رویداد به پایان رسیده است!
آسیب‌شناسی نورپردازی درختان: بررسی پیامدهای زیست‌محیطی نور مصنوعی در تاریخ سه‌شنبه ۱۴ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۱۴ اسفند ساعت ۱۴:۳۰

آسیب‌شناسی نورپردازی درختان: بررسی پیامدهای زیست‌محیطی نور مصنوعی

  • رایگان
  • تهران
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


“در محیط‌های شهری، نور مصنوعی به‌طور مستقیم از طریق نورپردازی به پوشش گیاهی می‌رسد که ممکن است به‌صورت بالقوه بر گیاهان مؤثر باشد. همه منابعی که به این موضوع پرداخته‌اند، تأثیرگذاری نور مصنوعی بر گیاهان را تأیید می‌کنند. آلودگی نوری مانند تمام دیگر آلودگی‌ها، به اکوسیستم آسیب می‌رساند. با این وجود همه آن‌ها بر منفی بودن این تأثیرگذاری اتفاق‌نظر ندارند و برخی از آن‌ها معتقدند می‌توان از نور مصنوعی در جهت بهینه نمودن رشد گیاهان استفاده کرد.”

با هدف بررسی پیامدهای زیست محیطی، نشست تخصصی با موضوع " آسیب شناسی نورپردازی درختان" برگزار می‌شود.

مفتخريم كه ميزبان شما عزيزان در این سلسله نشست‌ها باشیم که بر اساس آخرين تحولات زیباسازی و با رویکردی انتقادی و با نگاه به آینده زیباسازی شهری برگزار مي گردد.

در این نشست در ابتدا مستند "مرگ روشن" اکران خواهد شد. مستند «مرگ روشن» به کارگردانی مسعود دهنوی به‌عنوان یک مستند محیط زیستی به موضوع آلودگی نوری در شهر تهران می‌پردازد. آلودگی نوری که موضوعی ناپیدا در مشکلات کلان شهرهایی مانند تهران است، در این مستند مورد بررسی قرار گرفته است و آثار زیانبار آن برای شهروندان و محیط زیست تشریح شده است.

در ادامه این نشست مهندس سیدحامد میرزاخلیل، فعال محیط زیست به همراه دکتر سیدمهدی سیدی، متخصص فیزیولوژی گیاهی و مهندس آرین افراز، متخصص نورپردازی به بررسی پیامدهای زیست محیطی نور مصنوعی به ویژه نورپردازی درختان و اثرات زیانبار آلودگی نوری خواهند پرداخت.

فعالان محیط زیست، فعالان نورپردازی پاک و علاقه‌مندان به شرکت در این نشست می‌توانند سه شنبه 14 اسفندماه از ساعت 14:30 الی 17:30 به پژوهشکده فرهنگ و هنر و معماری واقع در خیابان انقلاب، نرسیده به چهار راه ولیعصر، نبش خیابان مظفر جنوبی، تالار فرهنگ و هنر مراجعه کنند.

شرکت در این سلسله نشست‌ها برای عموم آزاد و رایگان است.

متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن دبیرخانه تماس حاصل کنند.

 

سخنرانان

مهندس سید حامد میرزاخلیل
مهندس سید حامد میرزاخلیل
فعال محیط زیست
دکتر سید مهدی سیدی
دکتر سید مهدی سیدی
متخصص فیزیولوژی گیاهی
مهندس آرین افراز
مهندس آرین افراز
متخصص نورپردازی

برگزارکنندگان

سازمان زیباسازی شهر تهران
سازمان زیباسازی شهر تهران
شرکت دیبا افق رایا
شرکت دیبا افق رایا

آدرس

تهران خیابان انقلاب، نرسیده به چهارراه ولیعصر، نبش خیابان برادران مظفر جنوبی، پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

سازمان زیباسازی شهر تهران

معاونت توسعه و برنامه ریزی سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می کند.

رویداد های برگزارشده۸
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۸۰ نفر