عادت؛ از شکل‌گیری تا تغییر

شروع:
دوشنبه ۱ بهمن ۹۷ ۱۵:۰۰
پایان:
دوشنبه ۱ بهمن ۹۷ ۱۸:۰۰
عادت؛ از شکل‌گیری تا تغییر
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

زندگی روزمره‌ی ما، پر از عاداتی است که ما در طول روزهای گذشته‌، برای خود خلق کرده‌ایم و می‌توان گفت بخش قابل توجهی از این‌که تا چه حد موفق یا شکست‌خورده باشیم، تا چه میزان خوشحال یا افسرده باشیم، تا چه اندازه امیدوار یا دلسرد باشیم، به برآیند عادات ما در طول زندگی‌مان بستگی دارد. خلق عادات جدید تا همان اندازه که می‌تواند سرعت ما را در مسیر پیشرفت، افزون کند تا همان اندازه نیز، می‌تواند مسیر ما را با دشواری‌های متعددی روبه‌رو کند. شناخت فرآیند تشکیل عادات جدید و تغییر عادات قبلی، مهارتی‌ است آموختنی که می‌تواند برای رشد فردی ما در زندگی موثر باشد.

یکی از حوزه‌هایی که در برنامه‌ی آموزشی «بازتاب» بر آن تاکید بسیاری شده، حوزه‌ی مربوط به مهارت‌های رفتاری-شناختی است؛ مهارت‌هایی که کمک می‌کند انسان‌ها رفتار، ویژگی‌ها، صفات و واکنش‌های خود را بهتر بشناسند و با درک صحیح از آن، در جهت رشد فردی خود، آن‌ها را به کار بندند. سومین همایش «بازتاب» با عنوان «عادت؛ از شکل‌گیری تا تغییر» به این بحث مهم می‌پردازد که اصلاً هوش چگونه تعریف می‌گردد، چگونه می‌توان در موقعیت‌های مختلف از آن درست استفاده کرد و چه راه‌هایی برای افزایش و تقویت آن وجود دارد.

سخنرانان

دکتر آذرخش مکری

دکتر آذرخش مکری

روان‌پزشک و استاد دانشگاه

ایشان روان‌پزشک و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و در اجرای بیش از ۲۰ پروژه‌ی تحقیقاتی، برگزاری بیش از ۶۰ کارگاه آموزشی ملّی در زمینه‌ی اعتیاد و انتشار بیش از ۴۰ مقاله در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی، فعّال بوده‌اند. ایشان هم‌اکنون، به‌عنوان معاونت آموزشی مرکز تحقیقات بین‌المللی اعتیاد و به عنوان روان‌پزشک در بیمارستان روزبه مشغول به فعّالیت هستند.

زمان‌بندی

همایش یک روزه‌ی «عادت؛ از شکل‌گیری تا تغییر»
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۵:۰۰۱۵:۱۵
بخش اول سخنرانی۱۵:۱۵۱۶:۰۰
استراحت و تعامل اجتماعی۱۶:۰۰۱۶:۲۰
بخش دوم سخنرانی۱۶:۲۰۱۷:۰۰
پرسش و پاسخ۱۷:۰۰۱۸:۰۰

سوالات متداول

آیا نیاز است که بلیت پرینت شود؟
خیر؛ لطفا به جهت حفظ محیط زیستمان، از پرینت بلیط خوداری کنید و تنها QR کد بلیط را بر روی تلفن همراه خود داشته باشید.
چه زمانی برای شرکت در همایش و پذیرش قبل از آن حاضر باشم؟
به منظور انجام هر چه بهتر فرآیند پذیرش حتما ۱۵ دقیقه قبل از شروع در محل همایش حاضر شوید.

برگزارکنندگان

گروه آموزشی «بازتاب»

گروه آموزشی «بازتاب»

برنامه آموزشی توانمند‌سازی دانشگاهیان

گروه آموزشی «بازتاب» با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران، برای اولین بار با طراحی یک برنامه‌ی آموزشی، در راستای آموزش مهارت‌های نرم در راستای توانمندسازی دانشجویان و دانشگاهیان کشور قدم برمی‌دارد. این گروه آموزشی، با استناد به دقیق‌ترین مطالعات انجام شده در حوزه‌ی توانمندسازی دانشگاهیان، که همان مدیران و نیروی کار آینده‌ی کشور هستند، اقدام به طراحی این برنامه‌ نموده است.

آدرس:تهران خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان پورسینا، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، تالار ابن‌سینا