رویداد به پایان رسیده است!
محفل کتاب و تجربه 38پانوآ- کتاب بازی بی نهایت در تاریخ دوشنبه ۲۸ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۲۸ بهمن ساعت ۱۷:۳۰

محفل کتاب و تجربه 38پانوآ- کتاب بازی بی نهایت

  • رایگان
  • مشهد
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

سخنرانان

نوید طبسی
نوید طبسی
مدیرعامل دایاموز

مشاور کسب و کار و منتور مدیریت محصول

برگزارکنندگان

پانوآ
پانوآ
فضای اشتراکی پایگاه نوآوری

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی- معارفه حاضرین۱۷:۳۰۱۷:۴۵
ارائه کتاب بازی بی نهایت۱۷:۴۵۱۸:۴۵
بررسی کتاب توسط حاضرین۱۸:۴۵۱۹:۱۰
پذیرایی و شبکه سازی۱۹:۱۰۱۹:۳۰
پنل تجربه۱۹:۳۰۲۰:۲۰
انتخاب و رای گیری کتاب محفل بعدی۲۰:۲۰۲۰:۳۰

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
مطالعه کتاب بازی بی نهایت اثر سایمون سینک ترجمه نشر نوین می تواند کمک زیادی به درک مطالب کند گرچه الزامی برای مطالعه پیش از جلسه وجود ندارد
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر به دلیل حفظ محیط زیست نیازی نیست
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
خیر- به دلیل محدودیت فضا و ذخیره صندلی، امکان برگشت بلیط وجود ندارد. درصورت عدم حضور ثبت نام کننده در این جلسه، امکان حضور در نشست بعدی با هماهنگی قبلی وجود دارد.

درباره محفل کتاب و تجربه


محفل کتاب و تجربه پانوآ، نشستی است ماهانه بین کنشگران زیست بوم استارتاپی مشهد، با محور خوانش و نقد بررسی کتابهای منتخب روز در حوزه  کسب و کار با تمرکز بر کسب و کارهای نوین و استارتاپها.
در این نشست، پس از ارائه خلاصه ای تخصصی از کتابهای مشخص شده در نشست پیشین، گفتگویی تخصصی و ساختاریافته بین اعضای نشست شکل می گیرد که زمینه ایست برای انتقال دانش و تجربیات اعضا.

همچنین شبکه سازی به عنوان بخشی از اجزای زیست بوم استارتاپی در این رویداد نقش پر رنگی دارد و شرکت کنندگان می توانند از این ظرفیت استفاده زیادی ببرند.

فضای اشتراکی پانوآ (پایگاه نوآوری)به عنوان برگزارکننده این رویداد، افتخار میزبانی سی  هشتمین نشست محفل کتاب و تجربه را دارد و اعضای آن امیدوارند گام های بلندتر و استوارتری را برای ارتقای کیفیت زیست بوم استارتاپی شهر و کشور خود، بردارند.
ما را در کانال تلگرام و اينستاگرام پانوآ دنبال کنيد. محتوای ارائه در کانال ارائه خواهد شد.
#محفل_کتاب__تجربه #پانوآ
http://t.me/panoa_co
instagram.com/paoa.co


درباره کتاب


بازی بی نهایت
سایمون سینک, نشر نوین
کتاب بازی بی نهایت نوشته سایمون سینک ترجمه ی فارسی کتاب The Infinite Game است که با خرید حق ترجمه و انتشار فارسی و به صورت همزمان با نسخه انگلیسی، در ایران منتشر می شود.

سازمان ها و اشخاص زیادی، غرق در اندیشه پیروزی هستند. اما چگونه می توانیم در بازی پیروز شویم که در حقیقت هیچ پایانی ندارد؟ چنین چیزی اصلا وجود ندارد. مثلا چیزی به اسم «برنده شدن» در کسب و کار داریم؟!

کتاب های «با چرا شروع کنید و رهبران آخر غذا می خورند سایمون سینک، به میلیون ها نفر کمک کرد تا قوانین مخفیِ حاکم بر رفتار را مشاهده کنند. اکنون، کتاب بازی بی نهایت ما را به چالش می کشد تا دیدگاه مان را درباره نحوه کارکرد سازمان ها بازبینی کنیم. این بار، سایمون سینک به دنبال پاسخی برای یک سوال جالب است: چگونه در یک بازی که هیچ خط پایانی ندارد، رو به پیشرفت باشیم و دوام بیاوریم؟

بازی هایی مثل فوتبال و شطرنج، با قوانین مشخص و نقطه پایان واضح، بازی محدود محسوب می شوند. اما بازی کسب و کار، نامحدود و بی نهایت است؛ و در آن، چیزی به اسم «برنده شدن» وجود ندارد، چرا که همواره چالش های جدید پیش می آید، قوانین بازی مشخص و پایدار نیست، بازیکنان ثابت و همیشگی نیستند و هیچ خط پایانی برای آن متصور نیست.

در بازی بی نهایت کسب و کار، تنها کسانی برای مدتی طولانی دوام می آورند که با قوانین نامحدود بازی می کنند. آنها کارهایی انجام می دهند که قادرشان می کند تا نوآورتر، منعطف تر و پایدارتر از رقبا باشند.

داشتن طرز فکر محدود در یک بازی نامحدود می تواند قاجعه بار باشد. برای مثال در طی جنگ ویتنام، آمریکا تقریبا تمام نبردها را پیروز شد و سربازان بسیار زیادی از دشمنش را نابود کرد، اما همچنان بازنده جنگ بود. معیارهایی که آنها امتیازات و عملکردشان را می سنجیدند، در نهایت بی ارزش بود. ویتنام شمالی مایل بود هر سختی را تحمل کند و تا هر زمان که لازم باشد بجنگد تا آمریکا را وادار به عقب نشینی کند. در آن جنگ، ویتنام شمالی، طرز فکر بازی بی نهایت داشت.

سایمون سینک با ارائه مثال های بسیار گسترده و متنوع، نشان می دهد که بازیکنان نامحدود، در هر حوزه ای، چطور رقبایشان را خسته و از میدان به در می کنند و چطور برای مدت زمانی طولانی در بازی باقی می مانند و سازمان هایی بسیار قوی می سازند، آنقدر قوی که از پس هر طوفانی بر بیایند. رهبران بزرگ به طرز ماهرانه ای بازی بی نهایت را پیش می برند و خود را مشغول دستاوردهای کوتاه مدت نمی کنند. با این کتاب، همه می توانیم روش کار و دلایل موفقیت آنها را بدانیم.

توضیحات سایت آمازون درباره کتاب بازی بی نهایت
کتاب دیگری از نویسنده کتابهای پر فروش «با چرا شروع کنید» و «رهبران آخر غذا می خوردند»، یک چارچوب اساسی برای رهبری در دنیای درحال تغییر کنونی

چگونه در بازی برنده شویم که هیچ پایانی ندارد؟ بازی های محدود، مثل فوتبال و شطرنج، بازیکنانی مشخص، قوانینی ثابت، و یک نقطه پایان واضح دارند. برنده ها و بازنده ها به راحتی قابل شناسایی هستند. بازی های بی نهایت، بازی های بدون خط پایان، مثل کسب و کار و سیاست، یا حتی خود زندگی، بازیکنانی دارند که می آیند و می روند. قوانین بازی بی نهایت قابل تغییرند و هیچ خط پایانی برای آن متصور نیست. هیچ برنده و بازنده ای هم در کار نیست!

سوال این است که پس در بازی بی نهایت، چگونه بازی کنیم؟
در این کتاب جدید و الهام بخش، سایمون سینک چهارچوبی برای رهبریِ با طرز فکر نامحدود ارائه می کند. اگرچه هیچ یک از ما نمی تواند در مقابل هیجان حاصل کسب سود یا برنده شدن مقاومت کند، اما این دستاوردها به سرعت محو می شوند. در جستجوی یک هدف آرمانی، ما به تصویری از آینده متعهد می شویم که به قدری جذاب است که هفته به هفته، ماه به ماه و سال به سال برای ساخت آن تلاش می کنیم. اگرچه دقیقا نمی دانیم که آن آینده مطلوب چه شکلی خواهد بود، اما تلاش برای ساخت آن به زندگی و کارمان معنا می بخشد.

رهبرانی که طرز فکر نامحدود را انتخاب می کنند، سازمان هایی قوی تر، نوآورتر و باانگیزه تر می سازند. در نهایت، این رهبران همان افرادی هستند که ما را به سمت آینده هدایت می کنند.

 

منبع: 

https://nashrenovin.ir/product/the-infinite-game-book-simon-sinek/

برگزار‌کننده

آواتار

پانوآ (پایگاه نوآوری)

پایگاه نوآوری بستری است برای رشد نوآورانه بر مبنای هم افزایی تیم ها و شرکت های فعال در حوزه های گوناگون فناوری

رویداد های برگزارشده۳۱
  • شروع: دوشنبه ۲۸ بهمن ساعت ۱۷:۳۰
  • پایان: دوشنبه ۲۸ بهمن ساعت ۲۰:۳۰

آدرس: مشهد دانشجوی 1 پ 52