کاور
چهارشنبه ۱۹ شهریور ساعت ۰۸:۳۰

مدرسه تابستانی فلسفه و علوم شناختی: رویکرد‌های 4E(بدنمندانه)

  • از ۱۰۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • علوم انسانی
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

درباره‌ی مدرسه


پس از رویکردهای شناخت گرایانه- نمادین (Cognitivism-Symbolic) و  رویکردهای اتصال گرایانه (Connectionism) حالا شاهد ظهور سومین انقلاب شناختی هستیم.  این انقلاب شناختی به ما نشان می دهد که ذهن (و قوای شناختی) صرفاً  ریشه در  شبکه عصبی مغز  ندارد. ذهن،  پدیده ای است توزیع شده بین مغز،  بدن و جهان؛  و شناخت آن بدون در نظر گرفتن این سه مولفه و دینامیسم حاکم بر آنها ناممکن است. 
 انقلاب شناختی سوم را تحت عنوان4E Cognition می شناسند.  این عنوان بیان می کند که ذهن،  بدنمند (Embodied)،  مبتنی بر حرکت (Enactive)، گسترش یافته در جهان (Extended) و بستریده در محیط-جامعه-فرهنگ (Embedded) است. این رویداد بین‌المللی تلاشی است در جهت معرفی آخرین دستاوردِ شناخته شده ترین چهره های رویکردهای4E   در جهان. 
 کارل فریستون،  تاثیرگذارترین نوروساینتیست ۲۵ سال اخیر جهان و یکی از بزرگترین دانشمندان علوم شناختی نیمه دوم قرن بیستم محسوب می شود که امروزه اصل انرژی آزاد او یکی از بنیادی ترین اصول تبیین سازوکارهای شناختی است. 
شان گالاگر در کنار دان زاهاوی،  تاثیر گذار ترین چهره های نو- پدیدارشناسی در  دهه اخیر هستند  که آثارشان در کنار آثار هیوبرت دریفوس بیشترین تاثیر را در جلب توجه فیلسوفان به رویکردهای پدیدارشناسانه در فلسفه ذهن،  علوم شناختی و هوش مصنوعی داشته است.
آلوا نویی یکی دیگر از فیلسوفان برجسته است که با الهام از پدیدارشناسی موریس مرلوپونتی و یافته های تجربی،  تاثیر بسزایی در گسترش رویکرد های بدنمندانه و مبتنی بر حرکت در علوم شناختی و فلسفه ذهن داشته است. 
برگزاری یک رویداد مقدماتی،  پیش از رویداد اصلی،  شرکت‌کنندگان مدرسه را با دیدگاه ها و نظریاتِ  کلیدی این اندیشمندان آشنا خواهد کرد تا زمینه را برای استفاده هرچه بیشتر از سخنرانی‌های اصلی آماده کند.

برگزار‌کننده

آواتار

انجمن فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۱
  • شروع: چهارشنبه ۱۹ شهریور ساعت ۰۸:۳۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۲۰ شهریور ساعت ۱۶:۰۰
رویداد آنلاین است.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است