رویداد به پایان رسیده است!
5th Hands-on Digital Marketing Course پنجمین دوره عملی دیجیتال مارکتینگ در تاریخ پنج‌شنبه ۱۴ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۶ شهریور ساعت ۰۸:۱۵

5th Hands-on Digital Marketing Course پنجمین دوره عملی دیجیتال مارکتینگ

 • رایگان
 • تهران
 • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


دیجیتال مارکتینگ

پس از برگزاری موفق چهار دوره عملی-کاربردی دیجیتال مارکتینگ و با توجه به تقاضای بالای علاقمندان برآن شدیم که دوره پنجم این کارگاه را نیز برگزار کنیم. این دوره با توجه به تجربیات کسب شده از دوره های قبل و استفاده از نظرات شرکت‌کنندگان بهبود قابل توجهی نسبت به دوره های قبل داشته است.

 

دوره دیجیتال مارکتینگ

این دوره مناسب چه کسانی است؟

 اين دوره که ساعت‌ها بر روی سيلابس آن وقت صرف شده است  تا دوره‌ای کاملا کاربردی و عملی باشد،  مناسب مديران و کارشناسان بازاريابی، ترويج، تبليغات و روابط عمومی، مديران توسعه بازار، مدير عاملان شرکت‌های کوچک و متوسط، دانشجويان رشته‌های MBA، مديريت، نرم‌افزار، صنايع و همچنين افراد علاقه‌مند به مبحث بازاريابی ديجيتال می باشد.

** با خود لپتاپ به همراه داشته باشید.

 

دوره دیجیتال مارکتینگ

برتری این دوره نسبت به دیگر دوره های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 مزيت‌ اصلی اين دوره علاوه‌ بر آموزش به‌صورت گام به گام و عملی بر روی پروژه‌های واقعی (گروه‌های ۴ نفره که به هر گروه يک وبسايت داده می‌شود + اعتبار رايگان جهت بنر و تبليغات native در پلتفرم‌های تبليغاتی) ، مدرسانی است که هرکدام در بخش مربوط به خود متخصص هستند. 

 

دوره دیجیتال مارکتینگ

اساتید دوره چه کسانی هستند؟

مهندس میرهادی رادی: میرهادی رادی فارغ‌التحصیل کامپیوتر و MBA دانشگاه صنعتی شریف است. که در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد اجرایی بهترینو فعالیت می‌کند. ایشان مدیر سابق واحد دیجیتال مارکتینگ گلرنگ و مدیر ارشد بازاریابی سابق هیپوتریپ بوده است.

مهندس علی حسینی: علی حسینی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف است. او در حال حاضر در زمینه SEO به‌صورت تخصصی مشغول به فعالیت است و هم‌ اکنون به‌عنوان seo consultant کیلید مشغول به کار است. ایشان پیش از این seo master علی بابا بوده و در دیجی‌کالا در زمینه SEO فعالیت داشته‌ است.

مهندس سجاد احمدی: سجاد احمدی از فارغ‌التحصیلان MBA دانشگاه صنعتی شریف است. او در زمینه مارکتینگ و دیجیتال‌مارکتینگ فعالیت می‌کند و هم‌اکنون به‌عنوان مدیر مارکتینگ کیلید و Performance marketing Master علی‌بابا مشغول به کار است.

مهندس بهراد زاری: بهراد زاری فارغ التحصیل کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف است. او تجارب ارزشمندی در زمینه توسعه پلتفرمهای مارکتینگ دارد. در حال حاضر مدیرعامل شرکت چابک است.

مهندس علیرضا صفری: مهندس علیرضا صفری از باسابقه ترین فعالان سوشال مدیا مارکتینگ است. او در زمینه سوشال مدیا مارکتینگ بیزینسهای بزرگی همچون علی بابا و اخبار رسمی فعالیت داشته است و در حال  حاضر مدیرعال مدیردیجیتال است.

 

رویداد دیجیتال مارکتینگ

در این دوره چه مباحثی آموزش داده میشود؟

رويداد پيش‌ رو در ۴ روز و در ۴ بخش مختلف برگزار مي‌گردد:

 

رویداد دیجیتال مارکتینگ

روز اول : Digital marketing fundamentals

 • RACE Framework
 • CMS And Website Structure
 • Definitions And Metrics
 • Landing Page
 • Setting up Analytic tools 
 • Display Ads

 

دوره دیجیتال مارکتینگ

روز دوم: SEM

 • Google Ads
 • Keyword Research
 • Search Console
 • On-Page Optimization
 • Back Link Strategy
 • AMP
 • Schema Mark Ups
 • Ranking Mechanism Algos

 

دوره دیجیتال مارکتینگ

روز سوم: CRO

 • Google Analytics
 • CRO

 

دوره دیجیتال مارکتینگ

روز چهارم: Engagement

 • Retention Strategy
 • Email Marketing
 • Push Notification
 • Social Media Marketing

 

دوره دیجیتال مارکتینگ

ارتباط مفاهیم و ابزار هایی که قرار است درس داده شود با دیجیتال مارکتینگ چیست؟

RACE framework: به بازاريابان ديجيتال در برنامه ريزی و مديريت فعاليت هايشان در يک ساختار مشخص کمک می‌کند. در اين قسمت به شما آموزش داده می‌شود که چگونه مي‌توانيد اندازه گيری و گزارش خود را از طريق برنامه ريزی RACE ساده‌تر کنيد.

Definitions and Metrics: به روشنی می‌دانيد که در دنيای ديجيتال داده‌ها حکومت مي‌کنند و بدون درک صحيح از داده‌ها مانند فروشنده‌ای کور خواهيم بود که هيچ يک از افرادی را که وارد مغازه مي‌شوند نمی‌بيند. اما اين داده‌ها بسيار خام هستند و نياز به پردازش دارند تا تبديل به اطلاعاتی شوند که برای ما قابل فهم و درک‌اند درقسمت دوم که مربوط به Definitions and Metrics است متريک‌های بسيارمهم و حياتی در دنيای بازاريابی ديجيتال، مورد بررسی قرار می‌گيرد.

Landing Page: بيشتر افرادی که برای نخستين بار به وب‌سايت سر می‌زنند دنبال شاخصه‌های خاصی مي گردند به عنوان مثال آيا اولين صفحه‌‌ای که با آن مواجه می‌شوند با تصورات آنان مطابقت دارد؟ آيا جذب سايت خواهند شد يا صفحه را بسته و ديگر به آن سر نخواهند زد؟ چه کار کنيم که تاثير اوليه خوبی روی مخاطب داشته باشيم؟ ما در چنين مواقعی عبارت صفحه فرود يا همان  (Landing Page) را شنيده‌ايم. اما اين صفحه فرود چيست و چه کاربردی دارد؟پاسخ به اين دسته از سوالات و گرفتن راهکار برای بهبودی اين بخش در قسمت Landing page  انجام می‌شود.

Display Ads: . تبليغات بنری، اولين فرم از تبليغات آنلاين غيررايگان است که در قالب گرافيکی و فرمت‌های مختلف مانند متن، تصاوير، ويدئو و … در مقابل کاربران ظاهر می‌شود و در صورت کليک بر روی آن‌ها، مرورگر اينترنت شما را به وب‌سايت تبليغ‌کننده منتقل خواهد کرد. دراين قسمت انواع تبليغات بنری و نحوه تاثيرگذاری آن بر روی کاربر و بهينه سازی آن مورد بحث قرار می گيرد. و به عنوان پروژه ی واقعی در کلاس انجام میشوند.

SEM: 

بخش دوم که مربوط به روز دوم است به SEM پرداخته مي‌شود. (SEO و Google Ads)

وقتی يک کاربر اينترنت بدنبال کالايی برای خريد به صورت آنلاين ميگردد. نخستين جايی که رجوع مي‌کند ، موتورهای جستجو خواهد بود. حال اگر 50 شرکت يک نوع کالا يا خدمت را در وب سايتهای خود در معرض فروش بگذارند، بخت با فروشندگانی است که جايگاه سايت آنها درموتور جستجو بهتر باشد. گرچه امروزه فروشگاههای اينترنتی زيادی هستند که طيف گسترده‌ای از کالاها را به فروش می‌رسانند اما همچنان رقابت سختی برای بالابردن سايتهای فروش کالا در موتور جستجو وجود دارد SEM کوتاه شده عبارت Search Engine Marketing  می‌باشد.

جمله معروفی است که مي گويد: “اگر گوگل به شما لبخند بزند ، بازار به شما لبخند خواهد زد“

SEO برای کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب‌سايت‌ها در نتايج جستجوی طبيعی با هدف رسيدن به رتبه‌بندی بالا، ايجاد شده‌اند. سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، می‌پردازد.

گوگل ادوردز يا گوگل ادز سيستم تبليغاتی شرکت گوگل است که در آن تبليغ کنندگان از طريق سايت‌ها و ابزارهای مختلف گوگل، تبليغات خود را به مشتريان نشان می‌دهند. معروفترين شکل تبليغات ادوردز، تبليغات در موتور جستجوی گوگل است. در اين روش تبليغ دهنده عبارات يا کلمات کليدی مورد نظر خود را در گوگل ادوردز وارد مي‌کند تا تبليغاتش برای کساني که اين عبارات را جستجو مي‌کنند نشان داده شود.

در اين دوره آموزشی شما هر آنچه را که بايد در مورد SEO و Google Ads  بدانيد، فرا خواهيد گرفت تا بتوانيد از بستر اينترنت برای تبليغات خود استفاده کنيد.

CRO:

شرکت کنندگان در اين بخش با ابزارهای آناليز اپليکيشن و وبسايت آشنا شده و روند کار با آن‌ها را (به صورت عملی) فرا خواهند گرفت. به عنوان نمونه يکی از اين ابزارها گوگل آنالتيکس می‌باشد که يک سرويس رايگان اراِئه شده از سمت گوگل است که آمار بازديد کنندگان يک وب سايت را نشان می‌دهد. اين دستاورد برای بازاريابان و وب مسترها براي آناليز وب و مشتريان بکار گرفته می‌شود. اين سيستم امکان بررسي و تحليل ورودی ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعاليت‌های کاربران، زمان حضور و مسير خروجی آن‌ها را ارائه می‌کند. به اين ترتيب، گستره وسيعی از اطلاعات در اختيار مديريت سايت و تيم مارکتينگ قرار خواهد گرفت. از ويژگی‌های Google Analytics هدفگذاری برای سايت است. شما مي‌توانيد در گوگل آناليتيکس اهدافی را تعيين کنيد و روند طی نمودن کاربر را برای رسيدن به هدف‌تان (ليد گرفتن) را ببينيد تا متوجه شويد که چرا بسياری از اهداف شما از سايت به وقوع نمی‌پيوندد؛ که روند کامل اين قسمت در اين دوره آموزش داده می‌شود و شرکت‌کنندگان روش کار با اين ابزارها (ابزارهای آناليز) را فرا خواهند گرفت.

واژه CRO که مخفف عبارت Conversion Rate Optimization می باشد به معنای بهبود نرخ تبديل می باشد، که در توضيح کامل‌تر بهبود نرخ تبديل ورودی به مشتری می‌باشد، در CRO هدف اين است که کاربرانی که به سايت شما وارد می شوند با نرخ بيشتری به مشتری تبديل شوند. مهمترين گزينه در اين زمينه ايجاد اعتماد در مخاطب می باشد. اما اينکه چطوری اين اعتماد را در مخاطب ايجاد کنيم نيازمند آموزشی است که مفصلا در اين رويداد ارايه خواهد شد.

 Social Marketing: راهکاريست برای بدست آوردن ترافيک و توجه به طراحی وب سايت شما. برنامه های Social marketing بيشتر بر ايجاد محتوا استوار است که بايد به اشتراک گذاشته شود. هرچه ميزان ترافيک و اشتراک گذاری بالاتر برود ميزان اعتبار کسب وکار شما بالاتر خواهد رفت. 

 

زمان‌بندی

روز اول دوره: Digital Marketing Fundamentals (چهارشنبه _ 6شهریور ماه)
روز دوم دوره: SEO & Google Ads (پنجشنبه _7شهریور ماه)
روز سوم دوره: CRO & Analytics (چهارشنبه _ 13شهریور ماه)
روز چهارم دوره: Engagement (پنجشنبه _14شهریور ماه)
عنوانشروعپایان
بخش اول ورکشاپ۸:۳۰۱۰
بخش دوم ورکشاپ۱۰:۳۰۱۲
بخش سوم ورکشاپ۱۳۱۴:۳۰
بخش چهارم ورکشاپ۱۵۱۷:۳۰
عنوانشروعپایان
بخش اول ورکشاپ۸:۳۰۱۰
بخش دوم ورکشاپ۱۰:۳۰۱۲
بخش سوم ورکشاپ۱۳۱۴:۳۰
بخش چهارم ورکشاپ۱۵۱۷:۳۰
عنوانشروعپایان
بخش اول ورکشاپ۸:۳۰۱۰
بخش دوم ورکشاپ۱۰:۳۰۱۲
بخش سوم ورکشاپ۱۳۱۴:۳۰
بخش چهارم ورکشاپ۱۵۱۷:۳۰
عنوانشروعپایان
بخش اول ورکشاپ۸:۳۰۱۰
بخش دوم ورکشاپ۱۰:۳۰۱۲
بخش سوم ورکشاپ۱۳۱۴:۳۰
بخش چهارم ورکشاپ۱۵۱۷:۳۰

مدرسان

میرهادی رادی
میرهادی رادی
مدیر ارشد اجرایی بهترینو

میرهادی رادی فارغ‌التحصیل کامپیوتر و MBA دانشگاه صنعتی شریف است.در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد بازاریابی پین‌کت فعالیت می‌کند. مدیر سابق واحد دیجیتال مارکتینگ گلرنگ و مدیر ارشد بازاریابی سابق هیپوتریپ بوده است.

علی حسینی
علی حسینی
seo consultant کیلید

علی حسینی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف است. او در حال حاضر در زمینه SEO به‌صورت تخصصی مشغول به فعالیت است. ایشان هم‌ اکنون به‌عنوان SEO Consultant کیلید مشغول به کار است و پیش از این SEO master علی‌بابا بوده و در دیجی‌کالا در زمینه SEO فعالیت داشته‌ است.

سجاد احمدی
سجاد احمدی
Performance marketing master علی‌بابا

سجاد احمدی از فارغ‌التحصیلان MBA دانشگاه صنعتی شریف است. او در زمینه مارکتینگ و دیجیتال‌مارکتینگ فعالیت می‌کند و هم‌اکنون مدیر مارکتینگ کیلید و Performance Digital Master علی‌بابا است.

بهراد زاری
بهراد زاری
مدیر عامل، چابک

بهراد زاری فارغ التحصیل کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف است. او تجارب ارزشمندی در زمینه توسعه پلتفرمهای مارکتینگ دارد. در حال حاضر مدیرعامل شرکت چابک است.

علیرضا صفری
علیرضا صفری
مدیرعامل، مدیردیجیتال

مهندس علیرضا صفری از باسابقه ترین فعالان سوشال مدیا مارکتینگ است. او در زمینه سوشال مدیا مارکتینگ بیزینسهای بزرگی همچون علی بابا و اخبار رسمی فعالیت داشته است و در حال  حاضر مدیرعال مدیردیجیتال است.

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
این کارگاه از پایه اقدام به توضیح دیجیتال مارکتینگ خواهد کرد ضمن اینکه نکات تخصصی و جزئی اما حیاتی ای نیز مطرح خواهد شد تا کارگاه برای عزیزان در تمام سطوح مفید و کاربردی باشد
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
لپ‌تاپ برای کار عملی و در صورت تمایل وسایل یادداشت برداری ؛ البته اسلاید ها و فایل صوتی جلسات به شرکت کنندگان داده خواهد شد
بلیت پرینت شود یا خیر؟
نیازی به پرینت بلیت نیست ولی فرم ثبت‌نام را بر روی گوشی در روز شروع دوره همراه داشته باشید.
آیا در انتهای دوره مدرکی ارائه خواهد شد ؟
بله ،‌ در انتهای دوره گواهی حضور در دوره به شرکت کنندگان داده خواهد شد.

برگزار‌کننده

آواتار

گروه توسعه کسب‌وکار دیجیتال سرآمد شریف

رویداد های برگزارشده۲
 • شروع: چهارشنبه ۶ شهریور ساعت ۰۸:۱۵
 • پایان: پنج‌شنبه ۱۴ شهریور ساعت ۱۷:۰۰

آدرس: تهران تهران-طرشت شمالی-بلوار شهید تیموری- پلاک 180-پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف