رویداد به پایان رسیده است!
راهکارهای کاهش مصرف انرژی در سیستم های تهویه مطبوع در تاریخ چهارشنبه ۲۹ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ساعت ۱۱:۰۰

راهکارهای کاهش مصرف انرژی در سیستم های تهویه مطبوع

 • رایگان
 • آنلاین
 • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

راهکارهای کاهش مصرف انرژی در سیستم های تهویه مطبوع


برای تهیه فیلم وبینار می توانید از طریق ایمیل زیر با ما تماس حاصل فرمایید:

mehrtabenergy@gmail.com


برای مشاهده دموی چند دقیقه ای فیلم وبینار می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://www.aparat.com/v/CpuHh

هدف

هدف از وبینار راهکارهای کاهش مصرف انرژی در سیستم های تهویه مطبوع، آشنا کردن شرکت کنندگان با روش های مرسوم و همچنین جدیدی است که استفاده از آن ها منجر به کاهش مصرف انرژی در سیستم های تهویه مطبوع می شود. با توجه به افزایش هر ساله پیک مصرف انرژی در فصل تابستان، استفاده از این راهکارها می تواند منجر به کاهش هرینه های مصرف انرژی الکتریکی گردد.


نحوه ارائه دوره:

این دوره به صورت وبینار برگزار شد. فیلم ضبط شده دوره اکنون از طریق این صفحه قابل دانلود است.

برای آشنایی بیشتر با وبینار می توانید به توضیحات انتهای این صفحه مراجعه فرمایید.

 

در وبینار راهکارهای کاهش مصرف انرژی در سیستم های تهویه مطبوع چه مطالبی مطرح شدند؟

 • وضعیت مصرف انرژی در کشور و سهم سیستم های سرمایشی
 • معیارهای ارزیابی میزان مصرف انرژی
 • اهمیت کاهش بار سرمایشی
 • نقش سیستم های خود به خودی (پسیو)
 • نقش پارامترهای طراحی
 • نقش مبردها
 • نقش تجهیزات اصلی
 • نقش تجهیزات جنبی
 • نقش سیستم های نوین تهویه مطبوع شامل:

Chilled ceiling, DOAS, Free cooling, Energy recovery, Thermal storage, Heat pumps, GHP, VRF, VRV, VRT, District cooling, Desiccant systems

 • نقش انرژی های تجدید پذیر

 

سخنرانان

دکتر فرزاد جعفرکاظمی
دکتر فرزاد جعفرکاظمی
www.jafarkazemi.com

سوالات متداول

وبینار چیست؟
منظور از وبینار، سخنرانی است که از طریق اینترنت برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند بدون حضور فیزیکی در آن شرکت کنند. برای شرکت در وبینار کافی است هر یک از شرکت‌کنندگان یک کامپیوتر، موبایل یا تبلت داشته باشند و از طریق اینترنت با مدرس دوره در ارتباط باشند.
آیا وبینار به‌صورت زنده برگزار می‌شود؟
بله این وبینار به صورت زنده برگزار می‌شود و در همان لحظه‌ سخنران درحال سخنرانی است. به این ترتیب شما می توانید از منزل خود یا هر نقطه دیگر به طور زنده در سمینار حاضر شرکت کنید. کافی است کامپیوتر، موبایل یا تبلت تان به اینترنت متصل باشد.
چگونه می‌توانم در وبینار شرکت کنم؟
بلافاصله بعد از ثبت نام، اطلاعات لازم برای شرکت در وبینار از طریق ایمیل برای ثبت نام کنندگان ارسال می شود. این اطلاعات شامل لینک دانلود نرم افزار لازم برای مشاهده وبینار است. با نصب این نرم افزار، شرکت کنندگان قادر خواهند بود تا با کامپیوتر، موبایل یا تبلت به صورت زنده صدای سخنران را بشنوند و فایل پاورپوینت را روی صفحه دستگاه خود مشاهده کنند. نیم ساعت قبل از شروع وبینار، یک کد برای شرکت در وبینار برای صبت نام کنندگان ارسال خواهد شد.
برای شرکت در وبینار به چه تجهیزاتی نیاز دارم؟
کافی است یک کامپیوتر، موبایل یا تبلت متصل به اینترنت داشته باشید. بهتر است سرعت اینترنت حداقل ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه باشد.
آیا در طی وبینار زمانی برای پرسش و پاسخ اختصاص داده خواهد شد؟
در پایان وبینار توسط مدرس زمانی برای پرسش و پاسخ در نظر گرفته می شود. در طی این زمان شما می توانید پرسش های خود را در چت باکس وبینار درج نمایید. مدرس سوالات را بدون ذکر نام شما قرائت کرده و به آن ها پاسخ خواهد داد. همچنین تا یک هفته پس از برگزاری وبینار شما می توانید سوالات خود را از طریق ایمیلی که معرفی خواهد شد از مدرس دوره بپرسید.
اگر زمان برگزاری وبینار نتوانستم حاضر شوم یا اشکالی در اتصال سیستم من به اینترنت بوجود آید چه اتفاقی می‌افتد؟
فیلم وبینار چند روز بعد از ارائه از طریق لینک دانلود در اختیار همه ثبت‌نام کنندگان قرار می‌گیرد. بنابر این در صورت عدم امکان حضور در تدریس آنلاین شما می توانید فیلم آن را تماشا کنید. در صورت عدم امکان دانلود، با پرداخت هزینه پست سی دی وبینار از طریق پست برای شما ارسال خواهد شد. مزیت حضور در وبینار به صورت زنده امکان پرسش سوال در آخر جلسه است. البته برای ثبت نام کنندگان تمهیداتی فراهم می شود که تا زمان مشخصی بعد از وبینار (تقریبا یک هفته) بتوانند سوالات خود را از مدرس بپرسند.

برگزار‌کننده

آواتار

دکتر فرزاد جعفرکاظمی

این روزها بهترین فرصت برای کسب درآمد از انرژی خورشیدی است. برای ثبت نام در دوره های آموزشی یا دانلود فیلم های آموزشی مرتب با انرژی خورشیدی نگاهی به سایت www.mehrtabenergy.com بیندازید.

رویداد های برگزارشده۱۲
رویداد های فعال۰