رویداد به پایان رسیده است!
کافه توفیق/ چرا ترجمان به موفقیت رسید؟ با حضور مرتضی روحانی مدیر مسئول سایت و انتشارات ترجمان در تاریخ چهارشنبه ۹ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

چهارشنبه ۱۳ اسفند

چهارسوق دوازدهم

  • آنلاین
  • از ۱۵۰,۰۰۰ تومان
آواتاردبیرخانه رویداد چهارسوق
کاور
چهارشنبه ۹ مرداد ساعت ۱۴:۰۰

کافه توفیق/ چرا ترجمان به موفقیت رسید؟ با حضور مرتضی روحانی مدیر مسئول سایت و انتشارات ترجمان

  • رایگان
  • تهران
  • فرهنگی هنری
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


هدفِ ترجمان برقرارکردن ارتباط فکری میان زبان فارسی و دیگر زبان‌های زندۀ دنیاست. اما چنین کاری در زمان حاضر که دوران فراوانی ترجمه و مترجم در میان فارسی‌زبانان است، چه اهمیتی دارد؟ ما معتقدیم هر متنی ارزش ترجمه ندارد، اما هستند متون کمتر شناخته‌شده و جریان‌های به حاشیه رانده‌شده‌ای که ترجمۀ آن‌ها دریچۀ تازه‌ای در جهان اندیشۀ امروز ایران می‌گشاید.
فعالیت‌های ترجمان در دو بخش «انتشارات ترجمان علوم انسانی» و «سایت ترجمان» تعریف می‌شود. در سایت ترجمان مقاله‌، نوشتار، بررسی کتاب و گفت‌وگوها را قرار می‌دهیم و سپس مجموعه‌ مقاله‌ها را در قالب کتاب منتشر می‌کنیم. در انتخاب مقالات، حداکثر تلاش ما بر این است تا تنها متون دست اول، از اندیشمندان اصلی جریان‌های مهم فکری و نظری ترجمه شوند و، بر خلاف بسیاری از دیگر نشریات و وبگاه‌ها، ترجیح داده‌ایم تا تعداد مقالات کمتری را با کیفیتی بالاتر و محتوایی غنی‌تر ترجمه کنیم.

در هشتمین نشست کافه توفیق که به همت حوزه هنری دیجیتال برگزار می‌شود با هم چگونگی سیر موفقیت فعالیت و انتشارات مجموعه ترجمان را با حضور مدیرمسئول آن آقای مرتضی روحانی مرور می کنیم. چهارشنبه 9 مرداد تالار ماه حوزه هنری

سخنرانان

مرتضی روحانی
مرتضی روحانی
مدیرمسئول سایت و انتشارات ترجمان

برگزارکنندگان

حوزه هنری دیجیتال
حوزه هنری دیجیتال

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

آدرس

تهران خیابان سمیه/ نرسیده به حافظ/ حوزه هنری/ تالار ماه

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

حوزه هنری دیجیتال

حوزه هنری دیجیتال

رویداد های برگزارشده۴
رویداد های فعال۰