سمینار گذار از معماری پایدار، به سوی معماری پایدار

شروع:
جمعه ۲ اسفند ۹۸ ۱۰:۰۰
پایان:
جمعه ۲ اسفند ۹۸ ۱۶:۳۰
سمینار گذار از معماری پایدار، به سوی معماری پایدار
برگزارکننده‌ی رویداد
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

سخنرانان

خانم دکتر مینو خاکپور
خانم دکتر مینو خاکپور
استادیار دانشگاه علم و فرهنگ
خانم دکتر منصوره طاهباز
خانم دکتر منصوره طاهباز
عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی
آقای دکتر بهروز کاری
آقای دکتر بهروز کاری
رئیس بخش انرژی مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی
آقای مهندس پرهون پرگاری
آقای مهندس پرهون پرگاری
کارشناس ارشد معماری و انرژی

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۰۱۰:۰۵
معرفی برنامه سمینار و سخنران‌ها۱۰:۰۵۱۰:۲۰
سخنرانی اول۱۰:۲۰۱۰:۵۰
پاسخگویی به پرسش‌های حضار۱۰:۵۰۱۱:۰۵
سخنرانی دوم۱۱:۱۰۱۱:۴۰
پاسخگویی به پرسش‌های حضار۱۱:۴۰۱۱:۵۵
سخنرانی سوم۱۲:۰۰۱۲:۳۰
پاسخگویی به پرسش‌های حضار۱۲:۳۰۱۲:۴۵
ناهار و استراحت۱۲:۵۰۱۳:۵۰
سخنران چهارم۱۴:۰۰۱۴:۴۰
پنل گفت و گو۱۴:۵۰۱۶:۳۰

توضیحات


محورهای سمینار:

پایداری و معماری بومی

شهر پایدار، طراحی اقلیمی، ساختمان انرژی محور

اتلاف انرژی در ساختمان، گواهینامه‌ی انرژی

معماری و ارزش‌های فراموش شده، خلاقیت و تعهد معمار

به اضافه‌ی پنل گفتگو

همچنین به شرکت کنندگان گواهی حضور از سوی کارگاه و نوآوری هفت و هشت و فصلنامه تحلیل پژوهشی معماری و شهرسازی پایدار اعطا می‎گردد. (متن دو زبانه)

برگزارکنندگان

فصلنامه تحلیل پژوهشی معماری و شهرسازی پایدار
فصلنامه تحلیل پژوهشی معماری و شهرسازی پایدار

طی دهه‌های اخیر تاکنون، ساخت و سازهای غیر اصولی و یک جانبه، آثار زیان بار بسیاری بر جای گذاشته است. تغییرات مخرب اقلیمی و فرهنگی ناشی از این رویکرد، بدون در نظر گرفتن اهمیت محیط زیست و ارتباط مستقیم آن با سلامت روح و جسم افراد جامعه، یکی از موارد چالش برانگیزی است که امروزه به صورت قابل ملاحظه‌ای زندگی شهری و روستایی را تحت تاثیر قرار داده است.
لزوم آگاه‌سازی بیداری جامعه معماری نسبت به ایفای نقش موثر در جلوگیری از گسترش معضلات زیست محیطی و آشنایی با ضرورت به کارگیری اصول مدیریت انرژی در ساختمان و مفاهیم پایداری در این برهه‌ی زمانی و مکانی بیش از گذشته دارای اهمیت و توجه ویژه است.

گستردگی وجود نشریات علمی دانشگاهی و انتشار مقالات تخصصی در حوزه‌های متنوع انرژی و پایداری نه تنها بر اهل فن پوشیده نیست، بلکه بسیار ارزشمند و درخور تقدیر است؛ با این حال، آنچه جای تامل دارد عدم انعکاس و تاثیر کلان اینگونه پژوهش‌ها در بازار اجرایی شهر و روستا است؛ که خود نیازمند نگاه جامع و چند وجهی است.

نشریه‌ی معماری و انرژی با هدف و انگیزه‌ی ایجاد ارتباط و پیوند کارا میان دو تفکر علمی و اجرایی کشور در حوزه‌های معماری و شهرسازی، با نگاهی تخصصی و هنری به عنوان امکانی موجز، اقدام به فعالیت در این زمینه کرده است.

رسالت نشریه معماری و انرژی، ارائه متمایز سال‌ها دستاورد، پژوهش و تجربیات ارزشمند اساتید و صاحب‌نظران حوزه‌های انرژی و پایداری در قالب نشریه‌ای تخصصی همراه با جذابیت‌های دیداری است؛ رسانه‌ای که بر آن است تا با ایجاد ارتباطی موثر و هدفمند میان جامعه حرفه‌ای معماری و شهرسازی، انگیزه‌ی به کارگیری راه‌حل‌های علمی و اجرایی را در پروژه‌های جاری و آتی افزایش داده و عموم دانشجویان و پژوهشگران علاقه‌مند به این حوزه را از محتوی خود بهره‌مند سازد.

وجه تمایز بارز این رسانه با نشریات دیگر، دعوت به مشارکت و همکاری اساتید و صاحب‌نظران حوزه‌های تخصصی انرژی و پایداری به عنوان سردبیر مهمان و منتخب در هر شماره -بصورت فصلی و دوره‌ای- است، تا از این طریق امکانی فراهم گردد که نسبت به ایجاد تحولی بنیادی در نوع تفکر و پیدایش نگاهی متمایز بر پروژه‌های ساختمانی و عمرانی کشور در راستای پیشبرد حرکتی پویا و موثر در میان جامعه‌ی معماران حرفه‌ای، گامی اندیشمندانه و کاربردی برداشته شود.

کارگاه نوآوری هفت و هشت
کارگاه نوآوری هفت و هشت

آدرس: تهران میدان آزادی، اتوبان لشکری، جنب مترو بیمه، پلاک 31، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه نوآوری هفت و هشت