رویداد به پایان رسیده است!
شرح کاربردی داستانهای مثنوی معنوی با سخنرانی استاد بیانی (جلسه 47) در تاریخ چهارشنبه ۷ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۷ آذر ساعت ۱۷:۳۰

شرح کاربردی داستانهای مثنوی معنوی با سخنرانی استاد بیانی (جلسه 47)

  • ۲۰,۰۰۰ تومان
  • رشت
  • فرهنگی هنری
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


این برنامه بسیار پربار از سال 1393 شروع شده . و بصورت ماهانه در اولین چهار شنبه هر ماه با سخنرانی استاد فرزانه علی اصغر بیانی برگزار میشود. شرکت در این برنامه برای عموم علاقمندان ازاد است . مباحب مطرح شده در این برنامه بسیار ساده، روان و کاربردی  بوده بطوری  که قابل استفاده برای تمامی افراد در هر مقطع تحصیلی میباشد . 

علی اصغر بیانی 18 اسفند 1330 در تهران و در خانواده‌ای فراهانی الاصل متولد شد. وی تحصیلات خود را در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته هنرهای تجسمی به پایان رساند و همزمان به فراگیری موسیقی مشغول شد و از محضر استادان موسیقی بهره جست. بیانی ردیف میرزا عبدالله را نزد استاد محمد رضا لطفی مشق کرد و یکی از ردیف دانانی است که موسیقی را به روش شفاهی و با توجه به اصول و مبانی سنّتی آن آموزش می دهد.

بیانی چندین سال به تحقیق در موسیقی مقامی ایران پرداخت و مسؤولیت گروه تحقیق موسیقی خراسان را در مرکز پژوهش‌های فرهنگی بعهده داشت. از فعالیت‌های هنری دیگر او به اختصار می‌توان به عضویت در شورای عالی موسیقی، عضویت در هیئت موسیقی مقامی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئول هنری جشنواره بزرگ موسیقی در آوینیون فرانسه، داوری در جشنواره‌های مختلف موسیقی، سخنرانی و اجراهای متعدد در داخل و خارج از کشور اشاره کرد.از طرفی ایشان در زمینه حکمت انسی و مولانا شناسی دارای تحقیقات فراوان بوده و صاحب نظر میباشند . و جلسات بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور با سخنرانی ایشان برگزار میشود . 

وی هم اکنون در دانشگاه تهران و برخی دیگر از دانشگاه‌های کشور به تدریس اشتغال دارد.

 

توجه : این برنامه بدون هیچ گونه انتفاعی برای شخص و یا گروهی برگذار میگردد. و کلیه هزینه های برگزاری این جلسه بصورت خودجوش توسط تیم اجرایی که اکثرا از شاگردان موسیقی استاد بوده و تا حدودی از محل فروش بلیط تامین  میشود . 

سخنرانان

علی اصغر بیانی
علی اصغر بیانی

آدرس

رشت میدان شهرداری ابتدای خیابان سعدی - مجتمع خاتم الانبیاء

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

تیم اجرایی برنامه

رویداد های برگزارشده۷
رویداد های فعال۰