رویداد به پایان رسیده است!
Python programming در تاریخ پنج‌شنبه ۱۲ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۲۵ مهر ساعت ۰۸:۰۰

Python programming

  • رایگان
  • تهران
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات دوره


انجمن علمی دانشجویی مهندسی کامپیوتر گرایش فناوری اطلاعات دانشگاه الزهرا برگزار میکند :

دوره آموزشی Programming With Python با تدریس مهندس عباس گودرزی

با اعطای مدرک معتبر از دانشگاه الزهرا

رزومه مختصر :

مدرس دپارتمان IT مجتمع فنی تهران
بیش از ۲۰۰۰۰ ساعت سابقه تدریس دوره های برنامه نویسی با زبان های سی ، سی شارپ ، جاوا ، پایتون ، اندروید
طراحی و پیاده سازی بیش از ۵۰ پروژه برنامه نویسی حرفه ای

پنج شنبه ها از تاریخ ۲۵ مهر لغایت ۱۲ آذر ۱۳۹۸ از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۳:۳۰ 

مدت دوره ۶۰ ساعت


در مورد پایتون


پایتون یک زبان برنامه نویسی چند منظوره است که می تواند در هر سیستم عامل رایانه ای مورد استفاده قرار گیرد. می توان از پایتون برای پردازش متن، اعداد، تصاویر، داده های علمی و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. پایتون روزانه در عملیات موتور جستجوی گوگل، وب سایت اشتراک گذاری ویدیو یوتیوب، ناسا و بورس اوراق بهادار نیویورک و ... استفاده می شود. اینها تنها بعضی از مواردی هستند که پایتون نقش مهمی در موفقیت کسب و کار، دولت و سازمان های غیر انتفاعی ایفا می کند و موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد.

پایتون یک زبان تفسیری است به این معنی که قبل از اجرای برنامه به زبان ماشین تبدیل نمی شود. در گذشته، این نوع زبان ، زبان اسکریپتی نامیده می شد. امروزه این زبان کاربرد بسیار وسیع و متنوعی در پیاده سازی نرم افزار های امنیتی و کاربردی دارد و از بازار کار بسیار خوبی برخوردار است. با توجه به کاربرد بسیار متنوع قشر مخاطب آموزش این زبان به دانشجویان و مهندسین نرم افزار خلاصه نمی شود و حتی برای سایر رشته های دانشگاهی نیز بسیار کاربردی می باشد.

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی چندمنظوره و شی‌گرا است که برای توسعه سایت‌های پویا، تحلیل داده‌ها و نوشتن برنامه‌های دسکتاپ می‌توان از آن استفاده کرد. اما اساسی‌ترین کاربرد پایتون در ارتباط با اسکریپت‌نویسی و خودکارسازی است. پایتون تنها یک جایگزین برای اسکرپیت‌های شل یا فایل‌های دسته‌ای نیست، به‌واسطه آنکه از پایتون برای تعامل خودکار با مرورگرهای وب، برنامه‌های گرافیکی و پیکربندی سیستم‌ها از طریق ابزارهایی همچون Salt و Ansible می‌توان استفاده کرد. 

از پایتون در ارتباط با برنامه‌نویسی‌های عادی و رایج نیز می‌توان استفاده کرد
طراحان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار این توانایی را دارند تا هر دو گروه برنامه‌های کنسولی و گرافیکی را با پایتون ایجاد و آن‌ها را به‌شکل خوداجرا مستقر کنند. پایتون به طور ذاتی این توانایی را ندارد تا یک فایل‌ باینری مستقل را از یک اسکریپت‌ ایجاد کند. اما پکیج‌های ثالثی شبیه به cx_Freeze یا PyInstaller این کاستی پایتون را جبران کرده‌اند. 

زبان پایتون در ارتباط با یادگیری ماشینی و علم داده‌ها نیز به کار گرفته می‌شود
در چند سال اخیر فرآیند تجزیه و تحلیل داده‌های مرتبط با فناوری اطلاعات بیش از اندازه پیچیده شده است، به همین دلیل زبان پایتون و در تعقیب آن زبان آر به ستارگان یکه‌تاز این میدان تبدیل شده‌اند. با توجه به محبوبیت بیش از اندازه زبان پایتون امروزه شاهدیم که طیف گسترده‌ای از کتابخانه‌های مورد استفاده در یادگیری ماشین و علم داده‌ها یک واسط‌ یا به عبارت دقیق‌تر رابط‌های ویژه زبان پایتون را ارائه کرده‌اند. 

پایتون در ارتباط با وب سرویس‌ها و توابع RESTful نیز به کار گرفته می‌شود
کتابخانه‌های محلی زبان پایتون به‌همراه چهارچوب‌های وب بخش ثالث سریع‌ترین و راحت‌ترین راهکار را در اختیار طراحان وب قرار داده‌اند تا بدون دردسر خاصی بتوانند توابع REST چندخطی یا یک سایت داده‌محور مملو از اطلاعات را با استفاده از زبان پایتون طراحی کنند. REST (سرنام Representational State Transfer) یک معماری وب سرویس است که از پروتکل HTTP برای انتقال اطلاعات میان کلاینت و سرور استفاده می‌کند. جدیدترین نگارش‌های عرضه شده از زبان پایتون به‌شکل قدرتمندی از عملیات غیرهم‌زمان پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از عملیات غیرهم‌زمان به‌معنای آن است که سایت‌ها قادرند ده‌ها هزار درخواست در هر ثانیه را از طریق کتابخانه‌های درستی که مورد استفاده قرار می‌دهند مدیریت کنند. 

پایتون در ارتباط با برنامه‌نویسی Metaprogramming به کار گرفته شود
اصطلاح Metaprogramming به‌معنای نوشتن برنامه‌ای است که قادر است فرآیندهای خواندن، تحلیل و ساخت سایر برنامه‌ها و حتی خود را در زمان اجرا مدیریت کند. در زبان پایتون هرچیز همچون ماژول‌های پایتون و حتی خود کتابخانه‌ها به‌عنوان یک شی در نظر گرفته می‌شوند. این رویکرد به پایتون اجازه می‌دهد به‌شکل کارآمدتری کدها را تولید کند. در نتیجه امکان ساخت برنامه‌هایی که قادر باشند توابع خود را دستکاری کنند و نوعی فرآیند توسعه را امکان‌پذیر سازند، در پایتون وجود دارد. رویکردی که پیاده‌سازی آن در زبان‌های دیگر کار بسیار مشکل و در بعضی موارد غیرممکن است. 


سرفصل


معرفی مفهوم برنامه نویسی و قابلیت های خاص زبان پایتون و مفاهیم شی گرایی و دستورات پایه زبان
بررسی توابع و ساختمان داده ها
عملیات رشته ای و کار با فایل ها
بررسی مفاهیم شی گرایی و پیاده سازی آنها در پایتون
ساختمان داده های پیشرفته مانند درخت،لیست و ...

مدرس دوره

مهندس عباس گودرزی
مهندس عباس گودرزی
مدرس دوره

مدرس دپارتمان IT مجتمع فنی تهران

بیش از ۲۰۰۰۰ ساعت سابقه تدریس دوره های برنامه نویسی با زبان های سی ، سی شارپ ، جاوا ، پایتون ، اندروید

طراحی و پیاده سازی بیش از ۵۰ پروژه برنامه نویسی حرفه ای

برگزارکنندگان

انحمن علمی دانشجویی مهندسی فناوری اطلاعات
انحمن علمی دانشجویی مهندسی فناوری اطلاعات

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
پیشنیاز ندارد
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
همراه داشتن لپتاپ الزامی است
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
خیر
شرایط اخذ مدرک پایان دوره چیست؟
درصورتی که تعداد غیبت های شرکت کننده مجاز باشد و در آزمون پایان دوره نمره قبولی کسب کند از طرف معاونت فرهنگی دانشگاه الزهرا مدرک پایان دوره اعطا می شود

برگزار‌کننده

آواتار

انجمن علمی دانشجویی مهندسی کامپیوتر گرایش فناوری اطلاعات دانشگاه الزهرا

دانشگاه الزهرا(س) دانشگاه ویژه زنان، واقع در دهکده ونک تهران، در سال ۱۳۴۳ تاسیس شد. در آن هنگام با ۹۰ دانشجو و با نام «مدرسه عالی دختران» فعالیت خود را آغاز نمود و در سال تحصیلی ۵۵ -۱۳۵۴ مدرسه عالی دختران تبدیل به دانشگاه شد در سال ۱۳۷۳ دانشکده مهندس

رویداد های برگزارشده۸
  • شروع: پنج‌شنبه ۲۵ مهر ساعت ۰۸:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۱۲ دی ساعت ۱۳:۰۰

آدرس: تهران ده ونک ، دانشگاه الزهرا ، ساختمان خوارزمی ، دانشکده فنی مهندسی