رویداد به پایان رسیده است!
درس گفتارهایی از کتاب دولت و بازار/ الگویی پویا برای روابط متقابل در تاریخ دوشنبه ۲۰ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۹ تیر ساعت ۱۸:۳۰

درس گفتارهایی از کتاب دولت و بازار/ الگویی پویا برای روابط متقابل

  • از ۲۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.


🔻دوره حضوری با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در محل پژوهشکده حکمت به نشانی: بالاتر از چهارراه ولیعصر (عج)، خ بزرگمهر، خ سرپرست، پلاک 1 برگزار می‌گردد و همزمان به صورت وبینار نیز برگزار خواهد شد.

📚 معرفی کتاب دولت و بازار؛ الگویی پویا برای روابط متقابل

✍️ نویسنده: دکتر سیدیاسر جبرائیلی

🔻سیدیاسر جبرائیلی در این کتاب نشان داده است که اولاً اقتصاد بازار و به ویژه رویکرد تجاری برخاسته از آن یعنی «تجارت آزاد» که می‌توان آن را اصلی‌ترین مشخصه نئولیبرالیسم دانست، دارای انحرافات اساسی در مبانی انسان شناختی و نقص‌های فراوان منطقی است، ثانیا‌ ًکشورهای پیشرفته امروزی که پرچمدار اقتصاد بازار هستند، تنها در ادواری به این شعار پایبندی نشان داده‌اند که همسو با منافع استعماری‌شان بوده و هرگاه بازار آزاد را در تعارض با منافع خود دیده‌اند بدون تعارف آن را کنار گذاشته‌اند، ثالثا رویکرد اقتصاد بازار و برنامه‌ها و توصیه های غرب به ملل در حال پیشرفت یا عقب مانده بر مبنای این رویکرد، طرحی هوشمندانه برای تداوم استعمار است.

🔻فصل نخست کتاب «دولت و بازار»، به بررسی محورهایی اصلی از دو مکتب اقتصاد بازار و حمایت گرایی پرداخته است. در فصل دوم، در قالب نظریه «حمایت هوشمند»، مدلی پویا برای رابطه دولت و بازار در اقتصاد ارائه شده و شواهدی از به کارگیری اجزاء این مدل در تاریخ اقتصاد سیاسی کشورهای پیشرفته ذکر شده است. فصل سوم، توصیه‌ها و تجویزهای غرب به کشورهای در حال پیشرفت برای پیروی از اصول اقتصاد بازار را در قالب نظریه استعمار بررسی کرده و به بازخوانی بخشی از نتایج پیروی از سیاست‌های نئولیبرال در سه کشور آرژانتین، ونزوئلا و ترکیه پرداخته است. در فصل چهارم نیز تجربه کره جنوبی در دوره «پارک چانگ هی» به عنوان نمونه تجربه شده الگوی حمایت هوشمند، مطالعه شده است.

🔻علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه کتاب دولت و بازار، از طریق لینک زیر اقدام به خرید آنلاین کتاب همراه با تخفیف ویژه نمایند.

🌐 https://bit.ly/35825kP

🔻 پژوهشکده حکمت درس‌گفتارهایی از کتاب دولت و بازار را در روزهای 9، 16، 23 و 30 تیر ماه 1399 برگزار می‌کند. علاقمندان به شرکت در این درس‌گفتار، می‌توانند از لینک زیر ثبت‌نام نمایند.

🌐 https://evnd.co/clTxz

💠 پژوهشکده حکمت
تلگرام |بله|اینستاگرام|
🆔 @hekmat_ac

زمان‌بندی

99/04/09
99/04/16
99/04/23
99/04/30
عنوانشروعپایان
جلسه اول ۱۸:۳۰۲۰:۳۰
عنوانشروعپایان
جلسه دوم۱۸:۳۰۲۰:۳۰
عنوانشروعپایان
جلسه سوم۱۸:۳۰۲۰:۳۰
عنوانشروعپایان
جلسه چهارم۱۸:۳۰۲۰:۳۰

برگزار‌کننده

آواتار

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت

رویداد های برگزارشده۱۶
رویداد های فعال۰