رویداد به پایان رسیده است!
عصرانه چهارم کافه چمونه در تاریخ پنج‌شنبه ۵ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

عصرانه چهارم کافه چمونه

شروع:
پنج‌شنبه ۵ مرداد ۹۶ ۱۶:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۵ مرداد ۹۶ ۱۹:۳۰
عصرانه چهارم کافه چمونه
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

در عصرانه های کافه چمونه:
می آموزیم!
انگیزه می گیریم!
کتابخوانی می کنیم!
برای رشد خودمان، قدم برمی داریم!

ما، «عالی» بودن را «انتخاب» کرده ایم!

کافه چمونه، عصرانه ای ست برای آنها که «می خواهند» عالی باشند؛ نه معمولی

جای شما در جمع چمونه ای ها گلباران…

 


کافه چمونه چیست؟

از روزی که مجموعه آموزشی ماشین زمان شروع به فعالیت کرد دنبال ایجاد فرصتی بودیم برای تشکیل ماهانه جلسات دورهمی. دورهمی هایی که بیشتر به دنبال این هستیم تا مخاطبین مجموعه و شرکت کنندگان برنامه ها، اینجا فرصتی بیایند برای به اشتراک گذاری آموخته ها و تجربیاتشان با سایر افراد. این بزرگترین دلیل شکل گیری عصرانه های آموزشی و انگیزشی کافه چمونه بود؛ اما در کنار این رویکرد، تصمیم گرفتیم هر جلسه در خدمت یکی از افراد موفق در رشته های مختلف باشیم؛ فردی که خودش در عرصه ی عمل، اصول موفقیت و رشد شخصی را پیاده کرده و نتایج آن را هم چشیده است. اضفه بر این، قسمتی را هم اختصاص دادیم به کتابخوانی که هر جلسه یک کتاب معرفی میشود تا در عصرانه بعدی، دوستان مطالعه اش کنند و در کنار هم بخوانیمش و نظرات و برداشت هایمان را در جمع ارائه کنیم. این، خود یک نوع تمرین جرأتمندی و جسارت ارائه نظر در جمع است که هم به اعتماد به نفس ما کمک می کند و هم عزت نفس ما را ارتقا خواهد داد.

 

اسم «چمونه» از کجا آمد؟

یک روز به این فکر فرو رفتیم که واقعا تفاوت بین افرادی که برای رشد مهارت های فردی شان، رشد شخصیت شان، بهبود شرایط خانوادگی، تحصیلی، کاری و درآمدی شان وقت می گذارند، کتاب می خوانند، برنامه های آموزشی مختلف و اثربخش شرکت می کنند، با سایر افراد چیست؟! به زبان خودمانی «اینها چه شان است؟» مشکلشان چیست؟! چرا اینقدر به ارتقاء خودشان اهمیت می دهند؟! و اصلا سایر آدم هایی که کاری به رشد و توسعه و بهبود خود و مهارت هایشان ندارند آنها «چه شان» است؟؟ حقیقت این است که دسته اول که برای یادگیری و رشد خود وقت می گذارند یک مشکل بزرگ دارند: «آنها چه شان است» همین! آنها با بیشتر آدم ها فرق دارند؛ آنها فکرشان متفاوت است؛ آنها یک بینش ارزشمند دارند؛ آنها به معمولی بودن و نتایج معمولی و کوچک گرفتن نمی خواهند عادت کنند؛ بزرگ و بزرگتر می اندیشند و به دنبال ارزش ها و نتایج بزرگ و بزرگتر هستند. و این شد که اسم دورهمی ها را گذاشتیم: چمونه! همه ما که در این عصرانه ها شرکت می کنیم و برای رش خود وقت صرف میکنیم چمونه! ما، چمونه؛ همین!

 

 

بخش های عصرانه های کافه چمونه

عصرانه های کافه چمونه چند بخش اصلی دارد:

۱. سخنرانی آموزشی:

هر جلسه سعی داریم آموزش هایی کوتاه اما کاربردی در حوزه مهارت های نرم ارتباطات اجتماعی، جرأتمندی و یادگیری استراتژی های ذهنی افراد خیلی موفق در عصرانه داشته باشیم.

 

۲. میهمان ویژه:

در هر جلسه میزبان  افراد موفق و ستاره ای هستیم که در رشته و حرفه خود؛ تحصیلاتشان؛ کسب و کارشان و زندگی فردی خود درخشیده اند. این میهمانان ویژه برای ما از راز موفقیتشان می گویند و اینکه دقیقا چه کردند تا موفق شدند؛ از تجربیاتشان؛ اصول و باورهایشان برایمان بگویند و همینها شاید جرقه ای بزرگ در ذهن ما بزند برای شروع کردن و یا ادامه دادن قدرتمندانه تر در زندگی و یا کسب و کارمان و رسید به اهداف زندگی مان.

 

۳. گپ و گفت شرکت کنندگان همراه با پذیرایی میان وعده:

بین برنامه، وقتی را اختصاص داده ایم تا شرکت کنندگان محترم با هم به گفتگو بنشینند؛ از نظریات هم استفاده کنند و فرصتی فراهم شود برای کمک به یکدیگر خصوصا در حوزه های کسب و کار و فعالیت های اجتماعی تأثیرگذار. همچنین در این فرصت، امکان تعامل نزدیکتر با اساتید مجموعه و نیز سخنرانان عصرانه وجود خواهد داشت.

 

۴. کتابخوانی به روش تعاملی:

قبل از هر جلسه، یک کتاب عالی و اثرگذار معرفی می شود تا همراهان گرامی مطالعه کنند و در عصرانه درباره  نکات کلیدی و مطالب مهم آن بحث شود. روش کتابخوانی عصرانه اینگونه است که ابتدا یک ارائه کوتاه توسط یکی از اساتید یا شرکت کنندگان محترم صورت می گیرد و بعد از این ارائه، استاد با مدیریت جلسه، مباحث را به بحث و بررسی شرکت کنندگان می گذارد. خود شرکت کنندگان هم می توانند برای ارائه کتاب در جلسات بعدی داوطللب شوند یا کتاب های خوبی که مطالعه کردند را معرفی کنند.


**جزئیات عصرانه چهارم در پوستر بالا درج شده است.

 

کتاب عصرانه چهارم:

عنوان: المنت

اثر: کن رابینسون

 


تاریخ  و مکان برگزاری عصرانه چهارم:

پنجشنبه 5 مرداد نودوشش ساعت 16 تا 19:30

مکان برگزاری در مرکز تهران و نزدیک به مترو درنظر گرفته شده است

(آدرس دقیق برای شرکت کنندگان ایمیل می شود)


یادمان باشد زمان هیچگاه منتظر ما نخواهد ماند و آینده متعلق به کسانی ست که به جای منتظر ماندن، شروع می کنند؛ بجای کمال گرایی و تعلل، تصمیم می گیرند که شروع کنند تا عالی شدند!