رویداد به پایان رسیده است!
بهبود امنیت برای کاربران شبکه سلولی با استفاده از یادگیری ماشین در تاریخ شنبه ۱۹ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۱۹ بهمن ساعت ۱۲:۰۰

بهبود امنیت برای کاربران شبکه سلولی با استفاده از یادگیری ماشین

  • رایگان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات رویداد


یکی از مشکلات موجود در شبکه‌های مخابراتی در هنگام تبادل اطلاعات وجود گره‌های غیرمجازی در شبکه است که به دنبال شنود اطلاعات مبادله شده هستند. از طرف دیگر هنگامی که گره‌ها با یک ایستگاه مخابراتی ارتباطی برقرار می‌کنند، میان اطلاعات ارسالی و اطلاعات دریافت شده تغییراتی ایجاد می‌شود که علت اصلی آن ایده‌آل نبودن تجهیزات، تضعیف سیگنال‌های مبادله شده و همچنین به دلیل ماهیت این شبکه‌ها و باند محدودی که در اختیار هر کاربر قرار دارد، وجود تداخلاتی است که به صورت ناخواسته ایجاد می شود. وجود این عوامل باعث می‌شود تا برقراري یک ارتباط ایمن و موفقیت آمیز در این شبکه‌ها تحت شرایطی خاص، دشوار باشد. یکی از عوامل تداخل موجود در این شبکه‌ها، ارتباط ابزار به ابزار (میان فرستنده پیام با سایر گیرنده‌ها به غیر از گیرنده اصلی) است که می‌توان از این تداخل به منظور فراهم کردن شرایطی استفاده کرد که دریافت اطلاعات مبادله شده از طرف شنودگر دشوار باشد، به این ترتیب از این روش می‌توان به عنوان روشی برای عدم دسترسی کاربران غیرمجاز به اطلاعات مبادله شده در شبکه استفاده نمود.

در این سخنرانی در ابتدا به مزایا و معایب ارتباط ابزار به ابزار و لزوم به کارگیري آن اشاره نموده، سپس به اثر تداخل ایجاد شده توسط گره‌های قانونی در شبکه می‌پردازیم و خلاصه‌اي از تلاش‌هاي انجام شده براي کنترل اثر این تداخلات بیان می کنیم. درنهایت با بیان مفاهیم امنیت لایه فیزیکی برای کاربر سلولی به بررسی وتحلیل بهبود  امنیت لایه فیزیکی برای کاربر سلولی می‌پردازیم.

سخنرانان

مهدی رحیمی
مهدی رحیمی
کارشناسی ارشد مخابرات رمز دانشگاه صنعتی شریف

آقای مهندس مهدی رحیمی مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی برق، گرایش مخابرات از دانشگاه خواجه نصیر در سال 1397دریافت نمود. ایشان هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته مهندسی برق، گرایش رمزنگاری و امنیت شبکه در دانشگاه صنعتی شریف هستند. از جمله موضوعات مورد علاقه ایشان، می‌توان به امنیت لایه فیزیکی شبکه‌ها اشاره کرد.

برگزارکنندگان

شاخه دانشجویی انجمن رمز ایران
شاخه دانشجویی انجمن رمز ایران

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۲۱۲:۱۰
سخنرانی۱۲:۱۰۱۳:۱۰
پذیرائی۱۳:۱۰۱۳:۲۰

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی اولیه با مفاهیم اولیه رمزنگاری
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر

آدرس

تهران خیابان آزادی ، دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده مهندسی برق

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

انجمن رمز ایران

شاخه دانشجویی انجمن رمز ایزان

رویداد های برگزارشده۶
رویداد های فعال۰