رویداد به پایان رسیده است!
دوره تابستانی شفافیت، جلسه سوم: «فرصت‌های فناوری حقوقی برای کارآمدی نظام حقوقی کشور» در تاریخ دوشنبه ۲۸ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۲۸ مرداد ساعت ۱۷:۰۰

دوره تابستانی شفافیت، جلسه سوم: «فرصت‌های فناوری حقوقی برای کارآمدی نظام حقوقی کشور»

  • ۶۵,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • علوم انسانی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

در این جلسه خواهیم شنید؟


فناوری حقوقی از جمله اموری است که در کشورمان مورد غفلت واقع شده‌است و این درحالی است که چند دهه از عمر فعالیت و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ کشور‌های پیشرفته جهان، موسسات و نهادهای داخلی و حتی بین‌المللی در این زمینه می‌گذرد. در این نشست تلاش خواهد شد تا به اختصار فناوری حقوقی و تعاریف آن معرفی شده و علل عدم پیشرفت و توسعه‌ی آن خصوصا در کشور‌های در حال توسعه مورد بررسی قرار گیرد. همچنین راهکارهای مقابله با این مقوله و راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل پیشنهاد خواهد شد. در ادامه نیز قطب‌های جهانی فناوری حقوقی و همچنین موسسات بین‌المللی و فعالیت‌های آنان معرفی شده تا با نشان‌دادن میزان اهمیت و عمق فعالیت‌های موجود در این حوزه و میزان سرمایه‌گذاری اختصاص‌یافته به این امر در کشورهای مختلف دنیا، ضرورت و فوریت پرداختن به فناوری حقوقی به درستی روشن گردد. در نهایت ثمره بحث، ره‌آورد‌ها و فرصت‌هایی است که فناوری حقوقی می‌تواند برای نظام حقوقی کشورمان و کارآمدی آن به ارمغان آورد.

سخنرانان

مهدی فلاحیان
مهدی فلاحیان
مشاور حقوقی کمیسیون سلامت اداری اتاق بازرگانی ایران

مسئول تیم حقوقی اندیشکده شفافیت برای ایران

برگزار‌کننده

آواتار

اندیشکده «شفافیت برای ایران»

اندیشکده «شفافیت برای ایران» مجموعه‌ای است غیرانتفاعی که با اعتقادی راسخ پیرامون ضرورت تحقق مفهوم کلان و زیرساختی «شفافیت» در سطوح مختلف حکومت، به عنوان «ساده‌ترین، سریع‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و کارآمدترین» راه‌کار برای حل مشکلات بنیادین حکومت، از سال 1

رویداد های برگزارشده۴۰
  • شروع: دوشنبه ۲۸ مرداد ساعت ۱۷:۰۰
  • پایان: دوشنبه ۲۸ مرداد ساعت ۱۹:۰۰

آدرس: تهران خیابان جلال آل احمد، جنب دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، پلاک 3، اندیشکده شفافیت برای ایران