رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه پروپوزال ،طرح و پایانامه نویسی در تاریخشنبه ۱۳ شهریوربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه پروپوزال ،طرح و پایانامه نویسی

شروع:
شنبه ۱۳ شهریور ۹۵ ۰۹:۰۰
پایان:
شنبه ۱۳ شهریور ۹۵ ۱۴:۰۰
کارگاه پروپوزال ،طرح و پایانامه نویسی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

این کارگاه به‌منظور راهنمايي دانشجويان و هماهنگي

در تدوين طرح پيشنهادي پایان‌نامه (پروپوزال) و طرح پیشنهادی برای کارهای اجرایی و علمی  و همچنین سایر مراحل نگارش پایان‌نامه و نکاتی در باب جلسه دفاع برگزار می‌شود.

طرح تحقيق درواقع شبيه طرح اوليه و پيشنهادي يك ساختمان است كه توسط آرشیتکت (پژوهشگر يا محقق) اركان اصلي آن طراحي و محاسبه‌شده و به‌صورت نقشه و ماكت ساختمان درآمده است و چنانچه يك مهندس خبره (استاد راهنما) به آن نگاه كند، بتواند ساختماني را (پژوهشي را) كه بر اساس اين نقشه شكل می‌گیرد، از قبل براي خود تجسم كند.

پژوهشگري كه قصد تحقيق دارد، ابتدا بايد براي پژوهش موردنظر خود طرح تحقيق بنويسد. طرح تحقيق درواقع نقشه انجام تحقيق است و راهنماي محقق براي عملياتي كردن و اجراي تحقيق است.
هرچند انتخاب موضوع و فرايند تهيه و تكميل يك پروپوزال به‌راحتی و در مدت‌زمانی كوتاه انجام می‌شود، ولي بايد توجه داشت كه پروپوزال درواقع پيشنهاد يک تحقيق بوده و به‌منزله نقشه‌های محاسباتي ساختمان است، لذا چنانچه با دقت و با محاسبات دقيق طراحي گردد، پژوهشگر در انجام مراحل بعدي با مشكل اساسي روبرو نخواهد شد.

به‌طوری‌که گفته می‌شود پژوهشگري كه طرح تحقيق خود را به‌طور دقيق، روشن و كامل نوشته، به نظر می‌رسد بيش از 50 درصد رساله يا پایان‌نامه خود را تهیه‌کرده است.

 

 

آدرس:تهران تهران میدان انقلاب خیابان 16 آذر باشگاه دانشجویا ن دانشگاه تهران