رویداد به پایان رسیده است!
کوچینگ (معرفی و مشاهده جلسه کوچینگ) در تاریخ دوشنبه ۲۹ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۲۹ مهر ساعت ۱۴:۴۵

کوچینگ (معرفی و مشاهده جلسه کوچینگ)

  • رایگان
  • تهران
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

داستان کوچینگ


متد کوچینگ از دهه 90 میلادی گسترش یافت و جزو جدید ترین روش ها برای ایجاد تغییر و تحول در زندگی شخصی و شغلی افراد است. این روش بر اساس تکنیک های روانشناسی، مربی گری ورزشی و مدیریت طراحی شده است. کوچینگ شامل دو بخش جلسات گفتگو و اقدام و تمرین است. بخش جلسات گفتگو شباهت هایی با جلسات مشاوره با روانشناسان دارد با این تفاوت که کوچینگ تنها مختص افراد سالم است و موضوعات درمانی مطرح نمی شود. همچنین در جلسات گفتگو کوچینگ تمرکز بر حال و آینده است و کوچ تلاش می کند تا موانع درونی و ذهنی مراجع را پیدا کند و با کمک خود مراجع راهکارها مشخص شوند. خروجی جلسات کوچینگ برنامه ای عملیاتی برای اقدام و حرکت است و مراجع متعهد می شود تا جلسه بعدی فعالیتی را انجام دهد. کوچ نیز روشی را با مراجع توافق می کند تا مطمئن شود مراجع فعالیت خود را انجام می دهد و همچنین اگر نیاز به حمایتی از طرف کوچ وجود داشته باشد، کوچ از مراجع خود پشتیبانی می کند.

کوچ فردی است که در دوره های آموزشی کوچینگ که حداقل 60 ساعت آموزش و تمرین داشته است، شرکت کرده و مهارت کوچینگ را با تمرین و تکرار به دست آورده است. از این جهت کوچینگ از جنس اطلاعات و دانش نیست؛ پس کسی با خواندن کتاب نمی تواند کوچینگ انجام دهد. 

در ایران کوچینگ نوپاست ولی این حرفه به سرعت در حال رشد است.


داستان سمینار


با همت انجمن علمی دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران، سمیناری به منظور معرفی و آشنایی بیشتر مخاطبین و علاقه مندان طراحی شده است. در این سمینار با نگاهی علمی و آکادمیک به این موضوع پرداخته می شود و از طرح مباحثی که در سمینارهای بازاریابی و فروش مشابه انجام می شود، اجتناب خواهد شد. سرفصل موضوعات به شرح زیر است:

  • بنیان های فکری کوچینگ (تاریخچه و چرایی طراحی کوچینگ)
  • معرفی ایده و روش بازی درون The Inner Game
  • اجرای زنده یک جلسه 20 دقیقه ای کوچینگ به همراه تشریح مدل GROW
  • تمرین گوش دادن فعال
  • تمرین بازخورد دادن

مخاطبین سمینار


کوچینگ روشی جدید است که به همه افراد برای بهبود و تحول زندگی شخصی و شغلی کمک می کند. این روش تکنیک ها و رویکرد خاص خودش را دارد که با تجربیاتی که در مشاوره های موجود و پروسه درمانی با روانشناس طی می شود، کاملا متفاوت است. در صورتی که به دنبال روشی جدید و مؤثر بر حل مشکلات و چالش های زندگی شخصی و شغلی خود هستید یا می خواهید با سرعت بیشتری به اهداف و خواسته های خود چه در زندگی شخصی چه در فضای کاری دست پیدا کنید، می توانید پس از آشنا شدن با این روش، از کوچینگ استفاده نمایید.

 

سخنرانان

سامان احسنی زاده
سامان احسنی زاده
کوچ حرفه ای

برگزارکنندگان

انجمن علمی روانشناسی دانشگاه تهران
انجمن علمی روانشناسی دانشگاه تهران

سوالات متداول

شرکت در سمینار نیاز به پیش نیاز دارد؟ باید روانشناس باشیم؟
خیر، هیچ پیش نیازی ندارد. مطالب برای عموم طراحی شده است
برای ورود به دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران، کار خاصی باید انجام بدیم؟
خیر، هماهنگی های لازم از سمت ما انجام می شود

آدرس

تهران تقاطع بزرگراه شهید چمران و خیابان جلال آل احمد (پل نصر - گیشا)، ضلع جنوب غربی پل گیشا، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

ریسلف | reSelf

ریسلف ارائه دهنده آموزش های توسعه فردی و بستر معرفی مربی توسعه فردی یا کوچ به منظور ارائه خدمات کوچینگ (Coachnig) است

رویداد های برگزارشده۷
رویداد های فعال۰