کارگاه "چگونه سمینار برگزار کنیم؟"

شروع:
پنج‌شنبه ۱۲ مهر ۹۷ ۱۴:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۲ مهر ۹۷ ۱۶:۰۰
مکان: تهران
موضوع:غیره / غیره
کارگاه "چگونه سمینار برگزار کنیم؟"
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

اگر شما در کارتان محصول یا خدمتی ارائه می‌دهید، حتماً برایتان پیش آمده است که بخواهید آن را به عده‌ای معرفی کنید. این‌طور وقت‌ها یا باید با هرکدام از افرادی که فکر می‌کنید آن محصول به دردشان می‌خورد و مشتری بالقوه شما هستند، تک‌به‌تک صحبت کنید، یا این‌که همه آن‌ها را یک‌جا جمع کنید و توضیحاتی را که لازم است به آن‌ها ارائه دهید. قطعاً صحبت شخصی می‌تواند اثرگذاری زیادی داشته باشد، اما آیا به‌اندازه کافی برای این کار وقت دارید؟ حدس می‌زنم نه.

پس باید به سراغ گزینه دوم بروید. یعنی باید همه آن‌ها را در جایی جمع کنید تا بتوانید همه‌چیز را مثلاً در عرض چندساعت برایشان توضیح دهید. اینجاست که چاره کار فقط در برگزاری رویدادی مثل سمینار یا کارگاه خواهد بود. در فضای سمینار یا کارگاه می‌توانید ایده‌ای را که در نظر دارید ظرف مدت نسبتاً کوتاهی برای همه شرکت‌کنندگان توضیح دهید. در اینجا دیگر لازم نیست برای ارتباط با تک‌تک آن‌ها وقت زیادی صرف کنید و می‌توانید از ارتباط‌هایی که در جریان همین سمینار ایجاد می‌کنید، برای ارائه محصول یا خدمت خود بهره بگیرید. شاید عده‌ای در همان سمینار برای خرید محصولات یا خدمات شما اقدام کنند، شاید هم بتوانید آن‌ها را به فهرست پیگیری‌های خود اضافه کنید تا در آینده به مشتری شما تبدیل شوند. درهرصورت، برای برگزاری رویدادی که برایتان نتیجه‌بخش باشد، باید راه درست را طی کنید.


اگر می‌خواهید سمینار، کارگاه یا هر رویداد دیگری را برگزار کنید، باید از قبل تمام جوانبی را که لازم است ببینید و بسنجید و برای هرکدامشان برنامه‌ریزی داشته باشید.

·         شما باید با تیم مناسب کار کنید تا تمام مراحل کارتان، از قبل از برگزاری رویداد تا بعد از آن بدون نگرانی پیش برود. اما از کجا بدانید که چطور باید این تیم را انتخاب کنید؟ چطور مطمئن باشید که می‌توانید به افرادی که با آن‌ها کار می‌کنید اعتماد کنید؟ چطور مطمئن می‌شوید که آن‌ها همه کارهایی را که برعهده‌شان گذاشته‌اید به‌درستی انجام می‌دهند؟

·         شما برای برگزاری رویدادتان به یک برنامه‌ریزی زمانی نیاز دارید. شما باید مشخص کنید که هر کاری در چه زمانی انجام شود تا هیچ چیزی از قلم نیفتد و همه‌چیز در زمان مناسبش انجام شود. مثلاً اگر ندانید که چه زمانی باید برای رزرو محل برگزاری اقدام کنید، چه می‌شود؟ یا اگر دعوت‌نامه‌هایتان را به‌موقع نفرستید، آیا می‌توانید روی حضور همه آن‌هایی که فکرش را کرده بودید حساب کنید؟

·         شما برای این‌که بهترین ارائه را داشته باشید، به تجهیزات مناسب نیاز دارید. چطور می‌خواهید همۀ این تجهیزات را فراهم کنید؟ آیا چک‌لیستی از همۀ لوازم موردنیازتان تهیه کرده‌اید؟ اصلاً آیا خودتان همه آن تجهیزات را دارید یا لازم است برای تهیۀ آن‌ها از دیگران کمک بگیرید؟

درواقع درست است که برگزارکردن رویدادی که مدنظر دارید کار سختی نیست، اما قرار هم نیست که در برگزاری آن سهل‌انگاری کنید. اگر شما به اندازۀ کافی به جزئیات کارتان توجه نداشته باشید، نتیجه‌ای را که منتظرش هستید دریافت نمی‌کنید. اما اگر بدانید برای برگزارکردن سمینار یا کارگاهتان باید چه قدم‌هایی بردارید، کارتان از آن چیزی که تصورش را داشتید هم ساده‌تر می‌شود. چون می‌دانید که چه نکاتی مهم است و شما از قبل به همۀ آن‌ها فکر کرده‌اید. حتی از قبل به این فکر کرده‌اید که چه مشکلاتی ممکن است برایتان ایجاد شود و برایشان به فکر راه‌حل بوده‌اید. هدف ما هم از برگزاری این کارگاه همین است.

 

سرفصل‌ها:

 

کارگاه «چطور سمینار برگزار کنیم؟» شامل همۀ نکات مهمی است که شما برای برگزاری سمینار باید از آن‌ها آگاه باشید و آن‌ها را رعایت کنید. شما در این کارگاه یاد می‌گیرید که:

·         چطور تیم‌سازی کنید، چه افرادی را در تیمتان قرار دهید و چه مسئولیت‌هایی را به هریک از آن‌ها واگذار کنید؟

·         از چه زمانی برای برگزاری رویداد برنامه‌ریزی کنید و چطور برای آن گانت چارت بنویسید؟

·         برای برگزاری رویدادتان به چه تجهیزاتی نیاز دارید و چطور باید آن‌ها را تهیه کنید؟

·         چطور افراد را برای شرکت در رویدادتان دعوت کنید؟

و چندین مورد دیگر که روی برگزاری موفق رویداد شما اثر بسیار زیادی خواهد داشت.

 

 

سخنرانان

حلیم بردی انجم روز

حلیم بردی انجم روز

برگزار کننده رویداد ها

آدرس:تهران اتوبان نواب (جنوب به شمال)خیابان محبوب مجازشرقی ساختمان دماوند 2