رویداد به پایان رسیده است!
وبینار آشنایی با زیرساخت Cisco SD-WAN در تاریخ جمعه ۱۴ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
جمعه ۱۴ آذر ساعت ۱۰:۰۰

وبینار آشنایی با زیرساخت Cisco SD-WAN

  • رایگان
  • آنلاین
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

مقدمه


شبکه های Software Defined WAN (SD-WAN) ، شبکه هایی هستند که وابستگی به سیستم انتقال زیرین، برای برقراری ارتباط بین مکان های دور از یکدیگر ندارند. این ویژگی به کمک تکنولوژی های Overlay (همپوشانی) تحقق می یابد. سیستم های Overlay با تونل کردن ترافیک به سمت مقصد بر روی هر نوع بستر ارتباطی در محیط شبکه های WAN مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه علاوه بر در نظر گرفتن تعدیل بار ترافیک در این شبکه ها، تلاش های بسیاری در جهت تحقق نیازمندی های نرم افزارهای تحت شبکه و کسب کارایی بهینه آنها، صورت می گیرد. برخی از عواملی که باعث ایجاد تغییر در روند ایجاد شبکه های WAN می شوند عبارتند از:

 

  • · تجمیع پهنای باند و تعدیل بار نرم افزارهای تحت شبکه
  • · محافظت از نرم افزارهای کاربردی به کمک Service Level Agreement (SLA) ها
  • · جداسازی ترافیکی از ابتدا تا انتهای مسیر
  • · دسترسی مستقیم به اینترنت
  • · راهکار کامل مدیریت شبکه

 

در ادامه نگاهی به ساختار Cisco SD-WAN خواهیم داشت:

 

لایه Management Plane: این لایه وظیفه مدیریت اتصال مسیریاب ها به شبکه، ایجاد و ساخت سیاست های شبکه، مدیریت سیستم عامل های مسیریاب ها، اشکال یابی و اشکال زدایی در شبکه را بر عهده دارد. امکان برقراری ابزارهای دیگر مدیریت شبکه به شبکه SD-WAN از طریق این لایه فراهم می شود.

لایه Control Plane: این لایه وظیفه پیاده سازی سیاست های کنترلی، سیاست های ترافیکی، تعریف سرویس ها و توپولوژی شبکه را بر عهده دارد. این لایه همچنین با ارائه سرویس مدیریت کلید، وظیفه برقراری امنیت و رمزنگاری را نیز عهده دار است.

لایه Data Plane: وظیفه این لایه انتقال ترافیک کاربران، سرورها و باقی ترافیک های شبکه می باشد. هر دو پرتوکل IPv6 و IPv4 در این لایه پشتیبانی می شوند. علاوه بر این موارد، سیاست های انتقالی نیز در لایه پیاده سازی می شوند.

 

 

 

 

سخنرانان

مهدی طالبی
مهدی طالبی
مدیرعامل شرکت سگال فرتاک

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت توسعه صنایع زیرساخت سگال فرتاک

شرکت توسعه صنایع زیرساخت سگال فرتاک با هدف کمک به سازمان های دولتی و غیردولتی در حوزه طراحی، مشاوره، تامین و پیاده سازی و بهینه سازی شبکه های کامپیوتری مشغول به فعالیت می باشد. از مهمترین راهکارهای ارائه شده توسط این شرکت می توان به موارد زیر اشاره ک

رویداد های برگزارشده۴
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر