رویداد به پایان رسیده است!
جشن رونمایی از کتاب مرجع کوچینگ کارآفرینی وکسب وکار(اولین کتاب مرجع بیزینس کوچینگ درایران ) - تالیف آقای دکتر حیدرامیران در تاریخ شنبه ۵ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۱۲ بهمن ساعت ۱۷:۰۰

جشن رونمایی از کتاب مرجع کوچینگ کارآفرینی وکسب وکار(اولین کتاب مرجع بیزینس کوچینگ درایران ) - تالیف آقای دکتر حیدرامیران

  • رایگان
  • تهران
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

کوچینگ چیست؟


1-    کوچینگ چیست؟

کوچینگ یک رابطه‌ی حمایتی و دو طرفه است است که در آن کوچ به مراجعه کننده یا کوچی خود کمک می‌کند تا با تمرکز بر هدف انتخاب شده به نتایج مورد نظر دست پیدا کند.

افرادی که مهارت‌های کوچینگ را می‌آموزند ( یعنی کوچرها ) بر بدست آوردن نتایج تمرکز می‌کنند، خوب گوش می‌کنند و بسیار زیاد پرسش می‌کنند. این افراد در محیط کار خود و یا حتی در زندگی شخصی به دیگران کمک می‌کنند تا به نتایج دلخواه‌ برسند و از این طریق اهداف کسب و کار محقق شوند.

شغل کوچینگ در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته،  به‌طوری که در آمارها جزو تاثیرگذارترین روش‌ها و ابزارهای توسعه‌ی رهبری سازمانی  وارتقای عملکرد افراد ، معرفی شده است.

فرآیند کوچینگ فرآیندی پرچالش ویادگیرنده است. به این دلیل که همزمان که فرد در نقش مربی به دیگر افراد کمک می‌کند، برروی توسعه‌ی شایستگی‌های خود هم سرمایه‌گذاری می نماید . به‌همین دلیل کوچینگ نه‌تنها به موضوع ارتقای افراد دیگر می پردازد ، بلکه به رشد خود کوچر و موفق شدن‌‌ آنها نیز می انجامد .بنابرین می توان گفت که  مربیگری یا کوچینگ ، مراجع یا مشتری یا کوچی را قادر می سازد تا توانایی های خود را شناخته و در موقع مناسب از آن استفاده کند.

دراین میان ، کوچینگ کارآفرینی وکسب وکار ، در پی هدایت وراهبری افراد مشتاق به موضوعات کارآفرینی وکسب وکار در هریک از حوزه های زیر است :

-         مشتاقان ورود به کسب وکار وکارآفرینی وراه اندازی یک کسب وکارشخصی

-         کارآفرینانی که مایلند کسب وکار خودرا رشد بدهند

-         افراد علاقمند به ارایه خدمات ازجمله خدمات کوچینگ به کارآفرینان

-         افراد وسازمان های مرتبط با شبکه های کارآفرینی وکسب وکار


این کتاب چرا نوشته شده است


 

هدف از تهیه کتاب راهنامی گام به گام کوچینگ کارآفرینی وکسب وکار ،  آموزش نحوه ارایه خدمات کوچینگ کارآفرینی وکسب وکار به افرادی است که قصد دارند به عنوان کوچ کارآفرینی فعالیت داشته وافراد مشتاق کارآفرینی را کمک کنند تا دراین مسیر واردشوند .

این کتاب و محتوای آن کمک می‌کند تا مشتاقان به بحث کوچینگ  علاوه بر یادگیری مهارت‌ کوچینگ کارآفرینی وکسب وکار،  به مهارت‌های تغییر رفتار، انگیزش و دستیابی به نتایج و … آگاه شده ودراین مسیر تبدیل به یک کوچ  توانمند وواجد صلاحیت شوند .

این کتاب به صورت خودآموز ، مبانی وموضوعات کوچینگ را به شما آموزش داده وتعلیم می دهد.

محتوای این کتاب توسط آقای دکتر حیدرامیران وبراساس تجربه ی 30 ساله ی ایشان در زمینه های مختلف آموزش ، مشاوره و کوچینگ کارآفرینی وکسب وکار وراه اندازی کسب وکارهای مختلف تهیه وتنظیم شده است و مطالعه کنندگان این کتاب می توانند پس از مطالعه ی آن ، و در صورت تمایل خود در آزمون های سراسری کوچ های مورد تایید هاب کارآفرینی ایران شرکت نموده و  در صورت کسب امتیاز لازم موفق به دریافت گواهینامه بیزینس کوچینگ  از هاب کارآفرینی ایران شوند .


بخش های مهم این کتاب


·        آشنایی با فرآیند استاندارد وبین المللی کوچینگ کسب وکارومراحل آن
·        یادگیری روش ها ومهارت های کوچینگ
·        آشنایی با مهم ترین توانمندی های یک کوچر کسب وکار
·        آشنایی با نحوه کوچینگ کوچی ها در شرایط وحالات ووضعیت های مختلف
·        فراگیری نحوه مشاهده، گوش دادن و سوال کردن از کوچی ها برای استخراج لایه های ذهنی و آرزوهای سرکوب شده یا اهداف فراموش شده ایشان
·        خلاقیت در استفاده از ابزارهای ارتباط دوطرفه و تکنیک هایی که موجب تسهیل فرایند تغییر در شرایط کاری و زندگی مراجع شود
·        فراگیری روش های ارزیابی نتایج ، با استفاده از سنجش های عینی
·        آشنایی با روش های تشویق و بهبود مستمر صلاحیت ها و هم افزایی برای رسیدن به اهداف مراجع
·        فراگیری روش های استفاده از مهارت و تجربه افراد واجد صلاحیت در زمینه هایی که کوچی به بهبود مهارت نیاز دارد
·        فراگیری روش های مدیریت ارتباط با کوچی و حصول اطمینان از اینکه وی سطح مناسب خدمات مورد نیاز را دریافت می کند
·        آشنایی با روش  صحیح  تدوین نقشه راه به نحوی که برنامه های کوچی ها نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی طولانی

 

سرفصل های کتاب 

معرفی وتعاریف اولیه
بیان وظایف ومسئولیت های کوچ کارآفرینی وکسب وکار
تفاوت کوچ کارآفرینی وکسب وکار با مشاورکارآفرینی
روش های تعیین چشم انداز واهداف جذاب
آشنایی با روش های  تعیین و دستیابی به نتایج
مروری برابزارهایی برای رسیدن به نتایج
روانشناسی کوچینگ ونقش آن در موفقیت کوچ
هشت اصل در کوچینگ ومرورآنها برای تبدیل شدن به یک کوچ برتر
شناخت و ایجاد فرآیند کوچینگ ودرک اهمیت آن در کوچینگ کسب وکار وکارآفرینی
ارزش‌ها و رفتارهایی که یک کوچ باید داشته باشدشامل :
ü       مهارت شنیدن موثر

ü       مهارت پرسش کردن

ü       مهارت بازخورد دادن

ü       روانشناسی مثبت‌نگر

ü       الگوی شکوفایی کوچی

ü       کشف و توسعه‌ی توانمندی افراد

ü       کشف ارزش‌های افراد

ü       ایجاد معنا در زندگی افراد

ü       هدف‌گذاری و تئوری‌های آن

ü       آشنایی روش‌های بازیابی از شکست

ü       شناخت رویکرد جستجوی ارزش‌ها

ü       کشف و انتخاب موضوع برای کوچینگ

ü       استفاده از ابزارهای ارزیابی روانی – رفتاری

ü       تعریف موقعیت اید‌ه‌آل

ü       حمایت در مسیر تغییر

ü       اندازه‌گیری پیشرفت و نتایج

·         بیان قضایای موردی در کوچینگ کارآفرینی وکسب وکار

·         آشنایی با برخی از ابزارهاومهارت های کارآفرینی وکسب وکار


1-    بیزینس کوچینگ چیست و چگونه کسب و کار شما را متحول می‌کند؟


1-    بیزینس کوچینگ چیست و چگونه کسب و کار شما را متحول می‌کند؟
5-1- لزو م استفاده از یک کوچربرای آغاز یک کسب وکار

اصلا فرقی نمی‌کند که یک دست فروش در متروی تهران باشید یا یک شرکت تولیدی بزرگ با بیش از صد پرسنل را مدیریت ‌کنید. در هر حالت مزایا و قابلیت‌های فوق‌العاده بیزینس کوچینگ قطعا به رشد کسب و کار شما کمک زیادی خواهد کرد. راه اندازی کسب و کار شاید یک فرآیند انفرادی وشخصی به نظر برسد واینگونه به چشم بیاید که می توان آنرا شخصا هدایت وراهبری نمود .اما مانند تمام تجربه‌های دیگر زندگی، داشتن یک مربی که بتوان به او اتکا کرد، یکی از ارزشمندترین منابع در دسترس برای صاحبان کسب و کار است . به خصوص که در این زمینه افرادبا تجربه ی اندکی وجود دارد که واقعا بتوانند به پیشرفت شما کمک کنند.

کوچها ، تسهیلگرانی هستند که با آگاهی دادن به مراجعه کننده چگونگی رسیدن به اهدافش را به او یاد می دهند.

کوچ به فرد نمی گوید چه کاری انجام دهد. هرگز نصیحت نمی کند و راهکار نمی دهد.

کوچ با سوال پرسیدن و آگاهی دادن، به فرد کمک می کند خودش راه رسیدن به اهدافش را پیدا کند.

ابزارهای مهم کوچینگ عبارتنداز :

·         گوش دادن موثر

·          پرسیدن سوالات هدفمند

·         پرسیدن سؤالات قدرتمند وهدفمند (سؤالاتی که مسیر اقدام و گام بعدی را به مراجع نشان بدهد(

·         بازخورد (Feedback) و بازخورد رو به جلو (Feed forward)

·         آزمون‌های خودشناسی

·         تکنیک‌های مدیریت احساسات منفی

·         مدل‌های هدف‌گذاری

·         مدل‌های ایجاد تغییر

کوچینگ (coaching) از کلمه کوچ (coach) با تلفظ کُچ، به معنی مربی گرفته شده است. این عبارت بیشتر در ورزش مصطلح است و اگر به ورزشکاران حرفه‌ای نگاه کنید می‌بینید که همه آن‌ها یک مربی دارند. کسی که عملکرد آن‌ها را زیر نظر داشته، راهنمایی‌های تخصصی می‌کند و در کنار ورزشکار است تا او به خواسته خودش که قهرمانی است، برسد.

کوچ‌ها، توسط افراد یا سازمان‌ها استخدام می‌شوند که کار خاصی را انجام دهند. این کار می‌تواند بهبود فردی یا سازمانی، افزایش عملکرد، کمک به هماهنگی بیشتر در سازمان‌ها، پیداکردن رسالت فردی، افزایش درآمد، بهبود روابط شخصی، پیدا کردن شغل مناسب، داشتن اندام و تغذیه سالم و…. باشد. به طور خلاصه می‌توان این چنین تعریف کرد که فرد، یک مربی خصوصی برای رسیدن به هدفش استخدام می‌کند.

حقیقت این است که داستان موفقیت برای هر کسب و کاری منحصر به فرد است و قابل تعمیم به سایر کسب وکارها (حتی در همان حوزه) نیست. زیرا هر کسب وکاری شرایط، امکانات و وضعیت ویژۀ خود را دارد و روش‌هایی که باعث رشد یک شرکت شده، ممکن است در مورد کسب و کار شما جواب ندهد و بدتر از آن باعث صرف زمان و هزینه‌های بیهوده و بی‌بازگشت شود.[1]

برنامه  بیزینس کوچینگ (یا کوچینگ کسب و کار) می‌تواند با راهنمایی‌هایی که فقط و فقط مختص کسب و کار شماست و کاملا شخصی و انحصاری است، به کمک شما بیاید تا موفقیت در کسب و کار شما را رقم بزند.

تغییرات اوضاع اقتصادی ناشی از شرایط خاص ملی و بین المللی نیاز به تغییر نقش یا شکل حرفه ای در کار افراد را ایجاب می کند. در این شرایط ، کوچینگ کسب وکار یک نقش تسهیل کنندگی داشته و مدیران شرکت های کوچک و بزرگ را با ابتکارات وروش های تغییر سازمانی برای پذیرش و سازگاری با اوضاع دایما در حال تغییر به نحوی که با اهداف و ارزش های آنها منطبق باشد ، آشنا می نماید .

در این نوع مربیگری تمرکز بر فرد است تا بتواند روحیه، انگیزه و بهره وری شخصی را افزایش داده و اگر نقش مدیریت یا رهبری بر عهده دارد بتواند کارکنان را نیز مدیریت کند و با افزایش احساس ارزشمندی و ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ اهداف سازمانی را محقق کند.

بسیاری از افراد گرفتن راهکار از شخصی دیگر را ساده‌تر می‌دانند تا اینکه خودشان فکر کنند و به راه حل برسند اما این راه ساده ایرادات مخصوص به خود را نیز به همراه دارد:

۱- خیلی وقت‌ها بهترین پاسخ‌ها نزد خود شما است و نه یک مشاور. در این‌صورت بهترین راه این است که خود شما به کمک یک کوچ به آن پاسخ‌ها دست یابید. زیرا اگر مشاور به شما پاسخ‌ها را بگوید، این کار بیشتر جنبه نصیحت پیدا کرده و چندان تاثیری بر شما نمی‌گذارد و به بیانی دیگر، برای شما ناملموس است. اما در پروسه کوچینگ شما تا جایی پیش می‌روید که خودتان به پاسخ می‌رسید و اگر درکی صورت نگیرد، حداقل، فهمی از آن را پیدا می‌کنید.

۲- خیلی وقت‌ها لازم است که برای برخی از موضوعات خود، برنامه‌ای متناسب با شخصیت و روحیات خود طراحی کنید و نه اینکه شخصی دیگر برای شما برنامه‌ریزی کند و شما مجبور به عمل به آن باشید. یکی از ایرادات وارده بر برنامه‌ریزی‌هایی که توسط مشاورین انجام می‌شود این است که در بسیاری از مواقع آن برنامه متناسب با شخصیت و روحیات شما نیست، بنابراین، به آن عمل نمی‌کنید یا عمل به آن آسیب‌هایی به شما وارد می‌کند؛ اما در کوچینگ این خود شما هستید که با کمک و همراهی کوچ، بهترین برنامه را برای خود تنظیم می‌نمایید، برنامه‌ای متناسب با شخصیت و روحیات خودتان.

۳- خیلی وقت‌ها شما به راهکار تخصصی نیاز ندارید بلکه خودتان صرفا با کمک گرفتن از یک فرد حرفه‌ای جهت سامان دادن به افکار خود می‌توانید به بهترین راهکار‌ها برسید. خیلی وقت‌ها بهترین راهکار‌ها نزد خود شما است و نه هیچ فرد دیگری.

۴- خیلی وقت‌ها شما پاسخ‌ها و برنامه‌ها را می‌دانید اما نیاز به پشتیبانی و حمایت فردی دارید که با پیگیری، به شما کمک کند تا کار‌ها را انجام دهید. این فرد می‌تواند یک کوچ باشد که شما را آزاد می‌گذارد و تنها با پیگیری برنامه خود شما، محرکی جهت انجام کار‌ها است.

۵- خیلی وقت‌ها نیاز شما این است که افکار آشفته خود را نظم دهید تا بتوانید با شفافیت بیشتری فکر کنید، در این صورت یک کوچ مناسب ترین شخصی است که می‌تواند به شما کمک موثری را ارائه دهد.

5-2- بیزینس کوچینگ چیست؟
بیزینس‌ کوچ‌ها معمولا کارآفرینان باتجربه‌ای هستند که بیشتر آنها یا خودشان صاحب کسب و کار هستندویا این کار را مستقیما تجربه کرده اند . این افراد با بهره‌گیری از هوش، استعداد و مجموعۀ تجاربشان مسیر موفقیت کسب و کارها را ترسیم می‌کنند و به آنها کمک می‌کنند تا موفق شوند و به اهداف تجاری خود برسند. به این فرآیند بیزینس کوچینگ می‌گویند.

در کشور ما ، اطلاعات و مقالات  زیادی در مورد موفقیت، پیشرفت شغلی و راه‌اندازی کسب و کار وجود دارد ، اما هیچ کدام این موارد تا زمانی که فقط و فقط برای کسب و کار شما شخصی‌سازی نشده باشد، نمی‌توانند مفید واقع شوند.  در سوی دیگر ، آموزش‌های شخصی و  اختصاصی بیزینس کوچینگ  قرار دارد که تمام جوانب و امکانات کسب و کار را بررسی نموده و بازار را شناسایی و متناسب با نیازها و اهداف کوچی ها(کوچ شونده ها ) آنها را در مسیر راه اندازی کسب وکاری قوی ومحکم ورشد یابنده هدایت وراهبری می نماید .

دراین مورد تصور کنید که برای راه اندازی کسب وکار خود ، با راهنمایی یک فرد وارد آگاه که قبلا این مسیر را طی نموده ، همه ی مقدمات کار [2]را فراهم آورده وبا راهنمایی او وارد گود می شوید . ما بر این باوریم که سریع‌ترین و بهترین راه برای موفقیت و پیشرفت شما در کسب وکار ، داشتن مربیان با تجربه و بزرگ وآگاهی است که بتوانند شما را هدایت وراهبری کنند.درواقع صرف نظر از دیدن به موقع ومناسب فرصت ها ، این مهم‌ترین چیزی است که باعث رشد هرکسب و کاری می‌شود. بیزینس کوچ به کارآفرینان کمک می‌کند که اهداف خود را واضح‌تر تعیین نموده و تصویر درست‌تری از برند خود داشته باشند. به همین خاطر، بیزینس کوچینگ مجموعه‌ای از استراتژی‌هایی است که قدم به قدم کارآفرینان را در مسیر موفقیت در کسب و کار قرار می‌دهد.

5-3- نقش  بیزینس کوچ چگونه در پیشرفت کسب و کار
بیزینس کوچ[3] ، در نقش مربی(mentor) و  راهنمای (trainer) کارآفرینان عمل می کند. او در نقش مربی ،  تمام مهارت‌هایی که برای موفقیت در کسب و کارتان به آن نیاز دارید را به شما آموزش می‌دهد و به عنوان راهنما ، هر زمان سوالی داشته باشید یا به اطلاعات خاصی نیاز داشته باشید، می توانیدپاسخ مناسب را از او دریافت کنید .مانند هر مربی دیگری، بیزینس کوچ به شما کمک می‌کند که استعدادها، قابلیت‌ها و اهداف خود را به درستی بشناسید. در تصمیمات بزرگ و مهم شما را راهنمایی می‌کند.

5-4-  نقطه ی شروع بیزینس کوچینگ
بیزینس کوچ برنامه ی خود را از هرچیزی که به برند شما مربوط می‌شود شروع می‌کند، او از ارزش‌هایی که برای برند خود تعریف کرده‌اید تا مشتریان هدفمند شما و در تمام چالش‌هایی که پیش روی شما قرار دارند، قدم به قدم همراه شماست.

وقتی بیزینس کوچ با همۀ جوانب کسب و کار شما آگاه شد و راه های متنوع و گوناگون  موفقیت آنرا را بررسی کرد، نوبت به ایجاد وتعیین چشم انداز شخصی شما و اهدافتان  از کسب و کار می‌رسد. در این مرحله بیزینس کوچ ، چشم انداز شما را بررسی می‌کند و به شما کمک می‌کند که تصویر روشنتری از کسب و کار خود داشته باشید. آیا به دنبال برندینگ و شناخته شدن هستید، یا صرفا به یک درآمد میلیونی فکر می‌کنید یا حتی میلیاردی؟ تمام اینها در اهداف و تصمیمیات شما تاثیر گذار است.

پس از این مرحله، بیزینس کوچ به شما کمک می‌کند تا برای همکاران خود اهداف مفید و قابل دستیابی مشخص کنید و تیم خود را به آن سمت حرکت دهید. این اهداف دقیقا همان چیزهایی هستند که شما برای رشد و موفقیت کسب و کار خود به آن نیاز دارید.و در نهایت بیزینس کوچ برای شما مجموعه‌ای از استراتژی‌ها و برنامه‌ها را می‌ریزد تا در مسیر اهداف خود قرار بگیرید.او در این زمینه مانند یک مربی وهمراه کامل ودلسوز به طور دایم در خدمت شماست وشما را راهنمایی می کند .

5-5- مهم‌ترین ویژگی‌های فرآیندتربیت کوچ  کارآفرینی کسب وکار چیست؟
مهم‌ترین ویژگی‌های فرآیند تربیت کوچ کسب وکار وکارآفرینی که آن را از سایر رویکردها متمایز می‌کند عبارتست از :

براساس قضایای موردی وموارد واقعی اجراء می شود
به دنبال استاندارد سازی رفتار کوچ ها درمقایسه با خود وبقیه کوچ ها است
تمرکز بر نتیجه گرفتن کوچی است (نتیجه‌ای که مصداقی و قابل مشاهده باشد(
مدت آن معین است
مطابق با خواست و نیاز کوچی اجراء می شود
بر توانمندسازی کوچی متمرکز است (در پایان دوره کوچینگ انتظار می‌رود کوچی برخی از ویژگی‌های کوچ را در خود درونی کرده باشد و بتواند از همان شیوه‌ برای ایجاد سایر تغییرات مثبت در زندگی استفاده کند(
از نوع هم‌آفرینی است (یعنی کوچ و کوچی چیز جدیدی را با هم خلق می‌کنند(
متمرکز بر ارتقای توانمندی های کوچ است
درپی اجرای مدلی استاندارد وتعریف شده است
 

5-6- هفت موضوع مهم در مورد کوچینگ
-         آیا کوچینگ موفق شدن مراجع یا کوچی را تضمین می‌کند؟
نه در تنها کوچینگ بلکه در سایر رویکردهای مشابه نیز چنین تضمینی وجود ندارد. موفقیت کوچی در گرو تلاش خودش است. هر چند کوچ می‌تواند تضمین کند که اگر کوچی مسیر را به درستی طی کند، مدل ذهنی و ابزارهای لازم برای ایجاد تغییرات مثبت را کسب خواهد کرد و همین به او کمک خواهد کرد که با صرف تلاش کافی به اهدافش برسد.

-         آیا  چارچوب‌های اخلاقی وجود دارد که کوچ را نسبت به کارش متعهد کند؟
همه ی کوچ هایی که با هاب کارآفرینی ایران و برنامه کوچینگ کسب وکار همکاری می نمایند ، در شروع کارشان نظام‌نامه‌ای اخلاقی را پذیرفته و امضا می‌کنند. از طرفی براساس استاندارد های هاب کارآفرینی ایران ، در ابتدای فرآیند کوچینگ، کوچ و کوچی قراردادی را امضا می‌کنند که در آن تعهدات طرفین نسبت به یکدیگر ذکر شده است. این قرارداد جنبه‌ی اخلاقی دارد و دو طرف را نسبت به هم متعهد هستند.

-          کوچینگ چقدر طول می‌کشد؟
بسته به هدفی که کوچی برای خودش در نظر می‌گیرد، این فرآیند زمانی بین سه تا شش ماه خواهد بود. کمتر از سه ماه امکان مشاهده نتایج وجود ندارد و بیش از شش ماه عملاً کارآیی روش از بین می‌رود. می‌توان در صورت تمایل کوچی این زمان را در بازه‌های مختلف تمدید کرد. از طرفی هر زمان کوچی احساس کرد که از فرآیند رضایت ندارد، می‌تواند با کوچ مطرح کند و در صورتی که رضایت کوچی تأمین نشود، می‌توان فرآیند را پایان داد.

-         هزینه  خدمات کوچینگ به‌طور متعارف چقدر است؟
هزینه بین کوچ و کوچی توافقی است. اما دراین مورد هاب کارآفرینی ایران در قالب  برنامه کوچینگ کسب وکار استانداردی را در نظر گرفته است که براساس آن بین طرفین توافق خواهد شد . از سوی دیگر ، در مورد ارزان یا گران بودن خدمات کوچینگ، باید توجه داشت که هزینه‌ای که بابت رشد و توسعه‌ی فردی خود یا کسب‌وکارمان می‌پردازیم، هزینه نیز نیست بلکه سرمایه‌گذاری برای آینده است.

-         آیا کوچینگ به درد ما می خورد ؟
جلسه‌ی اول کوچینگ که جلسه‌ی آغازین (Intake) نامیده می‌شود، جلسه‌ای است که کوچی می‌تواند در آن نحوه اجرای فرآیند کوچینگ و اثربخشی آن را از نزدیک مشاهده کند. با توافق کوچ و کوچی این جلسه را می‌توان با دریافت هزینه‌ی کمتر یا حتی رایگان برگزار کرد.

-         صلاحیت کوچ چگونه تعیین وتضمنی می شود ؟
هاب کارآفرینی ایران ، با تدوین یک نظام نامه در مورد استاندارد کوچ های همکار خود در تلاش است تا ایشان را از بین افرادی انتخاب کند که واجد شرایط تخصصی ومهارتی لازم می باشند . برای اطلاع از میزان صلاحیت کوچ ها ، هاب کارآفرینی ایران ، آنها را در قالب یک برنامه ی آموزشی 100 ساعته آموزش داده وبرای آنها مدرک معتبر صادر کرده است . کوچینگ مهارتی است که دست‌کم به شصت ساعت آموزش نیاز دارد.

برای دریافت مدرک معتبر کوچینگ با هاب کارآفرینی ایران تماس حاصل نمایید .[1] - دراین مورد توصیه می کنیم حتما کتاب زیر را مطالعه کنید :

- غول ها هم شکست می خورند - مولف : دکتر حیدرامیران – انتشارات امیران - 1397
[2] - مثل تهیه مدل کسب وکار، طرح کسب وکار ، امکان سنجی وتامین مالی وایجاد ساختار برای کسب وکار
[3] - BUSINESS COACH

 

 

تلفن های دبیرخانه هاب کارآفرینی ایران در تهران  : 22059814    22041812     22016141

تلفن اخذ نمایندگی از شهرستان ها: 22034084


نمونه گواهینامه کوچ های مورد تایید هاب کارآفرینی ایرانشرکت در آزمون دریافت گواهینامه کوچ های مورد تایید هاب کارآفرینی ایران


برای شرکت در آزمون سراسری دریافت گواهینامه بیزینس کوچ های مورد تایید هاب کارآفرینی ایران ، از طریق لینک زیر اقدام کنید :

 

https://evnd.co/G1ZC0


نگاهی به محتوی اصلی این کتاب


این کتاب در دوبخش اصلی زیر نوشته شده است : 

بخش اول - ارایه ومعرفی اصول ومبانی کسب وکار وکارآفرینی که هر بیزینس کوچ باید بداند 

بخش دوم - راهنمای گام به گام بیزینس کوچینگ برای بیزینس  کوچ ها

آدرس

تهران تهران - خ ولی عصر- روبروی پارک ملت- جنب بازار صفویه- شماره 2665- ساختمان صورتی - طبقه دوم - واحد 17, تلفن 22059814, 22041812

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

انتشارات امیران

انتشارات امیران ، ناشر برترملی در زمینه چاپ وتولید انواع محتوی مکتوب والکترونیکی در زمینه موضوعات کارآفرینی ، استارت آپ، مدیریت وبهره وری ، مدیریت وتفکر استراتژیک ، بازاریابی وفروش ، هلدینگ وآینده پژوهی ومجری جایزه مدیریت سال پروفسور میرسپاسی است . م

رویداد های برگزارشده۱۳
رویداد های فعال۴