رویداد به پایان رسیده است!
محفل کتاب و تجربه 29ام در تاریخ دوشنبه ۹ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

محفل کتاب و تجربه 29ام

شروع:
دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸ ۱۷:۳۰
پایان:
دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸ ۲۰:۳۰
محفل کتاب و تجربه 29ام
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


محفل کتاب و تجربه پانوآ، نشستی است ماهانه بین کنشگران زیست بوم استارتاپی مشهد، با محور خوانش و نقد بررسی کتابهای منتخب روز در حوزه  کسب و کار با تمرکز بر کسب و کارهای نوین و استارتاپها.
در این نشست، پس از ارائه خلاصه ای تخصصی از کتابهای مشخص شده در نشست پیشین، گفتگویی تخصصی و ساختاریافته بین اعضای نشست شکل می گیرد که زمینه ایست برای انتقال دانش و تجربیات اعضا.

همچنین شبکه سازی به عنوان بخشی از اجزای زیست بوم استارتاپی در این رویداد نقش پر رنگی دارد و شرکت کنندگان می توانند از این ظرفیت استفاده زیادی ببرند.

پایگاه نوآوری (پانوآ) به عنوان برگزارکننده این رویداد، افتخار میزبانی بيست و نهمین نشست محفل کتاب و تجربه را دارد و اعضای آن امیدوارند گام های بلندتر و استوارتری را برای ارتقای کیفیت زیست بوم استارتاپی شهر و کشور خود، بردارند.
ما در کانال تلگرام و اينستاگرام پانوآ دنبال کنيد. محتوای ارائه در کانال ارائه خواهد شد.
http://t.me/panoa_co
instagram.com/paoa.co

سخنرانان

حمید چرم فروشان
حمید چرم فروشان
مدیرعامل مانیشن

برگزارکنندگان

پانوآ
پانوآ
فضای اشتراکی پایگاه نوآوری

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی- معارفه حاضرین۱۷:۳۰۱۷:۴۵
ارائه کتاب۱۷:۴۵۱۸:۳۰
بررسی کتاب توسط حاضرین۱۸:۳۰۱۹:۱۰
پذیرایی و شبکه سازی۱۹:۱۰۱۹:۳۰
پنل تجربه۱۹:۳۰۲۰:۳۰

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
مطالعه کتاب " مهم ها را بسنجید" نشر نوین، به درک بهتر از محتوای جلسه کمک می کند
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر به دلیل حفظ محیط زیست نیازی نیست
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
خیر- به دلیل محدودیت فضا و ذخیره صندلی، امکان برگشت بلیط وجود ندارد. درصورت عدم حضور ثبت نام کننده در این جلسه، امکان حضور در نشست بعدی با هماهنگی قبلی وجود دارد.
توضیحات درباره کتاب
«جان دوئر به یک نسل از کارآفرینان و خیرخواهان آموخت که اجرا همه چیز است. کتاب مهم ها را بسنجید (Measure What Matters) نشان می دهد که هر سازمان/ تیمی چگونه می تواند اهدافی والا تعیین کرده، سریع حرکت کند و بهتر و بهتر شود.» – شریل سندبرگ؛ مدیر ارشد اجرایی فیسبوک و نویسنده کتابهای پرفروش «تغییر مسیر» و «گزینه ب»

توضیحات


معرفی کتاب مهم ها را بسنجید- ترجمه نشر نوین

جان دوئر، سرمایه گذار معروف، نشان می دهد که سیستم «اهداف و دستاوردهای کلیدی (OKR)» چگونه به غول های تکنولوژیک (از اینتل گرفته تا گوگل و توئیتر و …) کمک کرده است تا به رشدی سریع و پایدار دست یابند – چگونه این سیستم می تواند به سایر شرکت ها هم کمک کند!

 

در پاییز ۱۹۹۹، جان دوئر با بنیانگذاران استارتاپی ملاقات کرد که ۱۲٫۵ میلیون دلار در آن سرمایه گذاری کرده بود؛ بزرگ ترین سرمایه گذاری‌اش تا آن زمان! لری پیچ و سرگئی برین، تکنولوژی فوق العاده، انرژی کارآفرینانه و اهداف و آرزوهایی تا سقف آسمان داشتند، اما هیچ طرح کسب و کاری نداشتند! برای اینکه گوگل می توانست دنیا را تغییر دهد (یا حتی دوام بیاورد) لازم بود تا پیج و برین یاد بگیرند در شرایط اضطرار و اولویت، تصمیماتی سخت بگیرند، آن هم به صورتی که تیم شان را متحد و پای کار نگه دارند. آنها می بایست بدانند شرایط را چگونه ارزیابی کنند، پیشنهادها را بپذیرند یا رد کنند و سریع شکست بخورند و یاد بگیرند. برای این، آنها باید اطلاعاتی به موقع و مرتبط برای ارزیابی پیشرفت شان داشته باشند – برای اندازه گیری چیزی که مهم است!

جان دوئر به آنها روشی اثبات شده را آموخت تا به بهترین شکل عمل کنند: «اهداف و دستاوردهای کلیدی (OKR)». او با سیستم OKR اولین بار در سال ۱۹۷۰ آشنا شد، زمانی که به عنوان مهندس در خدمت شرکت اینتل بود، دقیقا زمانی که اَندی گرو (Andy Grove) افسانه ای؛ بزرگ ترین مدیر عصر خودش و بلکه تمام عصرها،  سکان شرکت اینتل را در دست داشت. جان دوئر، بعدها به عنوان سرمایه گذار خطر پذیر، ایده ها و بینش های اندی گرو را با بیش از ۵۰ شرکت دیگر در میان گذاشت و در هر جایی که به درستی اجرا شد، به خوبی جواب داد.

در این سیستم هدف گذاری (یا به تعبیری «هدف چینی»)، اهداف عینی (O – Objectives) بیانگر چیزهایی که است که قصد دستیابی به آنها را داریم و دستاوردهای کلیدی (KR – Key Results) هم مشخص کننده این است که چگونه با اقداماتی مشخص و قابل اندازه گیری، و در یک زمان بندی مشخص، به آن اهداف با اولویت بالا برسیم. در این سیستم، اهداف همه افراد، از کارکنان عادی تا مدیرعامل، برای کل سازمان مشخص است.

مزایا مشخص است: OKR مهم ترین اقدامات و فعالیت های سازمان را به خوبی مشخص می کند، تلاش ها متمرکز و همکاری تشویق می شود، کارکنان مشارکت داشته و با انگیزه می مانند، اهداف به همدیگر متصمل و مرتبط می شوند تا کل سازمان قوی تر و منسجم تر شود، و در طی این مسیر، رضایت شغلی افزایش خواهد یافت.

در کتاب مهم ها را بسنجید (Measure What Matters)، جان دوئر تجارب و بینش های دست اولی را (بعضا از زبان بیل گیتس، بونو و …) به اشتراک می گذارد تا نشان دهد که تمرکز، چابکی و رشد سریع، نتیجه اجرای سیستم OKR در بسیاری از شرکتهای بزرگ و موفق بوده است. این کتاب به نسل مدیران و کارآفرینان جدید هم کمک می کند تا به همان دستاوردها دست یابند.

منبع:
https://nashrenovin.ir/product/measure-what-matters-book-by-john-doerr/

آدرس: مشهد دانشجوی 1 پ 52