رویداد به پایان رسیده است!
آشنایی با بیمه ها و مدل کاری آنها در تاریخ پنج‌شنبه ۳ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

آشنایی با بیمه ها و مدل کاری آنها

شروع:
پنج‌شنبه ۳ آبان ۹۷ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۳ آبان ۹۷ ۱۳:۰۰
آشنایی با بیمه ها و مدل کاری آنها
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره

 با بروز تغییرات عمده در جوامع بشری، فناوری‌ها و مدل‌های کسب و کار هر روز شاهد ایجاد نوآوری‌هایی هستیم که زندگی را دچار تغییرات چشمگیری می‌کند.

در سالهای اخیر تحول دیجیتال در بانک‌ها آغاز شده و در سطوح مختلف در جریان است و روند جدیدی در دنیا در شرف وقوع است که از آن به عنوان بانکداری باز یاد می‌شود با این دیدگاه شرکای تجاری با طراحی مدل کسب و کار اختصاصی خود به ارائه سرویس‌های سفارشی سازی شده به دسته‌های خاص مشتریان بر روی پلتفرم بانک‌های بزرگ می‌پردازند. این سرویس‌ها با ترکیب سرویس‌های بانکی و سایر سرویس‌ها و خدمات مورد نیاز مشتریان و با استفاده از فناوری‌های نوین نیازمندی‌های مشتریان را برطرف کرده و تجربه جدیدی از دریافت سرویس و خدمات را به آنها ارائه می‌دهند.کسب و کارهایی که به ارائه سرویس‌های اینچنینی می‌پردازند به عنوان فین تک شناخته می‌شوند فین تک‌ها در ابتدا به عنوان رقبای بانک‌ها شناخته می‌شدند اما امروزه همکاری بانک‌ها و فین تک‌ها اجتناب ناپذیر است.

در همین راستا بانک انصار نیز با تشکیل مرکز توسعه فناوری‌های مالی، همکاری و مشارکت با فین تک‌ها را در الویت‌های خود قرار داده است و با همکاری باشگاه کار آفرینی تیوان دوره‌های آموزشی تحت عنوان مدرسه فین تک را برگزار می‌کند.

آشنایی با بیمه ها و مدل کاری آن ها

 

 

در این دوره با مفهوم ریسک و همچنین کسب و کار بیمه به عنوان یکی از ابزارهای مدیریت ریسک آشنا خواهید شد. کسب و کاری که طیف وسیعی از تخصص ها و مهارت‌ها در آن نقش دارند و در دنیا به عنوان یک کسب و کار با چند بعد شناخته میشود. از یکسو وظیفه شناسایی ریسک‌ها و خطرات موجود در محیط که به طور مداوم در حال تغییر است و طراحی محصولاتی را برعهده دارد تا با پوشش این ریسک‌ها بتواند آرامش خاطر را برای جامعه به ارمغان آورد و از سوی دیگرمنابع مالی عظیم حاصل از فروش بیمه نامه ها را به چرخه های اقتصادی وارد نموده و به عنوان موتور محرک اقتصاد نقش ایفا می نماید.

در این دوره با انواع پوشش‌های بیمه ‏ای ، زنجیره ارزش در صنعت بیمه ، نقش و جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد جهان و ایران و همچنین ابر روندهای شکل گرفته در این حوزه آشنا خواهید شد. این دوره میتواند به عنوان یک سرآغاز جهت شناخت حوزه های مختلف بیمه و فرصت های موجود در آن برای علاقمندان و فعالان مورد استفاده قرار گیرد.

سرفصل های دوره

  • مفهوم ریسک و خطر
  • تعریف بیمه و انواع آن
  • جایگاه صنعت بیمه در جهان
  • جایگاه صنعت بیمه در ایران
  • تعریف زنجیره ارزش در صنعت بیمه
  • مدلهای کسب و کار صنعت بیمه
  • جایگاه بازاریابی در صنعت بیمه
  • جایگاه تکنولوژی در صنعت بیمه ایران و جهان
  • روندهای شکل گرفته در صنعت بیمه جهان
  • فرصتهای موجود در صنعت بیمه ایران

مدرس دوره

هاشم برزگر صدیق

هاشم برزگر صدیق

مدیر پروژه توسعه کسب و کار شرکت بیمه سامان

عضو تیم موسس و قائم مقام ریاست هیات مدیره شرکت خدمات بیمه ای همراه، اولین عرضه کننده خدمات بیمه ای بر بستر موبایل

مدیر عامل نماد اندیش آرین (زیراکس ایران)

مدیر بازاریابی و بیمه های زندگی-بیمه ملت

آدرس:بندرعباس کوی فرهنگیان، خیابان ابن سینا، پارک علم و فناوری هرمزگان