ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"نشست فنی و کارگاه تخصصی امنیت در فضای مجازی و صیانت از اطلاعات درون سازمانی" در تاریخ چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات کارگاه

همزمان با گسترش استفاده از کامپیوترهای شخصی و مطرح شدن شبکه های کامپیوتری و به دنبال آن اینترنت، حیات کامپیوترها و کاربران آنان دستخوش تغییرات اساسی شده است . استفاده کنندگان کامپیوتر به منظور استفاده از دستاوردها و مزایای فناوری اطلاعات و ارتباطات ، ملزم به رعایت اصولی خاص و اهتمام جدی به تمامی مولفه های تاثیر گذار در تداوم ارائه خدمات در یک سیستم کامپیوتری می باشند .

امنیت اطلاعات و ایمن سازی شبکه های کامپیوتری از جمله این مولفه ها بوده که نمی توان آن را مختص یک فرد و یا سازمان در نظر گرفت . پرداختن به مقوله امنیت اطلاعات و ایمن سازی شبکه های کامپیوتری در هر کشور ، مستلزم توجه تمامی کاربران صرفنظر از موقعیت شغلی و سنی به جایگاه امنیت اطلاعات و ایمن سازی شبکه های کامپیوتری بوده و می بایست به این مقوله در سطح کلان و از بعد منافع ملی نگاه کرد. وجود ضعف امنیتی در شبکه های کامپیوتری و اطلاعاتی ، عدم آموزش و توجیه صحیح تمامی کاربران صرفنظر از مسئولیت شغلی آنان نسبت به جایگاه و اهمیت امنیت اطلاعات ، عدم وجود دستورالعمل های لازم برای پیشگیری از نقایص امنیتی ، عدم وجود سیاست های مشخص و مدون به منظور برخورد مناسب و بموقع با اشکالات امنیتی ، مسائلی را به دنبال خواهد داشت که ضرر آن متوجه تمامی کاربران کامپیوتر در یک کشور شده و عملاً" زیرساخت اطلاعاتی یک کشور را در معرض آسیب و تهدید جدی قرار می دهد .

دسترسی به اطلاعات حفاظت شده باید محدود باشد به افراد، برنامه‌های کامپیوتری، فرایندها و سیستم‌هایی که مجاز به دسترسی به اطلاعات هستند. این مستلزم وجود مکانیزم‌های برای کنترل دسترسی به اطلاعات حفاظت شده می‌باشد. پیچیدگی مکانیزم‌های کنترل دسترسی باید مطابق با ارزش اطلاعات مورد حفاظت باشد. اطلاعات حساس تر و با ارزش تر نیاز به مکانیزم کنترل دسترسی قوی تری دارند.

صدور مجوز برای دسترسی به اطلاعات و خدمات کامپیوتری با برقراری سیاست و روش‌های مدیریتی آغاز می‌شود. سیاست دسترسی تبیین می‌کند که چه اطلاعات و خدمات کامپیوتری می‌تواند توسط چه کسی و تحت چه شرایطی دسترسی شود. مکانیسم‌های کنترل دسترسی سپس برای به اجرا درآوردن این سیاست‌ها نصب و تنظیم می‌شوند.

برای حراست از اطلاعات، باید دسترسی به اطلاعات کنترل شود. افراد مجاز باید و افراد غیرمجاز نباید توانایی دسترسی داشته باشند. بدین منظور روش‌ها و تکنیک‌های کنترل دسترسی ایجاد شده‌اند که در این کارگاه به طور مفصل درباره آن صحبت خواهد شد.

اسامی سخنرانان

بیژن زندیه
بیژن زندیه
فرماندار بیجار
هوشنگ گوهرچینی
هوشنگ گوهرچینی
رئیس دانشگاه پیام نور بیجار
مهدی حسنی
مهدی حسنی
مدرس کارگاه

مهدی حسنی

کارشناس ارشد علم اطلاعات

برنامه نویس و طراح وب

برگزار کنندگان

دانشگاه پیام نور مرکز بیجار
دانشگاه پیام نور مرکز بیجار

دانشگاه پیام نور مرکز بیجار

فرمانداری بیجار
فرمانداری بیجار

فرمانداری بیجار

زمان بندی

عنوانشروعپایان
قرآن۰۹:۰۰۰۹:۰۵
سرود جمهوری اسلامی۰۹:۰۶۰۹:۰۷
مجری برنامه و معرفی کارگاه۰۹:۰۸۰۹:۱۵

برگزار‌کننده

آواتار

دانشگاه پیام نور بیجار

آدرس

بیجار دانشگاه پیام نور مرکز بیجار

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

آشنایی با زیرساخت های تولید محتوا

  • آنلاین
  • ۸۰,۰۰۰ تومان
  • آکادمی نیتک
تا ۲۵ اسفند

وبینار چهارشنبه های نوآورانه Tech Talks

  • آنلاین
  • رایگان
  • مرکز شتابدهی و نوآوری رویداد و تجارت
چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

مهارت

  • آنلاین
  • از ۳۵,۰۰۰ تومان
  • شرکت هزاره سوم زاگرس