رویداد به پایان رسیده است!
محفل کتاب و تجربه 27 ام در تاریخدوشنبه ۲۹ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

محفل کتاب و تجربه 27 ام

شروع:
دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷ ۱۷:۳۰
پایان:
دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷ ۲۰:۳۰
محفل کتاب و تجربه 27 ام
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

محفل کتاب و تجربه پانوآ، نشستی است ماهانه بین کنشگران زیست بوم استارتاپی مشهد، با محور خوانش و نقد بررسی کتابهای منتخب روز در حوزه  کسب و کار با تمرکز بر کسب و کارهای نوین و استارتاپها.
در این نشست، پس از ارائه خلاصه ای تخصصی از کتابهای مشخص شده در نشست پیشین، گفتگویی تخصصی و ساختاریافته بین اعضای نشست شکل می گیرد که زمینه ایست برای انتقال دانش و تجربیات اعضا.

همچنین شبکه سازی به عنوان بخشی از اجزای زیست بوم استارتاپی در این رویداد نقش پر رنگی دارد و شرکت کنندگان می توانند از این ظرفیت استفاده زیادی ببرند.

پایگاه نوآوری (پانوآ) به عنوان برگزارکننده این رویداد، افتخار میزبانی بيست و هفتمین نشست محفل کتاب و تجربه را دارد و اعضای آن امیدوارند گام های بلندتر و استوارتری را برای ارتقای کیفیت زیست بوم استارتاپی شهر و کشور خود، بردارند.
ما در کانال تلگرام و اينستاگرام پانوآ دنبال کنيد. محتوای ارائه در کانال ارائه خواهد شد.
http://t.me/panoa_co
instagram.com/paoa.co

سخنرانان

میلاد رحیمی راد

میلاد رحیمی راد

مدیر عامل راد مارکتینگ

برگزارکنندگان

پانوآ

پانوآ

فضای اشتراکی پایگاه نوآوری

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی- معارفه حاضرین۱۷:۳۰۱۷:۴۵
ارائه کتاب۱۷:۴۵۱۸:۳۰
بررسی کتاب توسط حاضرین۱۸:۳۰۱۹:۱۰
پذیرایی و شبکه سازی۱۹:۱۰۱۹:۳۰
پنل تجربه۱۹:۳۰۲۰:۳۰

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
مطالعه کتاب " دیوانگان ثروت ساز" اثر دارن هاردی به درک بهتر از محتوای جلسه کمک می کند
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر به دلیل حفظ محیط زیست نیازی نیست
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
خیر- به دلیل محدودیت فضا و ذخیره صندلی، امکان برگشت بلیط وجود ندارد. درصورت عدم حضور ثبت نام کننده در این جلسه، امکان حضور در نشست بعدی با هماهنگی قبلی وجود دارد.

توضیحات

معرفی کتاب دیوانگان ثروت ساز

چگونه نترسیم و وارد قطار وحشت کارآفرینی شویم
 
هر فرد موفقی که با او در رسانه‌ها، همایش‌ها و در مجله Success مصاحبه می‌شود، این نکته را عنوان می‌کند که اولین و مهم‌ترین عامل در ساخت کسب‌و‌کاری موفق این است که باید عاشقش باشید.

دنبال علاقه‌ام می‌گردم! این جمله بهانه‌ای است در لباس مبدل. از این جمله استفاده می‌کنیم تا بهانه کار نکردن و رشد نکردنمان را مخفی کنیم. علاقه چیزی نیست که پیدا یا کشف کنیم. علاقه مثل جریان برق است،کافیست کلیدش را فشار دهید.

۴ کلید برای روشن کردن علاقه‌تان وجود دارد:

۱. در مورد کاری که می‌کنید علاقه به خرج دهید.

۲. در مورد دلیل انجام یک کار علاقه به خرج دهید.

۳. در مورد شیوه انجام یک کار، علاقه به خرج دهید.

۴. در مورد اینکه برای چه کسی کار می‌کنید، علاقه به خرج دهید.

 
علت مبارزه‌تان را پیدا کنید:
تقریبا تمام موفقیت‌های بزرگ از شخصی شروع شده که در نهایت آماده مبارزه شده است. مبارزه ترغیب‌تان می‌کند نسبت به هر زمان دیگری سخت‌تر کار کنید و جلو بروید. یکی از بهترین روزهای زندگی می‌تواند روزی باشد که علت مبارزه‌تان را پیدا کنید.

 
قدرت‌تان را پیدا کنید:
آیا قدرتمند به دنیا آمده‌اید! DNA هیچ ربطی به موفقیت ندارد. ژن‌هایتان را فعال کنید و دست به کار شوید. باید تصمیم‌گیری کنید. تا وقتی در این دنیا زندگی می‌کنید، خالق سرنوشت‌تان هستید. به هیچ‌کس اجازه ندهید بگوید چه قدرتی در چه زمینه‌ای دارید یا ندارید.

 
حواستان به خرچنگ‌ها باشد:
۹۰ درصد کارمندان ترجیح می‌دهند که به کارمند بودنشان ادامه دهند آن‌ها نمی‌خواهند این ریسک را بپذیرند که کسب‌وکار خود را راه بیاندازند و حقوق ثابت کارمندی را از دست بدهند! هنگامی هم که آن ۱۰ درصد سایر می‌خواهند از این گروه فاصله بگیرند و وارد قطار وحشت کارآفرینی شوند و کسب‌وکار خود را راه بیاندازند با آن‌ها مخالفت می‌کنند. دوستان، خانواده و همکاران، عوض تشویق و حمایت از آن فرد سعی می‌کنند با ترساندن فرد، تمسخر و تحقیر رویای فرد را بٌکشند.

ولی چرا این کار را می‌کنند؟

دو علت کلیدی وجود دارد:

۱.شما باعث می‌شوید آن‌ها بد به نظر برسند.
۲. به اندازه شما شجاع نیستند.

مردم به خاطر شجاعتتان آزارتان نمی‌دهند. خودشان را به خاطر بزدلی سرزنش می‌کنند. نقل‌قولی عالی از گاندی به کارآفرینان: «روز اول نادیده‌تان می‌گیرند، بعد، به شما می‌خندند، بعد، با شما مبارزه می‌کنند و درنهایت شمایید که برنده می‌شوید».

 
نگران نباشید! زمین خوردن برایتان خوب است:
همه ما شکست می‌خوریم. اینکه چه‌قدر سریع بتوانیم از جا بلند شویم، موضوعی‌ است که باعث تفاوت ما می‌شود. زمین خوردن بخشی از بهتر شدن است. با شکست رو‌به‌رو شدن باعث می‌شود قوی‌تر و بهتر شوید.

 
دوراهی کارآفرینی:
کارآفرین‌ها آدم‌هایی رمانتیک و نا امید هستند و پیدا کردن آدم‌های کامل برای ملحق شدن به آن‌ها در مسیر، کار راحتی نیست. کارآفرین‌ها توان و امکان را در هر چیزی یا هر کسی می‌بینند؛ اما باید در انتخاب افرادی که به کسب‌وکارشان ملحق می‌شوند وسواس لازم را به خرج دهند.

فقط بازیکن‌های درجه یک:
کارمند‌های درجه یک، موجودات افسانه‌ای نیستند. واقعا وجود دارند و نسبت به کارمندهای خوب درجه دو و کارمندهای بد درجه سه بهتر نیستند، کاملا در نقطه مقابلشان هستند.‌

استیو جابز: «درجه یک‌ها، درجه یک‌ها را استخدام می‌کنند و درجه دوها، درجه سه‌ها را».

ایجاد محیطی با کارایی بالاتر:
برای داشتن فرهنگی با کارایی بالا باید آدم‌هایی را استخدام و حفظ کنید که کارایی بالا دارند.

استخدام: مهارت کلیدی شما:
جیم کالینز:«تنها کار مهمی که باید بکنید، انتخاب آدم‌های درست و حفظ‌شان است».

 
۵ چیز که کارمندان در محیط کار دنبالش هستند:
 
۱.آدم‌ها: خیلی از عالی‌ها به شرکت‌هایی چون گوگل و اپل می‌پیوندند و این به این دلیل است که کل عالی‌ها آنجا هستند.

۲. چالش‌ها : عالی‌ها می‌خواهند بخشی از چیزی عالی باشند. کاری را می‌خواهند که به هیجانشان آورد.

۳. موقعیت: عالی‌ها موقعیتی برای پیشرفت می‌خواهند.

۴. رشد: مردم می‌خواهند حس خوبی نسبت به کاری که می‌کنند، داشته باشند و در ضمن می‌خواهند بدانند که قرار است رشد کنند.

۵. پول: عالی‌ها می‌خواهند در ازای کار عالی که می‌کنند پول خوبی بگیرند.

کسب‌و‌کارتان به اندازه‌ی آدم‌هایی خوب خواهد شد که استخدام می‌کنید تا به شما ملحق شوند. هر چه آرزوهایتان بزرگ‌تر باشد، تیم‌تان مهم‌تر خواهد بود. اگر رویایی کوچک و غیر جاه‌طلبانه داشته باشید، پس تیمی کوچک و غیرجاه‌طلب می‌خواهید.

یک کسب‌و‌کار متوسط تقریبا بین ۶۵ تا ۸۰ درصد از هزینه‌های عملکردی‌اش، خرج حقوق و دستمزد می‌شود. این هزینه‌ای ا‌ست که بابت انتخاب ضعیف‌تان (استخدام آدم‌های خوب، بد، زشت) می‌دهید. با حفظ کارمند‌های بد به آن‌ها اجازه می‌دهید ورشکسته و بیچاره‌تان کنند.

 
رهبری کسب‌و‌کار:
توانایی مدیریت‌تان بیش‌ترین محدودیت در مسیر رسیدن به خواسته‌های تجاریتان است. شما در نهایت به عنوان رهبر کسب‌و‌کار، صد ‌در‌ صد مسئول همه چیز هستید. همه ما می‌توانیم توانایی رهبری‌مان را بهتر کنیم، اما مسئله این است که امروزه مفهوم رهبری کسب‌و‌کار تغییر کرده است. امروزه همه چیز عوض شده است نه تنها قوانین کسب‌و‌کار عوض شده بلکه چشم‌انداز مدیریت آدم‌ها هم به‌طور اساسی متفاوت شده است.

قبلا رهبر کسب‌و‌کار مترادف بود با مدیر و رییس. رییس، با قدرت، ترس و دستور ریاست می‌کند. همه از رؤسا بدشان می‌آید؛ اما امروزه نباید رییس باشیم. باید از مهارت‌های رهبری کسب‌و‌کار در قرن بیستم استفاده می‌کنیم تا بتوانیم در قرن بیست‌و‌یکم مدیریت کنیم. به شخص جدیدی تبدیل شوید. رهبر کسب‌و‌کار در قرن بیست‌و‌یکم رییس نیست.

۴ مساله متمایز کننده رهبران عالی:
 
۱. رهبران کسب‌و‌کار سرعت را تعیین می‌کنند

مردم با نهایت سرعتی که می‌توانند جلو نمی‌روند. بلکه با سرعت رهبرشان حرکت می‌کنند. شما سرعت را تعیین می‌کنید و برای رهبری کسب‌و‌کار فقط باید بگویید: مرا دنبال کنید. حرکت خود را به آموزش تبدیل کنید. همچنین از بقیه بخواهید کاری را انجام دهند که خودتان قبلا به آن عمل کرده‌اید. اگر واقعا می‌خواهید رهبری مؤثری در کسب‌و‌کار داشته باشید. باید همان تغییری باشید که می‌خواهید در بقیه ببینید.

۲. رهبران کاری را که متداول نیست انجام می‌دهند

رهبر کسب‌وکار هدفش دوست داشته شدن نیست. رهبری کردن است. انجام کارهای درست؛ و کار درست، کار محبوبی نیست.

۳. رهبران باعث رشد بقیه هستند

مسئولیت رهبر کسب‌و‌کار بیرون کشیدن استعداد، انگیزه و توانایی افراد تیم است. شما باید به عنوان رهبر کسب‌و‌کار باعث رشد افرادتان شوید.

۴. رهبران کسب‌و‌کار به بقیه اجازه‌ی رهبری می‌دهند

اگر وقت‌تان را به انجام کارهایی بگذرانید که در واقع کار مدیریتی نیستند، نمی‌توانید رهبر بزرگی در کسب‌و‌کار شوید. هر کسی در سازمان شما در حال یادگیری شیوه تفکر، عمل و واکنش شماست. الگو باشید.

 
علایم حیاتی موفقیت شما
همه کارها را خودتان نکنید. فقط کارهای حیاتی را به عهده بگیرید و تیمی عالی از بازیکنان توانا بسازید که در بقیه مسائل فوق‌العاده عمل می‌کنند.

موفقیت به کاری که باید بکنیم ارتباط کمتری دارد تا کارهایی که نباید بکنیم. اگر از اهداف درآمدی‌تان دور شده‌اید، به این خاطر است که وقت‌تان را برای کارهای کم ارزش هدر داده‌اید.

کار حیاتی شما چیست؟ کشفش کنید، برنامه بریزید، نمودار بکشید و برای وقت بیشتر گذاشتن برای آن استراتژی بچینید. هر وقت احساس فشار کردید، به احتمال زیاد به خاطر نداشتن اولویت‌های مشخص است. کارهای حیاتی با اولویت‌های حیاتی متفاوت است. کارهای حیاتی کارهایی است که برای موفقیت سازمان یا رسیدن به اهداف باید برایشان وقت بگذارید. اولویت‌های حیاتی حیطه‌های تمرکز و کارهای روزانه یا فصلی هستند که برای رسیدن به اهداف باید انجام شوند.

بزرگترین راز آدم‌های موفق شیوه‌ی مدیریت انجام همه‌ی کارهاست. آن‌ها همه‌ی کارها را انجام نمی‌دهند.

روش سه مرحله‌ای وارن بافت برای اولویت‌بندی:

۱. تمام اولویت‌هایتان را بنویسید.

۲. آن‌قدر محدودشان کنید تا به سه اولویت برتر برسید.

۳. بقیه کارهای موجود در لیست را بگذارید کنار و به دیگران واگذارشان کنید.

مهارت اصلی مفید بودن یادگیری نه گفتن است.

بخشی از هیجان ترس است و یک کارآفرین قرار است با ترس روبه رو شود، وحشت کند و هر روز با نداشتن اطمینان رو به رو شود. اما این ترس واقعی نیست، توهم است. پدیده‌ای‌ است که در ذهن اتفاق می‌افتد.

راه خودتان را بروید نه مسیر آشنایانتان را. به حرف و قلب خودتان گوش بدهید، نه جاه‌طلبی بقیه. نگذارید ترس، حسرت یا فشار اجتماعی درکتان را کدر کند و روزتان را صرف چیزهایی کنید که می‌خواهید در ستایش‌تان از همان چیزها اسم برده شود. جوری زندگی کنید که می‌خواهید در آخر مسیر به یاد آورده شوید و کار درست را بکنید و بدین گونه به اهدافتان نزدیک شوید: این کوه من است و می‌خواهم تا قله صعود کنم!

در آخر فراموش نکنید چه تصمیمی گرفته‌اید، دنبال برتری‌تان باشید.

منبع:
https://modiresabz.com/product/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AB%D8%B1%D9%88%D8%AA%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2/

آدرس:مشهد دانشجوی 1 پ 52