کاور
سه‌شنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۸:۰۰

وبینار بسته‌ی نجات باج‌افزار (Ransomware) بررسی روش‌ها و تکنیک‌های حملات، محافظت و پیش‌گیری

 • رایگان
 • آنلاین
 • تکنولوژی
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

درباره‌ی وبینار


بدافزار باج‌گیری یا همان Ransomware، یکی از انواع بدافزار است که اغلب پس از نفوذ به سامانه‌ی قربانی، با استفاده از روش‌هایی مانند رمزنگاری و غیره از دسترسی کاربر به داده‌ها یا سامانه‌ی خود جلوگیری و در ازای احیای دسترسی، از قربانی درخواست پول می‌کند. این بدافزارها از سال‌ها پیش وجود داشته‌اند اما در سال‌های اخیر شاهد رشد چشم‌گیر آن‌ها در سراسر دنیا هستیم. شاید بتوان از مهم‌ترین دلایل رشد باج‌گیری در طی این سال‌ها به افزایش اهمیت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات برای سازمان‌ها و از سوی دیگر توسعه‌ی رمز‌ارزها و امکان دریافت پول به صورت غیر قابل ردیابی اشاره کرد.

سازمان‌های مختلف مانند دانشگاه‌ها، ارگان‌های دولتی، کسب‌وکارهای خصوص و حتی بیمارستان‌ها می‌توانند هدف حملات باج‌افزارها قرار بگیرند. بر اساس گزارش مجله‌ی CRN تنها در ۱۱ حمله‌ی باج‌گیری بزرگ رخ داده در سال ۲۰۲۰ میلادی،  بیش از ۱۴۴ میلیون دلار به کسب‌وکارهای قربانی هزینه تحمیل شده است. این هزینه شامل باج‌های پرداخت شده به هکرها، بازیابی اطلاعات، بازسازی زیرساخت شبکه و سایر موارد می‌شود.

اما مهاجمین چگونه قربانیان خود را به دام می‌اندازند؟ چگونه می‌توان از سازمان و دارایی‌های خود در برابر این حملات محافظت کرد؟ و بسیاری از سوالات دیگر که در این وبینار «علیرضا قهرود» و «علیرضا توکلی» به آن‌ها پاسخ داده و یک سناریوی کامل حمله و دفاع را نیز در راستای آشنایی بیشتر مخاطبان با این تهدیدات، به صورت عملی پیاده‌سازی و اجرا خواهند کرد. 


محتوای وبینار


هدف از برگزاری این وبینار افزایش آشنایی مخاطبان با حملات باج‌افزارها و روش‌های مقابله با این تهدیدات است. سرفصل مطالب به شرح زیر است:

 1. تعاریف استاندارد دارایی، مخاطرات و سایر مفاهیم امنیت بر اساس استانداردهای بین‌المللی (ISO27001، ISC2 و ...)
 2. بررسی انواع بدافزار و تحلیل انواع باج‌افزارها
 3. بررسی مسیر حملات باج‌افزارها از گذشته تا امروز
 4. اجرای برخی حملات به صورت عملی و در محیط آزمایشگاهی
 5. بررسی راهکارهای امن‌سازی و مقابله با این حملات
 6. پیاده‌سازی این راهکارها به صورت عملی و اجرای مجدد حملات جهت بررسی تاثیر این راهکارها
 7. فرآیند پاسخ‌گویی به این تهدیدات
 8. پرسش و پاسخ

مدت زمان وبینار


این وبینار به مدت ۳ ساعت (از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۱:۰۰) در روز سه‌شنبه مورخ ۲۰/۰۸/۹۹ برگزار خواهد شد.

سخنران‌ها

علیرضا توکلی
علیرضا توکلی
معاون ارشد اطلاعات (CIO) هلدینگ دینا

بیش از ۱۵ ساله که در زمینه‌ی فناوری اطلاعات و امنیت سایبری فعالیت دارم و در طول این مدت در شرکت‌های مختلفی فعالیت داشتم و در حال حاضر هم در سمت معاونت هلدینگ دینا مشغول به کار هستم. طی این سال‌ها همواره در حال یادگیری بودم و موفق به کسب بیش از ۲۰ گواهی‌نامه‌ی تخصصی بین‌المللی شدم.

علیرضا قهرود
علیرضا قهرود
متخصص تحلیل و مدیریت امنیت سایبری و مدرس

۱۵ سال پیش به عنوان کارشناس شبکه کار خودم رو شروع کردم و تقریبا پس از ۳ سال به امنیت سایبری وارد شدم. در طول این سال‌ها با شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ زیادی همکاری داشتم و در حال حاضر هم به عنوان مشاور و مدرس امنیت سایبری مشغول به کار هستم. طی این مدت در کنار کار و تدریس همواره به مطالعه‌ی آخرین دانش روز امنیت سایبری هم مشغول بودم و گواهی‌نامه‌ی متعددی رو از معتبرترین موسسه‌ها و شرکت‌های بین‌المللی دریافت کردم.

سوالات متداول

برای استفاده‌ی بهینه از مطالب این وبینار به چه دانش‌هایی نیاز است؟
آشنایی با مفاهیم و اصول شبکه، آشنایی با مفاهیم و تعاریف حملات سایبری در لایه‌های مختلف، آشنایی با پروتکل‌های پرکاربرد TCP/IP، آشنایی با مفاهیم مدیریت مخاطرات (Risk Management)، آشنایی ابتدایی با مفاهیم رمزنگاری
این وبینار برای چه افرادی توصیه می‌شود؟
کارشناسان امنیت سایبری در سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، مشاورین و مدیران امنیت سایبری، کارشناسان شبکه و زیرساخت، کارشناسان مرکز داده

برگزارکنندگان

آکادمی راوین
آکادمی راوین

آکادمی راوین، برگزارکننده‌ی دوره‌های تخصصی امنیت سایبری

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی راوین

آکادمی راوین برگزارکننده دوره‌های تخصصی در زمینه امنیت سایبری است. تمام دوره‌های این موسسه در هر دو مسیر «آبی» و «قرمز» بر اساس آخرین دانش روز دنیا و هم سطح دوره‌های ارایه شده در موسسات بزرگ بین‌المللی، طراحی شده و توسط به‌نام‌ترین مدرسین ایرانی و غ

رویداد های برگزارشده۲۴
رویداد های فعال۹
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر
 • شروع: سه‌شنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۸:۰۰
 • پایان: سه‌شنبه ۲۰ آبان ساعت ۲۱:۰۰
این رویداد از سرویس وبینار ایوند استفاده می‌کند.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است