کارگاه آموزشی ترفندها و تکنیک های صدور و دریافت چک (دانشگاه تهران)

شروع:
پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۶ ۱۲:۳۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۶ ۱۷:۳۰
مکان: تهران
کارگاه آموزشی ترفندها و تکنیک های صدور و دریافت چک (دانشگاه تهران)
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

چک به عنوان یکی از مهمترین اسناد تجاری امروزه سهم بالایی از ورودی پرونده ها به محاکم حقوقی و دادسراها را به خود اختصاص داده است و صرف نظر از خوب یا بد بودن این اتفاق از منظر حقوقی و صنفی می توان اینگونه نتیجه گرفت که تقریبا هیچ وکیل و یا قاضی را نمی توان یافت که سر و کاری با دعاوی چک های برگشتی نداشته باشد و از سویی با توجه به حجم بالای چک های برگشتی یکی از منابع درآمدی وکلا و مشاوران حقوقی از محل چک های برگشتی می باشد و همچنین وقت بسیاری از شعبات حقوقی و کیفری و قضات محاکم مصروف رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری چک می شود . طبق گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، وضعیت چک‌های مبادله شده از نظر تعداد و مبلغ در مقطع ده ماهه دی ماه ۱۳۹۳ لغایت مهر ماه ۱۳۹۴ به ترتیب ۲۶۷ میلیون فقره و ۵۶۰ ۳۶ هزارمیلیارد ریال با میانگین مبلغ ۱۳۷ میلیون ریال می‌باشد. از این تعداد، جمعاً ۷٫۸ میلیون فقره چک‌ به مبلغ ۹۴۰ هزارمیلیارد ریال با میانگین مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال، چک برگشتی بوده است. طبق اظهارات رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه مطالبه وجه بابت امور مختلف، از جمله مطالبه وجه بابت چک و سایر مطالبات  جزء ۵۰ درصد دعاوی اول کشور هستند و مطالبه وجه چک  ۵٫۸۶ درصد کل خواسته پرونده ها را شامل می شود. نتیجه این که شایسته است بعنوان یک فارغ التحصیل حقوق یا دانشجوی حقوق و یا حتی کارآموز وکالت یا قضاوت، اطلاعات کافی و مناسب از مقررات چک و شیوه های عملی صدور و دریافت چک و شرایط طرح دعوای حقوقی یا کیفری و یا ثبتی چک های برگشتی و بلامحل داشته باشیم.

 

نیاز به آموزشهای کاربردی و تقاضاهای مخاطبان محترم حقوق خوان و شرکت کنندگان گرامی برنامه های مختلف، بویژه دانشجویان عزیز، ما را بر آن داشت تا کارگاهی را با عنوان «ترفندها و تکنیک های صدور و دریافت چک» برنامه ریزی و اجرا کنیم. از بین اساتید مکرم، گزینه های مختلفی برای ارائه سمینار در نظر داشتیم که استاد فولادی بخاطر مهارتشان در ارائه ی آموزش های حقوقی به سبک ساده و روان و کاملا کاربردی و عملی انتخاب کردیم.

در این کارگاه محمدرضا فولادی وکیل پایه یک دادگستری شما را با چند و چون و ترفندها و تکنیک های کاملاً کاربردی صدور و دریافت چک و همچنین شیوه های سه گانه وصول چک های برگشتی و بلامحل از سه طریق حقوقی، کیفری و ثبتی آشنا می کند. اگر به دنبال فوت کوزه گری در زمینه چک هستید، این کارگاه را از دست ندهید.

LIGHT01

زمان برگزاری: پنجشنبه 21 اردیبهشت۱۳۹۶ ـ ساعت ۱۲ ظهر الی۱۷

تاریخ برگزاری کارگاه به 21 اردیبهشت انتقال یافت

مدرس: استاد محمد رضا فولادی

مخاطبین دوره: دانشجویان و فارغ التحصیلان (کارشناسی، ارشد و دکتری)، کارآموزان وکالت

حتی اگر حقوق نمیخوانید، اما در در کارها و معاملاتتان چک صادر یا دریافت میکنید (مدیر، فروشنده و...)، با توجه اینکه استاد فولادی از صفر شروع میکنند و بخاطر سابقه و تسلط شان در ارائه و بیان، به جای اصطلاحات پیچیده ی حقوقی همواره از بیان بسیار ساده و روان استفاده میکنند و بر کاربردی بودن تاکید دارند، این کارگاه برای شما و برای هر کسی که در زندگی اش با چک سر و کار دارد میتواند بسیار مفید باشد.

 مکان برگزاری: تهران، خیابان انقلاب، تقاطع قدس و طالقانی (رو به روی درب شرقی دانشگاه تهران)، پلاک ۵۹۰، طبقه دوم، مؤسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران

LIGHT01

 مهمترین نکاتی که در این کارگاه مطرح خواهند شد کدام اند؟

* آموزش آسان و گام به گام تنظیم و صدور چک

* آشنایی با انواع چک و تفاوت آنها با یکدیگر

* شیوه رفع سوء اثر از چک های برگشتی

* شیوه جلوگیری از برگشت چک و قرار نگرفتن در لیست سیاه بانک مرکزی

* آشنایی با شرایط حقوقی و با کیفری شدن چک های برگشتی

* آموزش صفر تا صد شیوه وصول چک های برگشتی از سه طریق حقوقی، کیفری و ثبتی

*و ده ها نکته آموزشی و کاربردی دیگر درباره ی چک

LIGHT01

 

چرا استاد محمدرضا فولادی؟

FOLADI REZOME 1

* ده سال تدریس مداوم در زمینه چک و مسایل آن در دانشگاه و موسسات و مراکز آموزشی

* تجربه وکالت ده ها پرونده حقوقی و کیفری در زمینه دعاوی چک و اسناد تجاری

* نویسنده کتاب مختصر حقوق تجارت و محشای کامل قانون صدور چک که به چاپ هشتم رسیده است

* برگزاری قریب به ۱۰۰ کارگاه و سمینار آموزشی در زمینه چگونگی صدور و دریافت چک در معاملات در اتحادیه صنف مشاورین املاک تهران و سایر شهرستان ها

* شیوه تدریس آقای محمدرضا فولادی به صورت کاملاً عملی و کاربردی است به نحوی که زوایای کامل و جامعی از مقررات حقوقی و کیفری چک را روشن کرده به نحوی که منبعد به صورت حرفه ای در مقام صدور و یا دریافت چک اقدام خواهید نمود.

* موسس وب سایت و گروه حقوقی وکیل رسمی و متخصص در زمینه دعاوی مالی و ملکی می باشند.

LIGHT01

در مورد سابقه علمی و دانشگاهی استاد محمد رضا فولادی بیشتر توضیح می دهید؟

استاد محمد رضا فولادی در مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی فارغ التحصیل شده و تحصیلات خود را در مقطع دکتری حقوق کیفری در دانشگاه عثمانیای هندوستان به دلیل مشغله کاری ناشی از وکالت نیمه تمام رها نمودند. از سال ۱۳۸۴ هم زمان با فراغت از تحصیل در مقطع فوق لیسانس تدریس در دانشگاه را شروع نمودند و در طی این مدت ۱۳ عنوان جلد کتاب در زمینه چک، قراردادهای ملکی و حقوق خانواده به رشته تحریر درآورده اند و همچنین ۱۹ محصول آموزشی به صورت سمعی و بصری تولید و منتشر نموده اند. که همچنان این روحیه پژوهشی در ایشان تداوم دارد.

 

LIGHT01

آیا این برنامه، فقط سخنرانی محور است؟

خیر. همان طور که اشاره شد مطالب آموزشی این کارگاه کاملا کاربردی است و شرکت کنندگان با در اختیار داشتن تصویر نمونه چک های خام به صورت عملی با تکنیک ها و ترفندهای صدور و دریافت چک و شیوه برگشت و وصول آن از سه طریق حقوقی، کیفری و ثبتی در مراجع قضایی و ثبتی آشنا خواهند شد.

LIGHT01

محورهای دقیق این کارگاه را ذکر می کنید؟

در این کارگاه با بهره گیری از تجربه ارائه دهنده کارگاه و مثال های عینی از خلال پرونده های موکلین، خواهیم آموخت:

۱ـ چک بهتر است یا سفته؟

۲ـ انواع چک و تفاوت آنها با یکدیگر

۳ـ قوانین حاکم بر صدور چک و دعاوی ناشی از چک های برگشتی چیست؟

۴ـ ذینفع چک کیست؟

۵ـ شیوه عملی تنظیم و صدور چک

۶ـ در هنگام دریافت چک چه تمهیداتی را باید در پیش بگیریم

۷ـ تاریخ سررسید چک و اهمیت آن در وصول وجه چک و یا برگشت آن

۸ـ نقش امضاء در صدور چک

۹ـ چک برگشتی و موارد برگشت آن

۱۰ـ آشنایی با مسئولین چک

۱۱ـ ظهر نویسی چک و تفاوت آن با ضمانت

۱۲ـ نقش مرور زمان در مطالبه وجه چک های برگشتی

۱۳ـ آشنایی با مجازات چک های برگشتی و تاثیر پرداخت وجه چک در مجازات صادرکننده چک بلامحل

۱۴ـ روش رفع سوء اثر از چک های برگشتی

۱۵ـ آشنایی با چگونگی طرح دعوا و مطابه وجه چک های برگشتی از طریق کیفری، حقوقی و ثبتی

۱۶ـ تکرار جرم صدور چک بلامحل و تاثیر آن در سابقه حقوقی و کیفری محکوم علیه

۱۷ـ محل برگشت چک و تاثیر آن در تعیین مرجع صالح به رسیدگی به دعاوی صدور چک بلامحل

۱۸ـ نحوه انتقال و ظهرنویسی چک قبل و بعد از برگشت آن و تاثیر آن در شیوه رسیدگی در زمان برگشت

توجه: اگر به جز موارد فوق، سؤال، نکته و مسأله دیگری به ذهنتان می رسد که می خواهید در کارگاه به آن پاسخ داده شود، می توانید پایین همین صفحه در قسمت نظرات، درج کنید. حتما در کارگاه مدنظر قرار خواهیم داد.

LIGHT01

با شرکت در این کارگاه چه خدماتی دریافت میکنم؟

  • پنج ساعت ساعت ارائه بحث علمی آموزشی
  • پرسش از وکیل پایه یک دادگستری در مورد مسائل مربوط به چک و دریافت پاسخ
  • دو وعده پذیرایی میان وعده
  • دریافت گواهی شرکت در کارگاه تخصصی از طرف انجمن علمی حقوق دانشگاه تهران

LIGHT01

میزان سرمایه گذاری من چقدر است؟

بله درست متوجه شدید، سرمایه گذاری! علاوه بر اینکه با شرکت در این کارگاه از هزینه ها و خساراتی که بخاطر نداشتن اطلاعات ضروری هنگام صدور و دریافت چک متحمل خواهید شد جلوگیری میکنید، اگر دانشجوی حقوق یا کاراموز وکالت باشید به طور کامل به این مبحث تسلط پیدا خواهید کرد و تمام مسائل و پرونده های مربوط به چک را میتوانید حل کنید و اگر حقوقی نباشید با تسلط بر این ترفندها نیاز به پرداخت هزینه های گزاف برای گرفتن وکیل نخواهید داشت.

با یک جستجوی اینترنتی متوجه میشوید اگر کارگاهی در این سطح صفر تا صد و کاربردی عملی پیدا کنید که بعید میدانیم، با قیمتی چندین برابر این کارگاه برگزار میشود، اما چرا این کارگاه انقدر ارزان است؟ هدف انجمن علمی حقوق دانشگاه تهران و مجموعه ی حقوقخواناستراتژیست درآمدزایی نیست بلکه ارتقای سطح حقوقی و مهارتی دانشجویان ایران است، ما همواره توان مالی دانشجویان را در نظر میگیریم و تاجایی که میسر باشد قیمتها را کاهش میدهیم.

مبلغ سرمایه گذاری شما در این کارگاه ۱۴۰ هزار تومان است.

اگر دانشجو هستید ۵۰ درصد تخفیف شامل حال شما می شود و فقط ۷۰ هزار تومان سرمایه گذاری می کنید.

در صورتی که قبل از تاریخ ۳۰ فروردین ماه ثبت نام کنید:

اگر دانشجو باشید از ۶۰ درصد تخفیف: تنها ۵۶ هزار تومان 

و اگر غیردانشجو با ۴۰ درصد تخفیف:  ۸۴ هزار تومان می پردازید

دانشجویان غیر تهرانی به دلیل هزینه رفت و آمد و ... با وارد کردن کد"Mosafer" از 70 درصد تخفیف فوق العاده برخوردار می شوند: تنها 42 هزار تومان 

یادمان باشد: در آینده، هزینه های ندانستن و متخصص نبودن برای ما خیلی سنگین تر از هزینه هایی است که امروز باید صرف سرمایه گذاری روی خودمان و مهارت هایمان کنیم. فرداها شاید وقتش را داشته باشیم اما معلوم نیست فرصت های ویژه ای برایمان آفریده هم بشود و شاید حوصله ای هم یاریگر ما نباشد.

LIGHT01

چند نکته مهم یادتون نره:

ــ لطفا اگر برای چندنفر می خواهید ثبت نام انجام دهید، هر یک را جداگانه ثبت کنید تا همگی شامل تخفیف اختصاص یافته شوند.

ــ با توجه به اینکه کلیه اطلاع رسانی توسط ایمیل و یا پیامک صورت می گیرد، جهت دریافت کامل اطلاع رسانی ها، حتما در وارد کردن مشخصات تماس و ایمیل خود دقت فرمایید. اگر ایمیل ندارید اقدام به ساختن آن نموده و از واردکردن آدرس های ساختگی خودداری کنید. همچنین میتوانید ایمیل یکی از نزدیکان یا دوستان خود را وارد کنید و از آن طریق، خبرها را دریافت کنید.

ــ اطلاعات تکمیلی و آدرس دقیق محل برگزاری، حداکثر تا یک روز قبل از کارگاه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

توجه کنید:

اگر به صورت اینترنتی امکان ثبت نام ندارید کافی ست از طریق کارت به کارت کردن یا واریز به شماره حساب زیر اقدام کنید و مشخصات پرداخت و نیز مشخصات خودتان را جهت قرار گرفتن در لیست جلسه، از طریق تماس یا تلگرام یا sms به شماره همراه  اعلام کنید.

شماره کارت:   ۶۳۶۲۱۴۱۰۷۳۲۵۸۱۶۳
شماره حساب: ۰۳۰۱۰۲۵۹۵۵۰۰۰
شماره شبا:  IR 830620000000301025955000

بانک آینده به نام مرضیه اشکوری

آیدی لگرام روابط عمومی در صورت هرگونه اشکال، ابهام یا سؤالات احتمالی: Telegram.me/PR_ hoghooghkhan

ممنونیم از شما که نکات فوق را مورد توجه قرار می دهید.

LIGHT01

"حقوق خوان"، بهترین ها را برای شما و جامعه حقوقی کشور آرزو دارد!

عالی باشیم!

LIGHT01

 

آدرس:تهران خیابان انقلاب، تقاطع قدس و طالقانی (رو به روی درب شرقی دانشگاه تهران)، پلاک ۵۹۰، طبقه دوم، مؤسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران