روش های عاملدارسازی سطوح و نانوذرات در زیست حسگرها

شروع:
دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ ۰۹:۰۰
پایان:
سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۹۸ ۱۷:۰۰
روش های عاملدارسازی سطوح و نانوذرات در زیست حسگرها
برگزارکننده‌ی رویداد
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

کارگاه روش های عاملدارسازی سطوح و نانوذرات یک کارگاه دوروزه است شامل جلسات تئوری و عملی می باشد. در این کارگا به مباحث ترندهای جدید در تولید زیست سگرها، سنتز نانوذرات، اصول و مبانی عاملدارسازی سطوح و نانوذرات و مشخصه یابی آن ها پرداخته می شود. شرکت کنندگان در پایان با راهنمایی مدرس به طور عملی به سنتز نانوذرات و عاملدارسازی سطح زیست حسگر و مشخصه یابی آن ها می پردازند.

 

مدرس : دکتر سمانه میرسیان، دکتر سیدمهدی خوشفطرت

دکتر سیدمهدی خوش فطرت دکتری خود را در رشته شیمی تجزیه از دانشگاه اصفهان تحت راهنمایی دکتر مهرگردی دریافت نموده است. در طول دوره دکتری بر روی موضوعات کاربرد نانوذرات در ساخت نانوبیوسنسورها کار کرده است. بعد از این دوره، از طریق سرآمدان در آزمایشگاه دکتر موسوی در دانشگاه تربیت مدرس مشغول به پژوهش در دوره پسادکتری شده و هم اکنون نیز در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره پسا دکتری را می گذارند. وی هم اکنون در شرکت نوآوران پایش آنی سلامت (ایزیسنس) در قسمت بیوسنسور مشغول به ساخت کیت حمله قلبی برای تروپونین نیز می باشد.

 

دکتر سمانه میرسیان مدرک خود را در زمینه شیمی تجزیه از دانشگاه تربیت مدرس دریافت نموده است. م.ض.ع پایان نامه ی ایشان در زمینه ی طراحی و ساخت زیست حسگرهای الکتروشیمیایی برای اندازه گیری بیومارکرهای سرطانی بوده است. او هم اکنون مدیر بخش بیوتکنولوژی  در شرکت لایفنسور( نوین ایده ی سبز حیات) می باشد. فعالیت اصلی این شرکت در زمینه تولید زیست حسگرهای اثر میدانی به منظور تشخیص زودهنگام سرطان پروستات  می باشد.

سخنرانان

دکتر سمانه میرسیان

دکتر سمانه میرسیان

مدیر بخش بیوتکنولوژی در شرکت لایفنسور( نوین ایده ی سبز حیات) م

دکتر سیدمهدی خوش فطرت

دکتر سیدمهدی خوش فطرت

مسئول بخش طراحی زیست حسگر شرکت نوآوران پایش آنی سلامت (ای زی سنس)

برگزارکنندگان

مرکز تحقیق و توسعه شزان

مرکز تحقیق و توسعه شزان

شرکت نوین ایده سبز حیات

شرکت نوین ایده سبز حیات

آدرس:تهران میدان آزادی، اتوبان لشگری، بعد از ایستگاه مترو بیمه، پلاک 31، کارخانه نوآوری آزادی