رویداد به پایان رسیده است!
دوره کوتاه مدت توسعه نرم افزار با استفاده از وب سرویس ها در تاریخچهارشنبه ۱۹ اردیبهشتبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دوره کوتاه مدت توسعه نرم افزار با استفاده از وب سرویس ها

شروع:
دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۷ ۱۴:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۷ ۱۸:۰۰
دوره کوتاه مدت توسعه نرم افزار با استفاده از وب سرویس ها
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 

با شکل‌گیری دنیای جدیدی که بر پایهٔ سیستم‌‌های نرم‌افزاری استوار شده است، گسترهٔ داده‌های ذخیره شده توسط سیستم‌های مختلف، روز به روز در حال افزایش است. در چنین شرایطی، پردازش این میزان داده‌های کلان و استخراج نتایج مفید از نیازمند نرم‌افزارهای تخصصی و پیشرفته در این زمینه است. این امر باعث شده است روند ارتباطی بین نرم‌افزارها و داده‌‌های مورد نیاز آنها، دچار تغییرات اساسی شده و سیستم‌های نرم‌افزاری به دو گروه تحلیل‌گر و مصرف‌گرا تقسیم شوند و کمتر نرم‌افزاری در حال حاضر، قادر به انجام هر دو این وظایف است.

     جوامع مجازی، فروشگاه‌های اینترنتی، سرویس‌های خدماتی، سرویس‌های محتوایی، بازی‌های تحت وب و ... از جمله مواردی هستند که در صورت عدم ارتباط با سیستم‌های تحلیل‌گر مرتبط و هوشمند، چیزی برای عرضه نخواهند داشت. چرا که رقبای آنها، از طریق ارتباط با نرم‌افزارهای تحلیل‌گر، با کاربران خود آشنا شده و خدمات خود را با توجه شناخت قبلی از هر کاربر ارائه می‌نماید.

     سرویس‌های ارتباطی بین ماشین‌‌های الکترونیکی که از دیرباز تحت عنوان وب‌سرویس شناخته می‌شوند، امروزه به دلیل شرایط ایجاد شده، نقش پررنگ‌تری در این صنعت ایفا می‌کنند. از این رو، شناخت و تسلط کافی بر وب‌سرویس‌ها، آشنایی با مزایا و معایب معماری‌‌های مختلف آن، امروزه جزو موارد ضروری و پایه‌ای برای ورود به این صنعت است.

     در این دورهٔ کوتاه سعی شده است تا پس از بررسی ساختار وب‌سرویس‌ها، پروژه‌ای کوچک با استفاده از زبان PHP و MySQL ایجاد شده و برای تکمیل داده‌‌های آن، از یک وب‌سرویس خارجی کمک گرفته شود. در ادامه نیز، با تبدیل همان پروژه به یک وب‌سرویس، برخی از محتوای آن را برای استفاده در سرویس‌های دیگر قابل دریافت خواهیم نمود.

*این دوره در سه روز و هر روز چهار ساعت در مجموع 12 ساعت برگزار خواهد شد.

* مدرس دوره مهندس حامد زرگری پور می باشد.

آدرس:تبریز بلوار29 بهمن، دانشگاه تبریز، دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر