کارگاه معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه ایران

شروع رویداد
چهارشنبه ۱ شهریور ۹۶ ۱۷:۰۰
پایان رویداد
چهارشنبه ۱ شهریور ۹۶ ۱۹:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادمالی / سرمایه گذاری
اضافه به تقویم
کارگاه معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه ایران
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۳۸۸۵۴۷۲۸۶
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 کارگاه معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه ایران

به این منظور طراحی شده است که شرکت کنندگان در این دوره، ذهنیت ساختار یافته‎ای در رابطه با الگوریتم‎های معاملاتی که قابلیت استفاده و پیاده‎سازی در بازار ایران دارند بیابند به نحوی که در انتهای دوره، قادر باشند برای خود، الگوریتم معاملاتی بنویسند که نیاز ایشان را برطرف نماید.

در این کارگاه، ابتدا به مقدمات موضوع پرداخته و نیازهایی را که ابزار معاملات الگوریتمی می‎تواند برآورده نماید بررسی می‎نماییم. به عنوان نمونه :
****چرا یک تحلیل‎گر در مقام تحلیل نیاز به ابزار جدیدی برای تحلیل دارد؟
****و چرا ابزارهای موجود یک معامله‎گر در مقام معامله، نمی‎تواند برای وی مزیت رقابتی ایجاد نماید؟

پس از آن به بررسی روش‎های تحلیل در بازار بورس می‎پردازیم و به طور مختصر، روش‎های تحلیلی را توضیح می‎دهیم. این دوره آموزشی، دوره آموزش تحلیل‎گری نیست و تحلیل‎گری در بازار در دوره‎های جداگانه‎ای تدریس خواهد شد. البته منابع مورد نیاز برای مطالعه به شرکت‎کنندگان معرفی خواهد شد تا در صوت علاقه، به صورت خودآموز به یادگیری تحلیل بپردازند. در انتهای این فصل، به این موضوع می‎پردازیم که نقش ابزار جدید معاملات الگوریتمی، تکمیل کننده روش‎های تحلیلی گذشته می‎باشد یا می‎تواند روش جدیدی به روش‎های تحلیلی اضافه نماید.
سپس به موضوع معاملات الگوریتمی در دنیا با ذکر نمونه‎هایی می‎پردازیم تا روشن گردد آینده معاملات الگوریتمی در ایران به کدام سو خواهد رفت. همچنین بررسی می‎نماییم آیا زمان فعلی، بهترین زمان برای وارد شدن به این حوزه در ایران می‎باشد یا خیر؟
به منظور بررسی درست یا غلط بودن زمان ورود به حوزه معاملات الگوریتمی، بازار سرمایه ایران را از منظر الگوریتم‎های معاملاتی موجود با ارائه آمار و ارقام بررسی می‎نماییم.
در نهایت، به بررسی ابزارهای موجود جهت معاملات الگوریتمی در ایران می‎پردازیم و مزایا و معایب هر کدام را بررسی می‎نماییم. همچنین در جلسه دوم کارگاه – جلسه آموزش برنامه‎نویسی به زبان پایتون – به ساده‎ترین روش ممکن برنامه‎نویسی برای معاملات الگوریتمی را آموزش می‎دهیم به نحوی که شرکت کننده پس از اتمام کارگاه آموزشی، توانایی نوشتن الگوریتم‎های معاملاتی مورد نیاز خود را داشته باشد.


سرفصل مطالب جلسه اول:
• تاریخچه معاملات الگوریتمی در دنیا
• دسته بندی انواع الگوریتم‎های معاملاتی و نمونه‎های حاضر در ایران
• روش‎های تحلیلی جهت معاملات الگوریتمی در ایران و نمونه‎های حاضر
• پلتفرم‎های قابل استفاده جهت معاملات الگوریتمی و ویژگی‎های آن‎ها در بازار ایران
• آموزش الگوریتم نویسی و اجرای معاملات
پیش نیاز دوره: افراد شرکت‎کنندهدر این کارگاه، باید حداقل یکی از دو قابلیت «برنامه نویسی» یا «دانش مالی» را در حد مقدماتی دارا باشند اما در صورت علاقه به این حوزه و آمادگی کسب دانش، می‎ توانند بدون داشتن این دو پیش نیاز نیز در کارگاه‌ها شرکت کرده و به توسعه دانش فردی خود بپردازند.
خروجی دوره: این دوره در دو جلسه برگزار می‎ گردد که در جلسه اول به معرفی الگوریتم‎های معاملاتی و وضعیت بازار ایران می‎ پردازیم به نحوی که شرکت کنندگان در دوره آموزشی، ذهنیت مناسبی از الگوریتم‎های معاملاتی و قابلیت استفاده از آن‎ها در ایران به دست آورند و در جلسه دوم، برنامه نویسی پایتون جهت استفاده عملی در بازار سرمایه ایران برای نوشتن الگوریتم‎های معاملاتی به شرکت کنندگان آموزش داده خواهد شد.
*************

**********
10 نفر از شرکت کنندگان در این دوره با ارسال رزومه به hdd.hmd@gmail.com می‎ توانند به صورت رایگان در این دوره شرکت نمایند.
**********

*************
جهت اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام ما به آدرس https://t.me/QuantCan مراجعه نمایید.

سخنرانان

حامد حدادی

حامد حدادی

مدیرعامل QuantCan

امیرعلی محمدزاده

امیرعلی محمدزاده

مدیرفنی QuantCan

آدرس:تهران تهران، تقاطع بلوار کشاورز و 16 آذر، ساختمان لاله، طبقه 11.