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار (BPM DAY) در تاریخچهارشنبه ۳۰ آبانبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

یازدهمین نشست هم‌‎اندیشی مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار (BPM DAY)

شروع:
چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷ ۱۵:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷ ۱۸:۰۰
مکان: تهران
موضوع:مدیریت / غیره
یازدهمین نشست هم‌‎اندیشی مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار (BPM DAY)
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

در سطح جهان BPM DAY ها به منظور به اشتراک گذاری تجارب حوزه BPM و توسط نمایندگان ABPMP برگزار می‌شود. باتوجه به سابقه نه چندان طولانی این حوزه دانشی در کشور ایران، انتقال تجارب سازمان‌های مختلف می‌تواند به میزان قابل توجهی به پیشرفت آن منجر شود. شرکت کنندگان این جلسات می‌توانند تا حد زیادی از دیگران در بهره‌گیری BPM سبقت بگیرند.

:white_check_mark: در هر BPM DAY یک نماینده از صنعت و یک نماینده از فضای دانشگاهی به ایراد سخنرانی در خصوص یک موضوع مشخص از BPM می‌پردازند. در بخش دانشگاهی حوزه‌های نو در BPM معرفی و گزارش‌های جهانی ارائه می‌شود. در بخش تجربی نیز در رابطه با متدولوژی انجام BPM در سازمان موردنظر، چالش‌ها و موانع پیش رو و راه‌های گذر از آن‌ها، برخی از خروجی‌های بدست آمده و پیشنهاداتی که در اجرای بهتر BPM دارند بحث می‌شود.

:white_check_mark یکی از مهم‌ترین موضوعات در رابطه با جلسات BPM DAY، آشنایی فعالان صنعتی و دانشگاهی در حوزه BPM و تشکیل شبکه‌ای از متخصصین مربوطه می‌باشد.

سخنرانان

دکتر معصومه کبریایی

دکتر معصومه کبریایی

ریاست اداره بهبود فرآِندهای اعتباری بانک ملت

دکتر معصومه کبریایی دانش‌آموخته رشته ارتباطات است و حدود ۱۸ سال است که در حوزه اعتباری بانک ملت مشغول فعالیت می‌باشد. وی هم‌اکنون ریاست اداره بهبود فرآیندهای اعتباری بانک را عهده‌دار است که تمامی مسئولیت‌های مرتبط با BPM بخش اعتباری را شامل می‌شود. از آخرین اقداماتی که وی در جهت بهبود فرآیندهای اعتباری به انجام رسانده، عبور از BPM سنتی و روی آوردن به فرآیندکاوی است. روحیه ریسک‌پذیر او باعث شده تا برای اولین بار در ایران فرآیندکاوی را به صورت عملیاتی مورد استفاده قرار دهد. فرآیند اعطای تسهیلات بانک به صورت پایلوت جهت انجام فرآیندکاوی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج حاصل از آن بسیار موردپسند مسئولین بانک واقع شده است. در این پروژه فرآیند اعطای تسهیلات از منظر زمانی بررسی شده و گلوگاه‌ها، دوباره‌کاری‌ها، انحرافات و variantهای مختلف فرآیند نیز شناسایی شده است. در این جلسه او در نظر دارد تجربیات حاصل از بهره‌گیری از فرآینکاوی را ارائه نماید تا گامی در راستای آشنایی دیگر فعالان حوزه BPM با فرآیندکاوی بردارد.

دکتر مهرداد کرمانی

دکتر مهرداد کرمانی

ریاست IRAN ABPMP

دکتر مهرداد کرمانی دانش آموخته رشته مهندسی صنایع و ریاست نمایندگی ABPMP در ایران است. فعالیت او در انجمن باعث شده تا همواره به دنبال جدیدترین استانداردها و رویکردها جهت مدیریت فرآیندهای سازمان باشد. از آنجایی که در سطح جهان به استفاده از فرآیندکاوی روی آورده‌اند، وی بر آن شده است تا این حوزه دانشی را در ایران ترویج دهد. اولین گام انجام این امر، عقد تفاهم‌نامه همکاری با شرکت fluxicon است که از اولین و مشهورترین فعالان این حوزه می‌باشد. فرآیندکاوی مرز میان داده‌کاوی و مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار است که با استفاده از داده‌های واقعیِ ثبت‌شده به مدیریت و تحلیل فرآیند‌ها می‌پردازد. در فرآیندکاوی از الگوریتم‌های داده‌کاوی به منظور شناسایی روندها، الگوها و جزئیات براساس اطلاعات رویدادهای ثبت‌شده استفاده می‌شود. همچنین فرآیندکاوی به منظور درک فرآیندها و طراحی ایده‌های بهبود به کار برده می‌شود. فرآیندکاوی به سازمان‌ها برای کشف، پایش و بهبود فرآیندهای خود با استفاده از دانش حاصل شده از نگاره‌های رویداد (Event Log) یاری می‌رساند. برای مشاهده انحراف از روش اجرایی استاندارد و مصوب و شناسایی گلوگاه‌ها، این این امر به بهبود فرآیندها کمک می‌کند.

آدرس:تهران تهران، خ انقلاب، بین چهار راه کالج و چهار راه ولیعصر، خ سعید، دانشکده مهندسی صنایع و مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر