کاور
"ترکی استانبولی آنلاین" در تاریخ پنج‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۹ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

کلاس ها کی آغاز می شود؟

شما تا پایان سال 1397 وقت دارید تا ثبت کنید. 

کلاس  ها به صورت خصوصی و با توجه به اوقات فراغت مدرس و دانشجو برگزار می شود.

یعنی

کلاس شما بلافاصله پس از ثبت نام شما آغاز می شود.

هنوز ترکی بلد نیستی؟

ترکی را مانند ترک‎ها صحبت کن!

بدون شک در این دوره و زمانه همه باید ترکی بلد باشند.

زبان ترکی یکی از مهمترین زبان های دنیا است. از نظر تعداد گویشوران، ترکی پنجمین زبان جهان و اولین زبان در منطقه است.  این زبان و لهجه های مختلف آن دارای ادبیات بسیار غنی است.

زبان ترکی لهجه هایی مانند ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی، ترکی قزاقی، ترکی قرقیزی، ترکی اویغوری، ترکی ازبکی، ترکی ترکمنی، ترکی خلجی، ترکی تاتاری، ترکی باشقوردی و... دارد. ترکی و لهجه های آن، زبان رسمی 7 کشور ترکیه، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان و قبرس است. همچنین در برخی از کشورها و ایالت های برخی از کشورها، از جمله اویغورستان چین، عراق، داغستان روسیه و... زبان ترکی به عنوان زبان محلی رسمی است.

به جرات می توان گفت که زبان ترکی گسترده ترین و کاربردی ترین زبان در منطقه، به خصوص از نظر تجاری است. ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی، هم از نظر تعداد گویشوران و هم از نظر اهمیت اقتصادی، تجاری و علمی مهمترین لهجه های زبان ترکی هستند.

بدون شک، به خصوص در ایران، همه دوست دارند و احتیاج دارند تا زبان ترکی را یاد بگیرند.

 

امروزه خیلی ها مشتاق یاد گرفتن ترکی استانبولی هستند و این اشتیاق روز به روز بیشتر و بیشتر می شود؛ زیرا ترکیه به عنوان مقصد اصلی و یا گذرگاه موقت اکثریت ایرانیان برای گردشگری، تحصیل، کار در خارج از کشور و مهاجرت است. دانستن زبان ترکی در بسیاری از این موارد، به خصوص تحصیل و کار الزامی است و در مواردی مانند مهاجرت و گردشگری امتیاز بسیار مهم و غیرقابل صرف نظر کردن دارد.

در واقع اکثریت ایرانیان دوست دارند ترکی استانبولی را یاد بگیرند اما بعضا با برخی از مشکلات مواجه هستند. یکی از این مشکلات طولانی بودن دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی است که بعضا تا 9 ترم ادامه می‎یابد. حالا در این دوره و زمانه کی وقت دارد این 6 یا 9 ترم یعنی یک سال سر کلاس برود؟! همین مشکل، مشکلات دیگری را هم سبب می شود؛ مانند خسته شدن شرکت کنندگان و تشکیل نشدن کلاس های ترم های بالاتر...

مشکل دیگری که بسیاری از علاقمندان و دوستداران زبان ترکی استانبولی دارند این است که اعتماد به نفس کافی برای یاد گرفتن زبان ترکی استانبولی ندارند. برخی از کسانی که به من مراجعه می کنند تا ترکی استانبولی را یاد بگیرند، می پرسند:

"من فارسی زبان هستم، آیا می توانم ترکی استانبولی یاد بگیرم؟"

"آیا من می توانم ترکی استانبولی را یاد بگیرم؟ آخر هیچ چی بلد نیستم، حتی یک کلمه."

"من وقت زیادی ندارم، آیا در عرض سه ماه می توانم ترکی استانبولی را یاد بگیرم؟"

"آیا سه ماهه می توانم برای آزمون TÖMER حاضر شوم؟"

 

اگر ترکی بلد نباشید...

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید، حتما باید ترکی استانبولی بلد باشید و مدرک ترکی استانبولی خود را به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن دارید ارایه کنید. فرقی نمی کند که بخواهید در دانشگاه های ترکیه به زبان ترکی ادامه تحصیل دهید یا انگلیسی، فرانسه یا آلمانی، به هر حال باید ترکی استانبولی بلد باشید و مدرک ارایه کنید...

کار کردن هم همین طور است. اصلا بدون دانستن ترکی استانبولی، کار کردن در ترکیه غیرممکن یا لااقل بسیار سخت است. اگر ترکی بلد نباشید احتمال کلاهبرداری و از بین رفتن و ضایع شدن حق حقوق تان بسیار زیاد است. البته این را هم مطمئن باشید که با ندانستن زبان ترکی استانبولی، بسیاری از فرصت های کار و تجارت را از دست خواهید داد.

در مهاجرت، اگر ترکی بلد نباشید، نمی توانید به خوبی از حق و حقوق خود دفاع کنید و بسیاری از فرصت های شغلی و تحصیلی را از دست خواهید داد. زیرا بسیاری از این فرصت ها، به زبان ترکی تبلیغ می شوند. بسیاری از مشکلاتی که برای مهاجرین در ترکیه رخ می دهد، از ندانستن ترکی استانبولی ناشی می شود. این مشکلات حتی ممکن است فاجعه بار باشد.

یکی از مهمترین لذت های سفر، ارتباط برقرار کردن با مردم است. در گردشگری و سفر به کشور ترکیه اگر ترکی ندانید، علاوه بر اینکه از این لذت محروم خواهید شد، بسیاری از فرصت های تخفیف (indirim) خرید را از دست خواهید داد. تخفیف ها در کشور ترکیه اغلب واقعی هستند نه برای بازار گرمی! مشکل دیگر این است که نمی توانید چانه بزنید و تخفیف بگیرید، زیرا در ترکیه هم ماند ایران چانه زدن (pazarlık yapmak) اهمیت دارد.

 

زبان ترکی با حدود 300 میلیون گویشور یکی از مهم ترین زبان های جهان به شمار می رود. مهمترین لهجه زبان ترکی، ترکی استانبولی است که زبان مادری حدود هشتاد میلیون نفر در ترکیه، جمهوری قبرس شمالی، عراق، ترکیه و سایر کشورها است. تعداد کسانی ترکی استانبولی را به عنوان زبان دوم یاد گرفته اند حتی بیشتر از کسانی است که این زبان، زبان مادری آنها است.

 

چرا یادگیری ترکی استانبولی آسان است؟

ترکی استانبولی زبانی بسیار قانونمند و دارای کمترین استثناها است.

همانند زبان فارسی در زبان ترکی شش شخص وجود دارد.

در زبان ترکی همانند زبان فارسی مؤنث و مذکر وجود ندارد و همین مسأله یادگیری این زبان را آسان کرده است.

کلمات مشترک بسیار زیاد با زبان فارسی موجب آسانی یادگیری این زبان برای ایرانیان می شود.

 

لزوم یادگیری زبان ترکی استانبولی برای ایرانیها

ترکیه کشوری است که ایران بیشترین رابطه را با آن دارد. علاوه بر اینکه بیشترین حجم صادرات و واردات ایران با ترکیه انجام می شود، مردم ایران نیز ترکیه را به عنوان مقصد گردشگری، تحصیل و سرمایه گذاری خود بر می گزینند. همچنین سرمایه گذاری ترکیه‎ای‎ها هم در ایران افزایش یافته است. همین مسأله لزوم یادگیری ترکی استانبولی را برای ایرانیان دوچندان می‎کند؛ به طوری که در سالهای اخیر، علاوه بر شرکت‎های ترک داخل ایران، حتی شرکت های ایرانی هم به نیروهای مسلط به زبان ترکی استانبولی نیاز پیدا کرده اند. پیش‎بینی می شود روابط ایران با ترکیه در سالهای آینده حتی بیشتر از این هم گسترش خواهد یافت و نیاز به دانستن ترکی استانبولی مضاعف خواهد شد. بسیاری از ایرانی ها جهت ادامه تحصیل دانشگاه هی ترکیه را انتخاب می کنند، زیرا علاوه بر نزدیکی راه و قرابت فرهنگی، هزینه ها پایین و کیفیت آموزش بالا است. پس اگر قصدر ادامه تحصیل در ترکیه را دارید، حتی اگر در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه تحصیل کنید، باز هم باید زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید و مدرک آن را ارایه دهید.

 

ترکی استانبولی؛ آموزش کامل و جامع در سه ماه

برای گرفتار نشدن به این مشکلات لازم است، قبل از سفر به ترکیه، ترکی استانبولی بیاموزید.

حتی اگر یک کلمه ترکی نمی دانید، در دوره‎هایی که برای شما عزایزان ترتیب دیده‎ایم ، ترکی استانبولی را سه ماهه خواهید آموخت و برای آزمون TÖMER آمادگی لازم را کسب خواهید کرد.

 

دانلود رایگان «خودآموز ترکی استانبولی» با فرمت pdf

 

مزایای آموزش آنلاین 

کلاس آنلاین در واقع چندان فرقی با کلاس حضوری ندارد و البته مزایای بسیار زیادی دارد که کلاس حضوری ندارد. کلاس آنلاین به خصوص برای یادگیری زبان ترکی استانبولی یا ترکی آذربایجانی بسیار مناسب است و بازده بسیار بالایی دارد.

 1. برنامه ریزی آسان و راحت

در هر ساعت از شبانه روز می توانید در کلاس ها شرکت کنید. و ترکی آذربایجانی یا ترکی استانبولی را آنلاین یاد بگیرید.

 1. صرفه جویی در وقت و انرژی

زمان شما صرف رفت و آمد به کلاس نخواهد شد و در وقت ، انرژی و هزینه صرفه جویی خواهید کرد.

 1. هزینه بسیار کم نسبت به سایر کلاس های آموزشی

با شرکت در کلاس های آنلاین لااقل 50 درصد در وقت و هزینه یتان صرفه جویی خواهید کرد و به زبان مهم و کاربردی ترین زبان ها مسلط خواهید شد.

 1. دسترسی همیشگی به مطالب

فایل های متنی، صوتی و تصویری همیشه و در همه جا در دسترس شما خواهند بود و در صورت متوجه نشدن بخشی از درس می توانید ویدیو را بازبینی کنید و یا در گروه ها از استاد بپرسید .

 1. مناسب افراد پر مشغله

برگزاری کلاسهای آنلاین برای افراد پر مشغله و بدون وقت آزاد منظم در طول روز یا هفته، بسیار مفید میباشد. زیرا آنان را قادر به برنامه ریزی، رزرو و برگزاری کلاسها بصورت روزانه و در ساعتهای مختلف شبانه روز می نماید.

تدریس در چنین محیطی انجام می شود؛ حتی بهتر از یک کلاس فیزیکی! بسیار عالی است:

محیط تدریس (آموزش) آنلاین (لایو-زنده )ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی توسط استاد مجید عزمی

برخی از سرفصل‎های اصلی دوره آموزش ترکی استانبولی:

مکالمه بدون کتاب و دفتر و قلم

الفبای ترکی استانبولی و قواعد نوشتاری

جملات و اصطلاحات پرکاربرد و توسعه دامنه لغات

خواندن متون ترکی استانبولی، Yeni HİTİT

مکالمه ترکی استانبولی

دستور زبان مقدماتی ترکی استانبولی

تمرین املای ترکی استانبولی

مکالمه مکالمه ترکی استانبولی

دستور زبان متوسطه ترکی استانبولی

خواندن متون ترکی استانبولی

تمرین املا

جمله سازی

مروری بر مطالب گذشته

مکالمه پیشرفته

دستور زبان پیشرفته

نوشتن متن

مروری بر مطالب گذشته

خواندن متون و بحث آزاد

انشای ترکی استانبولی

بررسی منابع TÖMER

بررسی سؤالات آزمون ترکی استانبولی

رفع اشکال

ارزیابی

 

درباره مدرس دوره، مجید عزمی:

صد درصد دانشجویان من توانسته اند ترکی استانبولی را یاد گرفته در آزمون ترکی استانبولی موفق شوند و مدرک بگیرند و خوشبختانه حتی یک مورد استثنا هم وجود ندارد.

حتی بسیاری از دانشجویان من، هم اکنون در شهرهای مختلف کشور به تدریس ترکی استانبولی می پردازند.

آدرس دانشگاهها و آموزشگاه هایی که مجید عزمی در آن به آموزش ترکی استانبولی یا ترکی آذربایجانی پرداخته یا می پردازد:

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

دانشگاه سراسری زنجان

جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی

جهاد دانشگاهی زنجان

آموزشگاه دکتر هراثی، تبریز، ولیعصر، فروغی، همافر، کوی آرش

آموزشگاه منتخبان تبریز، نصف ر اه، بین بانک ملی و کوی اشکان – کوی پروین زاده

آموزشگاه تندیس دانش، تبریز، چهارراه لاله

آموزشگاه گزینه اول، تبریز، آبرسان، روبروی کوی 13 آبان

آموزشگاه آوراسیا، تبریز، بلوار معلم، خیابان جامیشاوان (حجتی)

آموزشگاه سرخه، تبریز، خیابان پاستور5، بعد از چهارراه فدک به طرف آبرسان

  

در این دوره ثبت نام کنید و سریع و آسان ترکی استانبولی را یاد بگیرید و از تسلط به این زبان لذت ببرید.

گالری تصاویر

سوالات متداول

برای این دوره در حدود 60 الی 100 جلسه (ساعت) زمان لازم است. هر جلسه آنلاین حدود 45 الی 50 دقیقه خواهد بود. کلاس ها به صورت خصوصی برگزار می شود و با توجه به اوقات خالی شما. اگر هر روز (هفته ای 5 الی 6 جلسه) کلاس برگزار شود، حدود 2 الی 3 ماه طول خواهد کشید. اگر هفته ای 3 جلسه برگزار شود، 5 الی 6 ماه طول خواهد کشید. اگر شهریه را جلسه ای پرداخت کنید، جلسه 50 تومن هست. اما بهتر است شهریه دوره را پرداخت کنید. شهریه کل دوره 3 میلیون تومن هست که می توانید در 4 قسط پرداخت کنید. در این صورت تعداد جلسات نامحدود خواهد بود و تا زمان یادگیری کامل شما ادامه خواهد یافت. ضمنا اگر شهریه را یکجا پرداخت کنید، 10 درصد تخفیف خواهید گرفت. البته، توجه داشته باشید که مبلغ شهریه ای که اینجا ذکر کردم حداکثر است، مسلما، مبلغ شهریه پس از جلسه اول که تعیین سطح می شوید، که ممکن است کمتر از این مقدار بشود.
مجید عزمی
برگزار‌کننده: مجید عزمی
۸۶
دنبال کننده
۸
کل رویدادها

مدرس و مترجم ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی آدرس دانشگاه‎ها و آموشگاه هایی که مجید عزمی در آن به آموزش ترکی استانبولی...

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

دوشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

طرح آموزشی قرن جدید مهارت جدید پژواک دانش - پژوهش

 • آنلاین
 • ۴۵۰,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی پژواک دانش
چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

دوره آموزش برنامه نویسی اسکرچ-ویژه تابستان 1401

 • آنلاین
 • ۴۰۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز آموزش های عالی تخصصی دانشکده علوم مهندسی دانشگاه تهران
جمعه ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

«توربو5» ویژه تیزهوشانی ها

 • آنلاین
 • از ۲۹,۰۰۰ تومان
 • آکادمی یادگیری حبیب زاده
جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

وبینار اموزشی اخذ بورسیه تحصیلی و فرصت مطالعاتی

 • آنلاین
 • از ۱۰,۰۰۰ تومان
 • احمد شریف زاده