رویداد به پایان رسیده است!
وبینار مدیریت خواب و ریکاوری در تاریخ چهارشنبه ۶ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۶ مرداد ساعت ۱۹:۰۰

وبینار مدیریت خواب و ریکاوری

  • از ۴۷,۰۰۰ تومان
  • اهواز
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


هر انسانی تقریبا یک سوم از زمان روزش را به خواب اختصاص می دهد ولی کمترین اهمیت را به خواب میدهیم.

ما فکر میکنیم همینکه چشمانمان را ببندیم خواب حساب می شود در حالی که بدن از نظر شیمیایی باید در حالت خاصی باشد تا خواب به حساب بیاید.

 

من همیشه در آموزش هایم یک جمله را زیاد تکرار میکنم که

دکمه ذخیره اطلاعات در خواب زده می شود

در زمان اینخواب است که مغز اطلاعات را دسته بندی و در حافظه بلندمدت ذخیره میکند، یعنی اینکه فرقی نمیکند چقدر برای یادگیری زمان میزاریم، اگر خواب خوبی نداشته باشیم ،عمده زحمتمان هدر می رود.


خواب نامناسب عوارض گوناگون دارد. مرور ۱۵۳ مطالعه دانشگاهی روی بیش از ۵ میلیون نفر نشان می‌دهد که کم‌خوابی با دیابت، فشار خون، چاقی و نارسایی‌های عروقی و قلبی مرتبط است.

محققان می‌گویند حتی چند شب کم‌خوابی پشت‌سرهم ممکن است یک آدم سالم را به آستانه ابتلای به دیابت برساند. به این دلیل قابلیت کنترل قند خون آدم آسیب می‌بیند.

همچنین واکسن روی آدم‌هایی که کم‌خوابی دارند کمتر اثر می‌کند. کم‌خوابی سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند و امکان ابتلا به بیماری‌های عفونی را بالا می‌برد.

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد آن گروه از شرکت‌کنندگان در این پژوهش که کمتر از هفت ساعت در شبانه‌روز می‌خوابیدند سه برابر بیشتر از کسانی که هفت ساعت یا بیشتر می‌خوابیدند دچار سرماخوردگی می‌شدند.

نکته مهم دیگر این است که به نظر می‌رسد افرادی که کم می‌خوابند هورمون گرلین زیاد، و هورمون لپتین کم تولید می‌کند. گرلین هورمون مرتبط با احساس گرسنگی است و لپتین هورمون مرتبط با احساس سیری. این تغییر هورمونی ممکن است به چاقی فرد منجر شود.

بعضی مطالعات کم‌خوابی را به عملکرد مغز و در درازمدت، حتی به فراموشی ربط می‌دهند.

پروفسور اومارا این‌طور توضیح می‌دهد که در طول روز ضایعاتی در مغز شکل می‌گیرد که وقتی می‌خوابیم از بدن بیرون می‌رود. وقتی درست نمی‌خوابیم، انگار مغزمان در حالتی است که ضربه‌ای خفیف خورده.

پیامدهای پرخوابی به اندازه کم‌خوابی روشن نیست. اما این‌قدر می‌دانیم که برای سلامتی خوب نیست - از جمله در افراد مسن ممکن است خطر ابتلای به زوال عقل را بیشتر کند.

 

در این وبینار شما آموزش می‌بینید که اصلا خواب یعنی چی و چه موقع می گوییم خواب هستیم و مهمتر از همه چگونه خواب با کیفیت داشته باشید و چطور مشکلات بی خوابی خود را حل کنید.

این دوره حدود ۳ ساعت آموزش است که دو جلسه یک ساعت و نیم خواهد بود و در صورت نارضایتی به هر دلیلی کل مبلغ به شما بازگردانده میشود.

آدرس

اهواز کیانپارس

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

هنا نواصری

رویداد های برگزارشده۱۳
رویداد های فعال۰