رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه کاربردی اسناد تجاری: چک و سفته (چگونگی وصول مطالبات به استناد اسناد تجاری) در تاریخ جمعه ۱۶ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
جمعه ۱۶ آذر ساعت ۰۹:۰۰

کارگاه کاربردی اسناد تجاری: چک و سفته (چگونگی وصول مطالبات به استناد اسناد تجاری)

  • از ۲۴۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • مالی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


چک به عنوان یکی از مهمترین اسناد تجاری امروزه سهم بالایی از ورودی پرونده ها به محاکم حقوقی و دادسراها را به خود اختصاص داده است و صرف نظر از خوب یا بد بودن این اتفاق از منظر حقوقی و صنفی می توان اینگونه نتیجه گرفت که تقریبا هیچ وکیل و یا قاضی را نمی توان یافت که سر و کاری با دعاوی چک های برگشتی نداشته باشد و از سویی با توجه به حجم بالای چک های برگشتی یکی از منابع درآمدی وکلا و مشاوران حقوقی از محل چک های برگشتی می باشد و همچنین وقت بسیاری از شعبات حقوقی و کیفری و قضات محاکم مصروف رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری چک می شود . طبق گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، وضعیت چک‌های مبادله شده از نظر تعداد و مبلغ در مقطع ده ماهه دی ماه ۱۳۹۳ لغایت مهر ماه ۱۳۹۴ به ترتیب ۲۶۷ میلیون فقره و ۵۶۰ ۳۶ هزارمیلیارد ریال با میانگین مبلغ ۱۳۷ میلیون ریال می‌باشد. از این تعداد، جمعاً ۷٫۸ میلیون فقره چک‌ به مبلغ ۹۴۰ هزارمیلیارد ریال با میانگین مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال، چک برگشتی بوده است. طبق اظهارات رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه مطالبه وجه بابت امور مختلف، از جمله مطالبه وجه بابت چک و سایر مطالبات  جزء ۵۰ درصد دعاوی اول کشور هستند و مطالبه وجه چک  ۵٫۸۶ درصد کل خواسته پرونده ها را شامل می شود. نتیجه این که شایسته است بعنوان یک فارغ التحصیل حقوق یا دانشجوی حقوق و یا حتی کارآموز وکالت یا قضاوت، اطلاعات کافی و مناسب از مقررات چک و شیوه های عملی صدور و دریافت چک و شرایط طرح دعوای حقوقی یا کیفری و یا ثبتی چک های برگشتی و بلامحل داشته باشیم.

نیاز به آموزشهای کاربردی و تقاضاهای مخاطبان محترم حقوق خوان استراتژیست و شرکت کنندگان گرامی برنامه های مختلف، بویژه دانشجویان عزیز، ما را بر آن داشت تا کارگاهی را با عنوان «کارگاه کاربردی اسناد تجاری: چک و سفته» برنامه ریزی و اجرا کنیم. از بین اساتید مکرم، گزینه های مختلفی برای ارائه سمینار در نظر داشتیم که استاد دادرس را بخاطر مهارتشان در ارائه ی آموزش های حقوقی به سبک ساده و روان و کاملا کاربردی و عملی انتخاب کردیم.

در این کارگاه سهیلا دادرس وکیل پایه یک دادگستری شما را با چند و چون و ترفندها و تکنیک های کاملاً کاربردی صدور و دریافت چک و همچنین شیوه های سه گانه وصول چک های برگشتی و بلامحل از سه طریق حقوقی، کیفری و ثبتی آشنا می کند. اگر به دنبال فوت کوزه گری در زمینه چک هستید، این کارگاه را از دست ندهید.

LIGHT01

poster check app2
زمان برگزاری:
 جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷
 ـ ساعت ۹ صبح الی ۱۸

مدرس: استاد سهیلا دادرس

مخاطبین دوره: دانشجویان و فارغ التحصیلان (کارشناسی، ارشد و دکتری)، کارآموزان وکالت

حتی اگر حقوق نمیخوانید، اما در در کارها و معاملاتتان چک صادر یا دریافت میکنید (مدیر، فروشنده و...)، با توجه اینکه استاد دادرس از صفر شروع میکنند و بخاطر سابقه و تسلط شان در ارائه و بیان، به جای اصطلاحات پیچیده ی حقوقی همواره از بیان بسیار ساده و روان استفاده میکنند و بر کاربردی بودن تاکید دارند، این کارگاه برای شما و برای هر کسی که در زندگی اش با چک سر و کار دارد میتواند بسیار مفید باشد.

 مکان برگزاری: میدان هفت تیر - خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر - کوچه باقری قصرالدشتی - پلاک 7

مهمترین نکاتی که در این کارگاه مطرح خواهند شد کدام اند؟

* آموزش آسان و گام به گام تنظیم و صدور چک

* آشنایی با انواع چک و تفاوت آنها با یکدیگر

* شیوه رفع سوء اثر از چک های برگشتی

* شیوه جلوگیری از برگشت چک و قرار نگرفتن در لیست سیاه بانک مرکزی

* آشنایی با شرایط حقوقی و با کیفری شدن چک های برگشتی

* آموزش صفر تا صد شیوه وصول چک های برگشتی از سه طریق حقوقی، کیفری و ثبتی

*و ده ها نکته آموزشی و کاربردی دیگر درباره ی چک

LIGHT01

چرا استاد سهیلا دادرس؟

دارای ۲۵ سال سابقه خدمت با سمت کارشناسی ارشد حقوق و نمایندگی قضائی در بانک ملت (بازنشسته بانک ملت) که یعنی به خوبی با اسناد تجاری آشنا هستند

* وکیل پایه یک دادگستری (کانون وکلای مرکز) که باعث شده به تمام مواردی که یک وکیل باید راجع به وصول مطالبات به استناد اسناد تجاری و مسائل مربوط بدونه مسلط باشن و بدونن هم مردم عادی و هم وکلا چه اشتباهاتی رو در این حوزه مرتکب میشن

مدرس دوره های حقوق بانکی ۱ - حقوق بانکی ۲ - حقوق تجارت - قراردادنویسی - اسناد رهنی - وصول مطالبات به استناد قراردادها - اسناد تجاری (چک و سفته و...) در دانشگاه (علمی کاربردی) و بانکها (ملت، پارسیان، صندوق قرض الحسنه راسخون و...) بیش از ۱۰۰ دوره

شیوه تدریس خانم سهیلا دادرس به صورت کاملاً عملی و کاربردی است به نحوی که زوایای کامل و جامعی از مقررات حقوقی و کیفری چک را روشن کرده به نحوی که منبعد به صورت حرفه ای در مقام صدور و یا دریافت چک و یا وصول مطالبات به استناد آن اقدام خواهید نمود. نحوه ی بیان ایشان نیز بسیار ساده و روان است.

همکاری باسازمانها و نهادها و تالیف محتوای آموزشی در رشته ی حقوق

LIGHT01

در مورد سابقه علمی و دانشگاهی استاد سهیلا دادرس بیشتر توضیح می دهید؟

استاد سهیلا دادرس مدرک تحصیلی کارشناسی خود را در رشته ی حقوق قضائی در سال ۱۳۷۵ و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد خود را در رشته ی حقوق عمومی در سال ۱۳۷۸ اخذ کرده اند.

 

LIGHT01

آیا این برنامه، فقط سخنرانی محور است؟

خیر. همان طور که اشاره شد مطالب آموزشی این کارگاه کاملا کاربردی است و شرکت کنندگان به صورت کاربردی با تکنیک ها و ترفندهای صدور و دریافت چک و شیوه برگشت و وصول آن از سه طریق حقوقی، کیفری و ثبتی در مراجع قضایی و ثبتی آشنا خواهند شد.

LIGHT01

محورهای دقیق این کارگاه را ذکر می کنید؟ (سرفصلها بسیار جامع است به زودی اضافه خواهد شد)

در این کارگاه با بهره گیری از تجربه ارائه دهنده کارگاه و مثال های عینی از خلال پرونده های موکلین، خواهیم آموخت:

۱ـ چک بهتر است یا سفته؟

۲ـ انواع چک و تفاوت آنها با یکدیگر

۳ـ قوانین حاکم بر صدور چک و دعاوی ناشی از چک های برگشتی چیست؟

۴ـ ذینفع چک کیست؟

۵ـ شیوه عملی تنظیم و صدور چک

۶ـ در هنگام دریافت چک چه تمهیداتی را باید در پیش بگیریم

۷ـ تاریخ سررسید چک و اهمیت آن در وصول وجه چک و یا برگشت آن

۸ـ نقش امضاء در صدور چک

۹ـ چک برگشتی و موارد برگشت آن

۱۰ـ آشنایی با مسئولین چک

۱۱ـ ظهر نویسی چک و تفاوت آن با ضمانت

۱۲ـ نقش مرور زمان در مطالبه وجه چک های برگشتی

۱۳ـ آشنایی با مجازات چک های برگشتی و تاثیر پرداخت وجه چک در مجازات صادرکننده چک بلامحل

۱۴ـ روش رفع سوء اثر از چک های برگشتی

۱۵ـ آشنایی با چگونگی طرح دعوا و مطابه وجه چک های برگشتی از طریق کیفری، حقوقی و ثبتی

۱۶ـ تکرار جرم صدور چک بلامحل و تاثیر آن در سابقه حقوقی و کیفری محکوم علیه

۱۷ـ محل برگشت چک و تاثیر آن در تعیین مرجع صالح به رسیدگی به دعاوی صدور چک بلامحل

۱۸ـ نحوه انتقال و ظهرنویسی چک قبل و بعد از برگشت آن و تاثیر آن در شیوه رسیدگی در زمان برگشت

توجه: اگر به جز موارد فوق، سؤال، نکته و مسأله دیگری به ذهنتان می رسد که می خواهید در کارگاه به آن پاسخ داده شود، می توانید پایین همین صفحه در قسمت نظرات، درج کنید. حتما در کارگاه مدنظر قرار خواهیم داد.

LIGHT01

با شرکت در این کارگاه چه خدماتی دریافت میکنم؟

  • هشت ساعت ساعت ارائه بحث علمی آموزشی
  • پرسش از وکیل پایه یک دادگستری در مورد مسائل مربوط به چک و دریافت پاسخ
  • سه وعده پذیرایی میان وعده
  • دریافت گواهی انگلیسی و بین المللی شرکت در کارگاه تخصصی از طرف سازمان بین المللی دانشگاهیان زیرنظر یونسکو

LIGHT01

میزان سرمایه گذاری من چقدر است؟

بله درست متوجه شدید، سرمایه گذاریعلاوه بر اینکه با شرکت در این کارگاه از هزینه ها و خساراتی که بخاطر نداشتن اطلاعات ضروری هنگام صدور و دریافت چک متحمل خواهید شد جلوگیری میکنید، اگر دانشجوی حقوق یا کاراموز وکالت باشید به طور کامل به این مبحث تسلط پیدا خواهید کرد و تمام مسائل و پرونده های مربوط به چک را میتوانید حل کنید و اگر حقوقی نباشید با تسلط بر این ترفندها نیاز به پرداخت هزینه های گزاف برای گرفتن وکیل نخواهید داشت.

با یک جستجوی اینترنتی متوجه میشوید اگر کارگاهی در این سطح صفر تا صد و کاربردی عملی پیدا کنید که بعید میدانیم، با قیمتی چندین برابر این کارگاه برگزار میشود، اما چرا این کارگاه انقدر ارزان است؟ هدف  مجموعه ی حقوقخوان استراتژیست درآمدزایی نیست بلکه ارتقای سطح حقوقی و مهارتی دانشجویان ایران است، ما همواره توان مالی دانشجویان را در نظر میگیریم و تاجایی که میسر باشد قیمتها را کاهش میدهیم.

دانشجویان عضو سازمان بین المللی دانشگاهیان با وارد کردن کد"isicvip" از  تخفیف برخوردار می شوند، تخفیف ها در هر بازه ی زمانی متغیر است (در روز برنامه حتما کارت عضویت بین المللی خود را همراه داشته باشید وگرنه ثبت نام با تخفیف کان لم یکن محسوب می شود)

دانشجویان غیر تهرانی به دلیل هزینه رفت و آمد و ... با وارد کردن کد"Mosafer" از ۲۰ هزار تومان تخفیف علاوه بر موارد بالا برخوردار می شوند. (این کد قابل استفاده همزمان با تخفیف ویژه روز اول و ISIC نیست)

یادمان باشد: در آینده، هزینه های ندانستن و متخصص نبودن برای ما خیلی سنگین تر از هزینه هایی است که امروز باید صرف سرمایه گذاری روی خودمان و مهارت هایمان کنیم. فرداها شاید وقتش را داشته باشیم اما معلوم نیست فرصت های ویژه ای برایمان آفریده هم بشود و شاید حوصله ای هم یاریگر ما نباشد.

 

چند نکته مهم یادتون نره:

ــ لطفا اگر برای چندنفر می خواهید ثبت نام انجام دهید، هر یک را جداگانه ثبت کنید تا همگی شامل تخفیف اختصاص یافته شوند و  اسم تمامی افراد را برای صدور مدرک داشته باشیم (دو یا چند گواهی به نام یک نفر صادر نشود.)

ــ با توجه به اینکه کلیه اطلاع رسانی توسط ایمیل و یا پیامک صورت می گیرد، جهت دریافت کامل اطلاع رسانی ها، حتما در وارد کردن مشخصات تماس و ایمیل خود دقت فرمایید. اگر ایمیل ندارید اقدام به ساختن آن نموده و از واردکردن آدرس های ساختگی خودداری کنید. همچنین میتوانید ایمیل یکی از نزدیکان یا دوستان خود را وارد کنید و از آن طریق، خبرها را دریافت کنید.

ــ اطلاعات تکمیلی و آدرس دقیق محل برگزاری، حداکثر تا یک روز قبل از کارگاه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

توجه کنید:

اگر به صورت اینترنتی امکان ثبت نام ندارید کافی ست از طریق کارت به کارت کردن یا واریز به شماره حساب زیر اقدام کنید و حتما مشخصات پرداخت و نیز مشخصات خودتان را جهت قرار گرفتن در لیست جلسه، به تلگرام روابط عمومی حقوق خوان استراتژیست ارسال و تایید دریافت کنید، وگرنه ثبت نام شما کان لم یکن تلقی می شود.

شماره کارت:   ۶۲۷۳۸۱۱۱۲۲۲۷۳۰۰۳
شماره حساب: ۳۳۱۵-۷۰۱-۶۶۹۴۱۳۹-۱۹ 
شماره شبا: IR440630331570106694139019

بانک انصار به نام اعظم غلامی

آیدی لگرام روابط عمومی در صورت هرگونه اشکال، ابهام یا سؤالات احتمالی: Telegram.me/PR_ hoghooghkhan

ممنونیم از شما که نکات فوق را مورد توجه قرار می دهید.

LIGHT01

"حقوق خوان"، بهترین ها را برای شما و جامعه حقوقی کشور آرزو دارد!

عالی باشیم!

LIGHT01

آدرس

تهران میدان هفت تیر - خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر - کوچه باقری قصر الدشتی - پلاک 7

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

حقوق خوان استراتژیست

رویداد های برگزارشده۱۸
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر