رویداد به پایان رسیده است!
طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری (ره) در تاریخ شنبه ۳۱ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۱۶ آذر ساعت ۱۶:۰۰

طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری (ره)

  • رایگان
  • اصفهان
  • علوم انسانی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


معرفی دبیرخانه بینش مطهر

            ازسال 1388 جمعی از طلاب و دانشجویان اصفهان با همکاری دانشجویان اصفهانی دانشگاه امام صادق علیه السلام به صورت کاملا خود جوش تصمیم به تاسیس مجمع بینش مطهر استان اصفهان و اجرای این طرح مقدس به صورت فراگیر برای آحاد اشخاص جامعه من جمله طلّاب،دانشجویان، دانش آموزان، کارمندان، معلمین،شاغلین و نیز عموم افراد جامعه گرفتند و با لطف و عنایت حضرت حق وهمکاری نهادها و دستگاههای فرهنگی استان،در مدت کوتاه یک ساله موفق به شروع فعالیت خود شده و روز به روز در حال افزودن به دامنه ی این فعالیت هستند و در این راه ، دست یاری هر فرد دغدغه مند وآرمان خواه وحقیقت طلب را به محکمی خواهند فشرد ودر قرارگاه جنگ نرم خود که نام آن را مجمع بینش مطهر اصفهان نهادند،آماده ی پذیرش هر سرباز وفدایی راه این مسیر خواهند بود،تاچه قبول افتد وحساب آید...

در مورد عنوان طرح نیز این توضیح لازم است که غایت وهدف این طرح صرفاً این نیست که هرشخص ومخاطبی که دوسال یا بیشتر در این طرح شرکت کرد،فقط باهدف افزایش معرفت ومعلومات دینی خود وشناخت عمیق‌تر دین خود آمده باشد،بلکه غایت والاتر این است که هر معرفت پژوه پس از طرح ویا در طول طرح، هرآنچه می آموزد در قالب یک سرگروه ومربّی دغدغه مند به دیگران هم آموزش دهد وبه قولی فقط به دنبال خود نباشد ودست چند نفر دیگر را هم بگیرد وبه عنوان سرشاخه ای برای هرم اصلی بینش مطهر در جذب وجلب نظر معرفت پژوهان جدیدتر انجام وظیفه نماید. حال ممکن است یک معرفت پژوه توانمندی این را داشته باشد که به طور رسمی در مسجد یا محل سکونت خود کلاسی تشکیل دهد ویا ممکن است یک معرفت پژوهِ مادر،مربیِ دوفرزند خود در خانه خویش باشد ویا یک معرفت پژوهِ دانش آموز مربّی رفقای خویش در مدرسه شود...خلاصه طرح بینش مطهر،طرح مطالعاتی صرف نیست!طرح مطالعاتی- تربیت مربی است.

اهداف مجمع بینش مطهر

یکی از مهمترین مسائل در حوزه فعالیت های فرهنگی تدقیق و مشخص نمودن اهداف آن طرح یا فعالیت است تا هم مسئولين طرح و هم مخاطبين آن بدانند به دنبال چه ضرورتي چه اهدافي را پيگيري مي‌نمايند لذا اهداف کلي طرح بینش مطهر به شرح زير مي‌باشد:

1. ايجاد نظام فکري و بسترسازي اوليه اعتقادي بر مبناي تعاليم الهي و اسلام ناب محمدي صلي‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم

2. بسط و گسترش انديشه اسلامي در سطح جامعه داخلي و خارجي و اشاعه تفكر ناب اسلامي ‌به ديگر مراكز علمي، فرهنگي خصوصا ‌پايگاه‌ها و کانون‌هاي فرهنگي

3. ارائه الگويي از جامعيت تعاليم اسلامي در مواجهه با افراط و تفريط‌هاي ويرانگر در حيطه‌هاي شناختي،‌گرايشي و رفتاري با پردازش ابعاد مختلف سيره شهيد مطهري (تربيت شهيد مطهري‌گونه)

4. ارتقاء سطح شناخت و معرفت عمومي جامعه در مواجهه با جريان‌هاي ناسالم اجتماعي-سياسي و تهاجم فرهنگي

5. ارتقاء سطح ايمان و تعبد جامعه با تبيين عاقلانه و عالمانه مباني ديني

6. كادر و نيروسازي علمي ‌ـ ديني و تربيت مربي بينش مطهر

7. کسب توانمندي لازم جهت مواجهه صحيح علمي ‌با انديشه‌هاي معارض و انحرافي

8. زمينه‌سازي جهت بهره‌مندي عالمانه و محققانه از قرآن کريم و روايات اهل بيت علیهم السلام    

9. زمينه‌سازي مناسب براي ورود مؤثر به مباحث و نظرات ديگر انديشمندان اسلامي

10. تقويت استقلال فکري اسلامي و افزايش توان تفكر، نقادي، مطالعه و كتابخواني

11. شخصيت‌سازي و ايجاد ثبات روحي و شخصيتي در مسير تعبد عقلاني و الگودهي علمي ـ ديني

12. آشنايي با مباني فكري نظام جمهوري اسلامي و نظام‌سازي فکري براي حاکميت اسلامي و جامعه آرماني مهدوي

13. پاسخگويي به سؤالات و شبهات اعتقادي جامعه و جوانان براي جلوگيري از پيدايش بسياري از لغزشها و انحرافها

14. عمل به توصيه‌هاي اکيد حضرت امام رحمت ا... علیه، ولي معظم فقيه مدظله العالی و ديگر عالمان رباني در حفظ و صيانت و گسترش آثار شهيد مطهري رحمت ا... علیه  

15. پيگيري طرح‌ها و موضوعات پژوهشي و تحقيقي مرتبط با آثار شهيد مطهري رحمت ا... علیه  

16. ارتباط با ديگر مراکز علمي، فرهنگي مرتبط جهت انتقال تجربه و استفاده از دستاوردهاي آنان

17. پيگيري اهداف و طرح‌هاي جانبي مانند تشكيل هسته‌هاي فرهنگي و ارائه طرح‌هاي مرتبط

نظام نامه طرح بینش مطهر

طرح بینش مطهر در6 ترم اجرا می شود، که هرترم 20 هفته( 5 ماه )زمان می برد وکلّ طرح جمعاً سه سال به طول ‌می انجامد. درابتدای طرح، گردهمایی افتتاحیه ترتیب داده شده است که در این گردهمایی ؛ آشنایی کلّیِ هر معرفت پژوه با طرح بینش مطهر و توجیه شدن پیرامون چیستی وچرایی مطالعه کتب شهید مطهریرحمت ا... علیه   ،آشنایی اجمالی با زندگی وابعادفکری وشخصیتی استاد مطهری رحمت ا... علیه ،آشنایی با شیوه های مطالعه ومباحثه وتحقیق در آثار استاد شهید مطهری رحمت ا... علیه ؛طی سخنرانی هایی توسط اساتید شاخص ومبلغین برتر انجام خواهد شد، به علاوه اعلام محل برگزاری کلاس هر فرد در این گردهمایی خواهد بود همچنین در این افتتاحیه کتب ونرم افزارهای مورد نیاز هرترم با تخفیف حداکثر 50% در اختیار معرفت پژوهان قرار خواهد گرفت.درپایان گردهمایی افتتاحیه ، لیست کلاس های 20 الی 35 نفره ی معرفت پژوهان اعلام خواهند شد.(مشخص نمودن تعداد افراد هرگروه،فراوانی جنسیتی هرگروه ،محل تشکیل جلسات کلاس،انتخاب استاد وسایر مسائل مربوط به کلاسها با صلاحدید وبرنامه ریزی مسئولین دوره انجام می پذیرد.)هرگروه بایددر هفته یک کلاس 2ساعته با حضور استاد درمکان های اعلام شده داشته باشند .تقریباهرچهل روز یک بارنیز گردهماییِ عمومی باحضور همه اعضابرگزار خواهد شد. سخنران این گردهمایی ازمبلغین شاخص می باشد و هدف از برگزاری این گردهمایی ها 1- پاسخگویی به سوالات وشبهاتی است که در گروه های مباحثاتی وکلاسی بی‌پاسخ مانده 2- مطرح نمودن مباحث تکمیلی وانگیزشی از اندیشه های استاد مطهری (ره) متناسب با مقرری مورد مطالعه در هر ترم توسط استاد گردهمایی 3- جمع شدن خانواده بینش مطهر گرد یکدیگر واطلاع از وضعیت یکدیگر و... می باشد ، همچنین در هر ترم معرفت پژوهان هر کلاس به گروه های مباحثاتی5نفره تقسیم بندی خواهند شد که هرگروه با حضور سرگروه محتوایی(که از بین معرفت پژوهان برتر دوره‌های قبل انتخاب شده‌اند) موظف است به صورت هفتگی یک جلسه مباحثه یک ساعته علاوه بر کلاس هفتگی دو ساعته خویش داشته باشند،که انتخاب مکان برگزاری این جلسات مباحثه اختیاری می باشد. لازم به ذکر است همان طور که از اسم دوره هویداست، این دوره فقط دوره مطالعاتی صرف نیست وهدف ،آن است که معرفت پژوهان بعداز گذراندن چندترم ،خود، قدرتِ بحث برای افراد دیگر ومربی‌گری برای آنان بامحوریت مباحث کلامی وعقیدتی داشته باشند.

نظام ارزشیابی و نمره دهی برای هر ترم بینش مطهر

در هر ترم آموزشی با توجه به ملاک های پنجگانه آموزشی ( حضور در کلاس ، شرکت در مباحثه ، شرکت در گردهمایی ها ؛ آزمون های کلاسی و آزمون جامع پایان ترم ) برای معرفت پژوهان کارنامه ی آموزشی صادر می گردد . نمره ی مطلوب برای معرفت پژوهان 100 می باشد و معاونت آموزش 20 نمره ی کمکی علاوه بر نمره ی 100 برای معرفت پژوهان در نظر گرفته است که 10 نمره ی آن مربوط به تحقیق و 10 نمره ی دیگر آن مربوط به خلاصه نویسی درختی می باشد و معرفت پژوهان می توانند با انجام تحقیق و خلاصه نویسی کمبود نمرات خود را جبران نمایند. اطلاعات مورد نیاز برای معرفت پژوهان از ضوابط آموزشی و نحوه کسب نمره در ادامه توضیح داده شده است :

1- ضوابط ثبت نام و انصراف

• چنانچه فردی در هر یک از سطوح و ترم ها ثبت نام کند و تا قبل از پایان موعد ثبت نام(تا قبل از زمان تشکیل کلاس) انصراف دهد، تمام هزینه ی ثبت نام به او عودت می گردد .

• چنانچه فردی در هر یک از سطوح و ترم ها ثبت نام کند و تا قبل از شروع جلسه سوم انصراف دهد ؛ هزینه ای به او بازگشت داده نخواهد شد .

• چنانچه فردی در هر یک از سطوح و ترم ها ثبت نام کند و بعد از شروع جلسه ی سوم کلاس انصراف دهد علاوه بر آنکه هیچ هزینه ای به او عودت نخواهد شد،بایستی مابه التفاوت تمام هزینه دوره ای را که برای او صرف شده است را به مجمع فرهنگی – تحقیقاتی بینش مطهر استان اصفهان بپردازد و در صورت امتناع از پرداخت هزینه فوق، ایشان از نظر شرعی و اخلاقی به مجمع بدهکار است.(به عنوان مثال اگر هزینه ی تمام شده برای یک فرد در یک ترم 135000 تومان و هزینه اعلام شده برای ثبت نام هر فرد 50000 تومان باشد ؛ علاوه بر عدم بازگشت 55000 تومان هزینه ی ثبت نام ، فرد ملزم است80000تومان مابه التفاوت تمام هزینه یک ترم را نیز به دبیرخانه بینش مطهر پرداخت کند.چرا که هزینه ی تمام شده برای تحصیل هر فرد در یک ترم بینش مطهر 135000 تومان است و دبیرخانه طرح فقط بخشی از این هزینه را دریافت می کند و مابقی هزینه ها توسط کمک های سازمان ها و خیرین تامین می شود و چنانچه فردی در اثنای دوره انصراف دهد باعث می شود این هزینه که می توانست برای فرد دیگری مصرف شود به هدر رود و لذا باید جریمه آن را بپردازد . )

2- ضوابط حضور در کلاس

معرفت پژوهان در هر ترم ملزم به شرکت در 20 جلسه ی آموزشی کلاس می باشند که با حضور اساتید مجرب و متعهد برگزار خواهد شد. و طبق قوانین آموزشی مجمع فرهنگی - تحقیقاتی بینش مطهر، معرفت پ؟ژوه در طول ترم(از 20 جلسه کلاس) مجاز به 4 غیبت(درصورت موجه بودن) خواهند بود. چنانچه فراگیری در طول مدت ترم، در تمام جلسات کلاسی خود حضور بدون غیبت داشته باشند، نمره حضور در کلاس او 20 خواهد بود. علاوه بر اینکه برای وی 2 نمره کمکی(هر جلسه 0/5 نمره که جمعاً می شود 2 نمره) به خاطر عدم استفاده از غیبت های مجاز، در طول ترم در نظر گرفته خواهد شد.

چنانچه فراگیری در طول مدت ترم، فقط از 4 جلسه غیبت مجاز خود استفاده کرده باشد. نمره حضور در کلاس او 20 خواهد بود.

چنانچه فراگیری در طول ترم؛ بیشتر از 4 جلسه غیبت داشته باشد به دلیل عدم رعایت قوانین آموزشی و استفاده بیش از 4 جلسه غیبت اجازه حضور در جلسات بعدی کلاس را نخواهد داشت و بر فرض حضور در کلاس، نمره کلاسی منظور شده برای او صفر خواهد بود و ملزم به ثبت نام مجدد و گذراندن دوره ترم فعلی می باشد.

تأخیر یا دیرآمدگی :

معرفت پژوهان، ملزم به حضور در کلاس 5 دقیقه قبل از شروع کلاس می باشند.20 دقیقه قبل از ورود استاد در کلاس، از حضور فراگیر در کلاس جلوگیری خواهد شد.

و بر فرض حضور برای وی غیبت منظور خواهد شد.

3- ضوابط حضور در مباحثه

معرفت پژوهان در هر ترم ملزم به شرکت در 20 جلسه مباحثه می باشند که با حضور سرگروه های محتوایی برگزار خواهد شد، و طبق قوانین آموزشی مجمع بینش مطهر، در طول هر ترم (از 20 جلسه مباحثه) مجاز به 4 جلسه غیبت موجه خواهند بود؛ هرگروه با حضور سرگروه محتوایی(که از بین معرفت پژوهان برتر دوره های قبل انتخاب شده اند) موظف است حداقل به صورت هفتگی یک جلسه مباحثه یک ساعته(علاوه بر کلاس هفتگی دو ساعته) داشته باشند.

نمره هر جلسه مباحثه از 20 محاسبه می گردد که در پایان ترم از بیست جلسه مباحثه معدل گیری نهایی صورت گرفته و نمره نهایی مباحثه به دست می آید.

محورهای نمره دهی در هر مباحثه شامل 4 محور؛ یعنی : -1 مطالعه، خلاصه نویسی، تسلط -2 شرکت در مباحثه -3 اخلاق و نظم -4 فعالیت های جانبی می باشد که 3 محور نخست 20 نمره داشته و محور چهارم یعنی فعالیت های جانبی دارای 4 نمره کمکی می باشد.

سرگروه های محتوایی موظف به درج نمره مباحثه مطابق معیارهای ذکر شده در برگه گزارش مباحثه می باشند.

چنانچه فراگیری در طول ترم، چنانچه فراگیری در طول ترم، در تمام جلسات مباحثه خود، حضور بدون غیبت داشته باشند - و از 4 جلسه غیبت مجاز استفاده نکنند - برای وی 2 نمره کمکی( هر جلسه 5/0نمره که جمعاً 2 نمره می شود) به خاطر عدم استفاده از غیبت های مجاز، در طول ترم در نظر گرفته خواهد شد.

چنانچه فراگیری در طول مدت ترم، فقط از 4 غیبت مجاز خود استفاده کرده باشد( در 16 جلسه مباحثه شرکت کرده باشد) نمره مباحثه او از 20 محاسبه می گردد.

چنانچه فراگیری در طول مدت ترم، علاوه بر 4 غیبت مجاز خود، غیبت دیگری داشته باشد(تا 6 جلسه غیبت) به ازای هر غیبت 1 نمره از نمره کل او کسر خواهد شد.

چنانچه فراگیری در طول ترم 7 جلسه غیبت و یا بیشتر در مباحثه داشته باشد، به دلیل عدم رعایت قوانین آموزشی و استفاده بیشتر از 6 جلسه غیبت نمره مباحثه منظور شده برای او معادل صفر خواهد .

تأخیر یا دیرآمدگی :

معرفت پژوهان نهایتاً در 3 جلسه مباحثه مجاز به ورود 15 دقیقه ای پس از آغاز زمان حلقه مباحثه خواهند بود و تأخیر های بیشتر از این مقدار به صورت زیر مباحثه می گردد.

به ازای هر مرتبه تأخیر یا دیرآمدگی در حضور مباحثه، 5/0 نمره از معرفت پژوه کسر خواهد شد و بدین صورت حضور او در حلقه فقط 5/0 نمره خواهد داشت.20 دقیقه پس از آغاز زمان مباحثه برای معرفت پژوه غیبت منظور خواهد شد.

                        

4- ضوابط حضور در گردهمایی

در طول هر ترم 5 گردهمایی عمومی برگزار می شود

که شرکت در هر گردهمایی 4 نمره خواهد داشت

( جمععاً 20 نمره) . (در صورتی که تعداد کل گردهمایی ها

در طول یک ترم به بیش از این تعداد رسید نمره این

گردهمایی ها به عنوان نمره کمکی برای او لحاظ می شود.)

با توجه به ثبت ساعت حضور و خروج معرفت پژوهان و جهت

عدم تضییع حقوق معرفت پژوهان؛ در هر گردهمایی، با فرض اینکه هر گردهمایی 4 ساعت باشد، هر ساعت حضور دارای یک نمره خواهد بود.

گردهمایی افتتاحیه :

در ابتدای هر ترم، گردهمایی افتتاحیه، ترتیب داده شده است، این گردهمایی که اولین همایش هر ترم محسوب می شود از نظر هدف و محتوا به گردهمایی طول ترم شباهت دارد با این تفاوت که چون اولین گردهمایی در این ترم محسوب می شود؛ هدف گذاری ها، تغییرات احتمالی آموزشی، شرایط و ضوابط جدید و برنامه های جاری ترم در این گردهمایی به اطلاع عموم خواهد رسید؛ علاوه بر این اطلاع از محل برگزاری کلاس هر فرد، کتب، نرم افزارها و سایر اطلاعات مورد نیاز در هر ترم، در این گردهمایی در اختیار معرفت پژوهان قرارخواهد گرفت.

هدف از گردهمایی افتتاحیه در ترم اول آشنایی کلی هر معرفت پژوه با طرح بینش مطهر؛ توجیه شدن پیرامون چیستی و چرایی مطالعه کتب شهید مطهری(ره) آشنایی اجمالی با زندگی و ابعاد فکری و شخصیتی استاد مطهری(ر ه) آشنایی با شیوه های مطالعه، مباحثه و تحقیق در آثار شهید مطهری(ره) می باشد، که طی سخنرانی هایی، توسط اساتنید شاخص و مبلغین برتر انجام خواهد شد.

اعلام گروه بندی کلاس ها در حین اجرای گردهمایی، توسط معاونت آموزش صورت می پذیرد و مشخص نمودن تعداد افراد هر کلاس، فراوانی سنی و جنسیتی هرکلاس، محل تشکیل جلسات کلاس، تعیین ساعت کلاس، انتخاب استاد و سایر مسائل مربوط به کلاس ها با صلاحدید و برنامه ریزی مسئولین آموزش طرح انجام می پذیرد.

در حین اجرای گردهمایی معرفت پژوهان به گروه های مباحثاتی تقسیم بندی خواهند شد و اعلام گروه بندی مباحثاتی(5 نفره) ، مشخص نمودن تعداد افراد هر گروه، سرگروه محتوایی، و سایر مسائل مربوط به گروه مباحثه با مشورت معرفت پژوهان و صلاحدید و برنامه ریزی مسئولین آموزش در گردهمایی، انجام می پذیرد.

در پایان گردهمایی افتتاحیه، از افرادی که به عنوان نفرات برتر در طول ترم گذشته شناخته شده اند(یعنی موفق به کسب بالاترین نمره در هر یک از موارد آموزشی(آزمون های پایان ترم، تحقیقات پایان ترم و ...) و همچنین افراد برتر هر ترم (که حداکثر معدل قبولی ترم گذشته را بدست آورده اند)) تقدیر و تشکر خواهد شد و هدایایی به رسم یادبود به آنان تعلق خواهد گرفت.

گردهمایی عمومی :

در هر ترم تقریباً هر سی روز یکبار، گردهمایی عمومی با حضور همه اعضاء برگزار خواهد شد. برای هر ترم آموزشی سه گردهمایی(غیر از گردهمایی اول و اختتامیه) پیش بینی شده است و معرفت پژوهان ملزم به شرکت در این گردهمایی ها هستند.

گردهمایی اختتامیه :

این گردهایی که آخرین گردهایی در هر ترم محسوب می شود و حضور تمام معرفت پژوهان در آن الزامی است، از نظر هدف و محتوا به گردهمایی های قبل شباهت دارد با این تفاوت که چون آخرین گردهمایی در این ترم محسوب می شود، هدف گذاری ها، تغییرات احتمالی، موعد ثبت نام، شرایط و ضوابط احتمالی و برنامه های آینده در این گردهمایی به اطلاع عموم خواهد رسید. همچنین از افرادی که در طی ترم با دبیرخانه بینش مطهر همکاری کرده اند( اعم از: سرگروه های اجرایی، سرگروه های محتوایی و همچنان افرادی که بدون غیبت در تمام جلسات کلاس و مباحثه شرکت کرده اند) تقدیر و تشکر خواهد شدو هدایایی به رسم یادبود به آنان تعلق خواهد گرفت.

5- ضوابط آزمون های کلاسی

در هر ترم 4 آزمون کلاسی - تقریبا هر ماه یکبار - توسط اساتید به صورت کتبی و یا شفاهی برگزار می گردد. نمره هر آزمون از 20 محاسبه می گردد که پس از معدل گیری نمره پایانی آزمون های معرفت پژوهان به دست می آید.

غیبت و یا شرکت نکردن در یک آزمون، نمره صفر برای آن آزمون منظور خواهد شد.

6- ضوابط ارائه تحقیق

تهیه تحقیق اختیاری بوده و نمره آن به صورت کمکی برای معرفت پژوهان در نظر گرفته می شود. نمره تحقیق معرفت پژوهان 10 می باشد، که محتوای تحقیق دارای 5 نمره و صورت تحقیق نیز دارای 5 نمره می باشد.

تحقیق می تواند تک نفره یا گروهی باشد.

موضوعات تحقیق، زمان تحویل به دبیرخانه، شرایط و ضوابط تحقیق و سایر اطلاعات مورد نیاز در رابطه با تحقیقات را می توانید با سایت مجمع فرهنگی - تحقیقاتی بینش مطهر استان اصفهان دریافت نمائید.

دبیرخانه از پذیرفتن هرگونه تحقیقی که با ضوابط تحقیق نویسی همسو نباشد، معذور است و بر فرض دریافت، نمره ای برای آن منظور نخواهد شد.

7- ضوابط خلاصه نویسی کتب

تهیه خلاصه ی کتب شهید مطهری(ره) اختیاری بوده و نمره آن به صورت کمکی برای معرفت پژوهان در نظر گرفته می شود.

ضوابط خلاصه نویسی هر کتاب به شرح زیر می باشد :

خلاصه نویسی هر کتاب 10 نمره دارد.

معرفت پژوهان خلاصه های خود را جهت بررسی و اعلام نمره باید پس از هر مباحثه به سرگروه محتوایی خود تحویل دهند. سرگروه محتوایی موظف است یک هفته پس از تحویل خلاصه ها نمره آنها را به دبیرخانه و معرفت پژوه اعلام نماید.

نمره پایان ترم خلاصه نویسی از طریق معدل گیری تمام نمرات خلاصه نویسی معرفت پژوه در طول ترم به دست می آید.

معیارهای تعلق نمره به خلاصه نویسی ها : ( تمام مراحل زیر همراه با در نظرگرفتن محتوای صحیح و متناسب با موضوع می باشد و هرگونه مغایرت در محتوا باعث کسر حداقل 2 نمره از نمره مذکور می شود.)

خلاصه کتاب به صورت متن 2 نمره

خلاصه کتاب به صورت متن همراه با نمودارهایی محدود (غلبه با متن) : 4 نمره

خلاصه کتاب به صورت نمودار درختی همراه با توضیح (غلبه با نمودار درختی) : 6 نمره

نمودار درختی ولی ناقص و همراه با عیب : 8 نمره

نمودار درختی کامل و بدون عیب : 10 نمره

8- ضوابط آزمون پایان ترم

نمره آزمون پایان ترم معرفت پژوهان از 20 نمره خواهد بود.

مکان، زمان و منابع آزمون پایان ترم در هفته های پایانی ترم به معرفت پژوهان اعلام می گردد.

9- معدل پایان ترم

نمره کل ترم، متشکل است از مجموع معدل های نمرات : کلاسی، مباحثه، حضور در گردهمایی، آزمون های کلاسی، آزمون پایان ترم، تحقیق و نمره خلاصه نویسی درختی کتب.

آدرس

اصفهان خیابان جی - خیابان شهید خراسانی - نبش کوچه انقلاب - ساختمان مجمع فرهنگی تحقیقاتی بینش مطهر

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مجمع فرهنگی تحقیقاتی بینش مطهر

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰