رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فینتک در تاریخپنج‌شنبه ۱۵ آذربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فینتک

شروع:
پنج‌شنبه ۱۵ آذر ۹۷ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۵ آذر ۹۷ ۱۸:۰۰
کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فینتک
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

معرفی دوره

با بروز تغییرات عمده در جوامع بشری، فناوری‌ها و مدل‌های کسب وکار هر روز شاهد ایجاد نوآوری‌هایی هستیم که زندگی را دچار تغییرات چشمگیری می‌کند.

در سالهای اخیر تحول دیجیتال در بانک‌ها آغاز شده و در سطوح مختلف در جریان است و روند جدیدی در دنیا در شرف وقوع است که از آن به عنوان بانکداری باز یاد می‌شود با این دیدگاه شرکای تجاری با طراحی مدل کسب و کار اختصاصی خود به ارائه سرویس‌های سفارشی سازی شده به دسته‌های خاص مشتریان بر روی پلتفرم بانک‌های بزرگ می‌پردازند. این سرویس‌ها با ترکیب سرویس‌های بانکی و سایر سرویس‌ها و خدمات مورد نیاز مشتریان و با استفاده از فناوری‌های نوین نیازمندی‌های مشتریان را برطرف کرده و تجربه جدیدی از دریافت سرویس و خدمات را به آنها ارائه می‌دهند.کسب و کارهایی که به ارائه سرویس‌های اینچنینی می‌پردازند به عنوان فین تک شناخته می‌شوند فین تک‌ها در ابتدا به عنوان رقبای بانک‌ها شناخته می‌شدند اما امروزه همکاری بانک‌ها و فین تک‌ها اجتناب ناپذیر است.

در همین راستا بانک انصار نیز با تشکیل مرکز توسعه فناوری‌های مالی، همکاری و مشارکت با فین تک‌ها را در الویت‌های خود قرار داده است و با همکاری باشگاه کار آفرینی تیوان دوره‌های آموزشی تحت عنوان مدرسه فین تک را برگزار می‌کند.

کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فینتک

 

بنیانگذاران استارت آپ ها بر اساس مشکل و یا فرصتی که شناسایی می‏کنند تصمیم می‏گیرند کسب و کار خودشان را راه ‏اندازی کنند. آمارها حاکی از آن است که حدود 80 الی 90 درصد استارت آپ ها در چهار سال اول حیاتشان از بین می‏روند و 17 درصد این استارت آپ های شکست خورده به دلیل مدل کسب و کاری نامناسب شکست می‏خورند. شناخت مدل های کسب و کار در مسیر خلق ارزش برای مشتریان کمک شایانی به بنیانگذاران استارت آپ ها می‏کند و به همین دلیل تدوین مدل کسب و کار از اهمیت ویژه‏ ای برخوردار است. فین تک ها که خود شاخه ای جدید از کسب و کارهای ارائه دهنده خدمات مالی هستند نیز نیاز به مدل کسب و کار دارند، که البته با توجه به شرایط خاص فینتک ها ممکن است در بخش هایی از مدل کسب و کارشان با سایر صنایع تفاوت هایی داشته باشند. بررسی تخصصی مدل های کسب و کار انواع فین تک ها میتواند راهگشای شما برای راه اندازی استارت آپ فین تکی جدیدی باشد که در آینده امکان تبدیل شدن به کسب و کاری موفق را خواهد داشت.

با نگاهی به استارت آپ های فینتکی ایران مشاهده می‏کنیم عمده آنها در بخشهای محدودی از حوزه‏ های نه‏ گانه فینتک فعال هستند در صورتی که فینتک اقیانوسی است از مدل های کسب و کار و درآمدی متنوع و جذاب. در این دوره قصد داریم اصول و نکات کاربردی به منظور تدوین مدل کسب و کار و مدل های درآمدی با ارائه مثال های متنوع از استارت آپ حوزه فینتک را ارائه کنیم.

سرفصل های دوره

  • مفهوم مدل کسب و کار
  • روش‌های مختلف بیان و تشریح مدل کسب و کار
  • نوآوری و سطوح مختلف آن
  • فرصت‌شناسی و ارتباط آن به مدل کسب و کار
  • گونه‌های استاندارد مدل کسب و کار (با دوره‌ای بر مدل‌های کسب و کار شرکت‌های موفق)
  • روش‌های طراحی مدل کسب و کار از ابتدا
  • روش‌های قیمت‌گذاری محصولات و خدمات در مدل‌های کسب و کار
  • پیاده‌سازی مدل‌های کسب و کار

سخنرانان

مریم نجفی

مریم نجفی

مشاور توسعه کسب و کار شرکت فینتک انصار

مسئول گروه کارشناسی مدیریت فرآیند های عملیاتی شرکت سایکو

مدیر واحد توسعه و ایجاد طرح های شرکت مگفا

ارزیاب جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی

مدیر اجرایی گروه سرمایه گذاران نیک اندیش کارابا

مصطفی ثابتی

مصطفی ثابتی

مدیر مرکز فینتک بانک انصار

👈تحلیلگر سیستم و کسب و کار در پروژه هوش تجاری بانک انصار

👈مدیر میز خدمت و پشتیبانی پیاده سازی سیستم های بانکی در معاونت فناوری اطلاعات بانک انصار

👈مدیر پردازش اطلاعات در معاونت فناوری اطلاعات بانک انصار

آدرس:بندرعباس کوی فرهنگیان، خیابان ابن سینا، پارک علم و فناوری هرمزگان