رویداد به پایان رسیده است!
سومین دوره ویژه والدین و مربیان گفتگو با طعم فلسفه (موضوع محوری: زندگی) در تاریخچهارشنبه ۲۱ شهریوربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

سومین دوره ویژه والدین و مربیان گفتگو با طعم فلسفه (موضوع محوری: زندگی)

شروع:
سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۹۷ ۱۳:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۹۷ ۱۷:۰۰
سومین دوره ویژه والدین و مربیان گفتگو با طعم فلسفه (موضوع محوری: زندگی)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 

همه کودکان و نوجوانان ناخودآگاه سوال هایی می‌کنند که بیشتر آنها مهم و بنیادی است. یا این همه سوال چه باید کرد؟ آیا والدین باید به همه این سوال ها پاسخ دهند؟ اما چرا آنها به جای فرزندانشان به این سوال ها پاسخ می‌دهند؟

هدف ما در اینجا نفی پاسخگویی والدین نیست، بلکه میخواهیم بگوییم آنها می‌توانند به فرزندانشان کمک کنند تا خود پاسخ این سوال‌ها را بیابند و باید به آنها بیاموزند که چگونه فکر و تصمیم سازی کنند تا به استقلال فردی برسند و انسان مسئول و خود ساخته‌ای شوند.

دوره‌های گفتگو با طعم فلسفه، یک گفتگوی طبیعی و هدفمند بین والدین و فرزندان به جریان می‌اندازد که آن‌ها را با مفاهیم مهم زندگی آشنا می‌کند و باعث تقویت روحیه نقد‌پذیری، اعتماد به نفس و پرورش خلاقیت خواهد شد.

گفتگو با طعم فلسفه (موضوع گفتگو: زندگی)

یکی از موضوعات مهم برای شروع گفتگو با فرزندان مفهوم زندگی است. "ما هر روز از خواب بیدار می‌شویم، می‎خوریم، فعالیت می‌کنیم و به بودن‌مان ادامه می‌دهیم. این‌ها برای چیست؟ برای یادگرفتن، خوش‌گذراندن، دوست داشتن، بچه دار شدن، کمک کردن؟ یا فقط برای این‌که سالم هستیم. آیا واقعا باید بدانیم چرا زندگی می‌کنیم؟ برای بعضی‌ها زندگی با ثروت معنوی و رازهایش کفایت می‌کند و برای بعضی دیگر، لازم است این سوال را از خود بپرسند تا به زندگی‌شان معنا دهد..."

دردوره "زندگی" روشِ طرحِ مناسب موضوعاتی همچون خوشبختی و دلایل آن، رنج‌ها و سختی های زندگی، معنای وجود، بلندپروازی، اهداف زندگی و در انتها درک درست مفهموم مرگ، با فرزندان آموزش داده می‌شود. همچنین با تمرین پرسشگری، مانع از آن می‌شویم تا اگر فرزندان سوالی پرسیدند که جوابی برای آن نداشتیم، گفتگو با شکست مواجه نشود.

آدرس:تهران بزرگراه شهید چمران، پل مدیریت، خیابان علامه جنوبی، دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی