کاور
"نیاز های یک استارتاپ برای بین المللی شدن و حضور در برابر سرمایه گذار های خارجی " در تاریخ چهارشنبه ۲۶ شهریور ساعت ۱۸:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

نیاز های یک استارتاپ برای بین المللی شدن و حضور در برابر سرمایه گذار های خارجی

بخش مهمی از موفقیت یک کسب‌وکار، به بازار هدف و میزان استقبال مشتریان از محصولات و خدمات عرضه شده بستگی دارد. به عبارت دیگر، هر چقدر هم که عملکرد محصول شما خوب باشد، تا مشتریان و بازار آن را نپذیرند، عملاً به موفقیت چندانی دست نخواهید یافت. نکته مهم در این زمینه، توجه به ذائقه بازار و در کنار آن، تنوع‌بخشی به بازارهای هدف است.

یک اشتباه رایج بین کسب‌وکارهای نوپا، تمرکز صرف بر بازارهای محلی است. اغلب در ذهن بنیان‌گذاران و کارآفرینان استارت‌آپی، این تصور نادرست وجود دارد که با توجه به محدودیت در منابع (مالی، انسانی، تجهیزات و ...)، نباید به توسعه بین‌المللی بازار فکر کنند. این در حالی است که در فضای فعلی کسب‌وکار، استارت‌آپ‌ها تقریباً در همان لحظات اولیه پس از راه‌اندازی، می‌توانند به بازارهای بین‌المللی دسترسی پیدا کنند. البته در این مسیر، انطباق «بازار/ محصول» از لحاظ جغرافیایی، صنعت و خود کسب‌وکار هم بسیار مهم است.

در گسترش فضای کسب‌وکار و بین‌المللی‌سازی آن، یک راهبرد هدفمند و یکپارچه برای افزایش مقیاس الزامی است. در این مسیر، توسعه بازار از یک ناحیه محلی تا هر تعداد بازار بین‌المللی، دقت و تیزبینی خاص بنیان‌گذاران و مدیران شرکت را می‌طلبد. در کنار این موضوع، بحث تأمین مالی و جذب سرمایه هم مطرح است. دنیای امروز، دنیای نوآوری و ایده‌های خلاقانه است و سرمایه‌گذاران، بهتر از هر کسی این موضوع را فهمیده‌اند. این یک فرصت بزرگ برای صاحبان ایده و فناورانی است که می‌خواهند دنیای پیرامون خود را تغییر دهند. دیگر لازم نیست که به یک محیط محدود و محلی تکیه کنید، حتی مرزهای جغرافیایی ملی را هم فراموش کرده و در پی سرمایه‌گذاران علاقه‌مند در یک مقیاس جهانی باشید!

با مشارکت یک سرمایه‌گذار خارجی در استارت‌آپ، علاوه بر این‌که منابع مالی لازم برای توسعه ایده و فناوری فراهم می‌شود، راه‌های ورود به بازارهای بین‌المللی هم تسهیل می‌گردد. سرمایه‌گذاران استارت‌آپی، اعم از فرشتگان کسب‌وکار یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VCs)، به خوبی با بازار کشور خود و الزامات آن آشنا بوده و حتی در موارد جزئی، مانند کانال‌های توزیع و بازاریابی هم به شما کمک می‌کنند. 

 

 

 

 

لازم به تأکید است که در افزایش مقیاس بین‌المللی و فرآیند جهانی شدن، تیم‌های توسعه محصول و مهندسی، باید برای ورود به بازار، راه و روش جدیدی برای هماهنگی با بخش‌های فروش و بازاریابی داشته باشند. همچنین، استارت‌آپ‌ها باید بین موفقیت فوری در بازار محلی و ابتکارات مبتنی بر منابع برای گسترش به نواحی جدید، تعادل ایجاد کنند.

حضور در بازارهای بین‌المللی عالی است، جذب سرمایه‌گذاران خارجی از آن هم بهتر است. اما یک مشکل بزرگ وجود دارد! معرفی ایده به سرمایه‌گذار، در حالت معمول هم با پیچیدگی‌ها و چالش‌های خالصی همراه است، دیگر چه برسد که بخواهید با سرمایه‌گذاران خارجی مواجه شوید. کاری دشوار در پیش رو دارید، اما اگر بتوانید از عهده آن برآیید، بازاری بزرگ و بین‌المللی را پیش روی خود گشوده‌اید. سخت هست، اما رسیدن به آن یک شیرینی درازمدت را برایتان به ارمغان می‌آورد. کافی است لحظه‌ای به آن فکر کنید: «اگه بشه چی میشه!»

 

نظر به اهمیت مسئله، در این وبینار به‌عنوان دهمین رویداد کاریز، در قالب کاریز تجربه، نیازهای یک استارت‌آپ برای بین‌المللی شدن و حضور در برابر سرمایه‌گذاران خارجی را از زبان دکتر هادی حسین‌زاده می‌شنویم. وی دارای مدرک فوق دکتری مهندسی الکترونیک/ نانوفناوری از دانشگاه واترلو کانادا است و تجربه تأسیس شرکت «NanoCnet» را در کارنامه دارد. این تجربه ارزشمند کارآفرینی، به این بنیان‌گذار استارت‌آپی کمک نموده تا درکی بهتر از فضای کسب‌وکارهای نوپا به‌ویژه فعالیت در بازارهای بین‌المللی به دست آورد.

 

اگر علاقه‌مند به کارآفرینی و فرآیند هیجان‌انگیز تجاری‌سازی هستید، اگر ایده‌ای در ذهن دارید و می‌خواهید آن را به بازار عرضه کنید، اگر مدیر یک استارت‌آپ تازه تأسیس هستید، در این وبینار حضور یافته و چگونگی دستیابی به بازارهای بین‌المللی و نحوه مواجهه با سرمایه‌گذاران خارجی را دریابید

سخنرانان

هادی حسین زاده
هادی حسین زاده
فوق دکتری مهندسی الکترونیک-نانوتکنولوژی از دانشگاه واترلو کانادا بنیان گذار و مدیرعامل شرکت NanoCnet در کانادا
محسن ابراهیمی
محسن ابراهیمی
شبکه نوآوری کاریز

برگزارکنندگان

شبکه نوآوری کاریز
شبکه نوآوری کاریز
اکوسیستم استارتاپی هاردتک

حامیان

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
بیان تجربه۱۷:۰۰۱۸:۰۰
پرسش و پاسخ۱۸:۰۰۱۸:۳۰

گالری تصاویر

برگزار‌کننده

آواتار

کاریز، اکوسیستم استارتاپی فناوری های سخت / هاردتک

کاریز یک فناوری ایرانی است… فعالیت در اکوسیستم‌های نوآوری و کارآفرینی و موفقیت در آن به خصوص در حوزه هاردتک، در گرو تعهد ذهنی و عملی به مفهوم «همکاری و مشارکت» است. هیچ پروژه فناورانه بزرگی بدون همکاری بین چند متخصص از حوزه‌های گوناگون به موفقیت نمی

رویداد های برگزارشده۳۳
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۷۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۳ مهر

سیسکو مایکروسافت لینوکس امنیت شبکه آموزش کاربردی CCNA CCNP MCSA MCSE CEH ITIL LPIC CCIE Network Security Cisco Microsoft Linux

 • آنلاین
 • از ۱۹۰,۰۰۰ تومان
 • سمینار لایو نیما یگانه دوره تخصصی توسعه کسب کار تکنولوژی فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ وبینار آموزش رایگان Nima Yeganeh
پنج‌شنبه ۳ تیر

معرفی مدرسه تابستانی «بازگشت به آینده

 • آنلاین
 • رایگان
 • کریدور خدمات فناوری (اپوایزر)
شنبه ۵ تیر

دوره تجاری سازی محصول اولیه

 • آنلاین
 • رایگان
 • بسیج دانشجویی
چهارشنبه ۹ تیر

جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1400

 • آنلاین
 • رایگان
 • پایگاه اطلاع رسانی صنعت