رویداد به پایان رسیده است!
قابلیت اطمینان و اهمیت آن در طراحی سیستم‌ها در تاریخ یکشنبه ۱ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
یک‌شنبه ۱ دی ساعت ۱۴:۰۰

قابلیت اطمینان و اهمیت آن در طراحی سیستم‌ها

  • رایگان
  • اصفهان
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

سخنرانان

سمیه بهرام نژاد
سمیه بهرام نژاد
دانشجوی دکترای معماری کامپیوتر

سمیه بهرام نژاد دانشجوی مقطع دکتری رشته مهندسی کامپیوتر، گرایش معماری کامپیوتر دانشگاه اصفهان می‌باشد. زمینه‌های تحقیقاتی مورد علاقه ایشان شامل سیستم‌های مطمئن، شبکه‌های کامپیوتری و معماری کامپیوتر است.


چکیده:


موضوع قابلیت اطمینان از زمان جنگ جهانی دوم آغاز شد و از آن پس به یک موضوع علمی تبدیل شده است. امروزه به دلیل نیاز حتمی به کاهش ریسک در منابع مادی و انسانی، طراحی سیستم­ها با قابلیت اطمینان بالا جایگاه ویژه­ای یافته است. خرابی و عدم عملکرد یک سیستم می­تواند خسارات جبران ناپذیر و فاجعه­باری را به جامعه وارد کند. بنابراین همیشه این سوال مطرح است که یک سیستم در هنگام انجام وظیفه­اش تا چه حد قابل اطمینان خواهد بود؟ که پاسخ دقیق این پرسش با استفاده از روش­های محاسبه قابلیت اطمینان داده می­شود. در بررسي قابليت­هاي يك سيستم، بایستی احتمال كاركرد موفقيت­آميز و بدون اشكال آن را ارزيابي نمود. روش سعی و خطا اولین ابزار انسان در برآورد قابلیت اطمینان مصنوعات خود بوده است. هزینه افزایشی پیچیدگی و خطرات ناشی از تکنولوژی­های جدید موجب شده بررسی قابلیت اطمینان سیستم­ها به صورت علمی مجزا به نام مهندسی قابلیت اطمینان ظهور پیدا کند.

در این سخنرانی، ابتدا به طور مختصر به معرفی مفهوم کلی قابلیت اطمینان  و روش­های ارزیابی آن پرداخته می­شود. سپس به اهمیت آن در شبکه­های بین خودرویی پرداخته خواهد شد. لذا، شرکت در این سمینار به علاقمندان به مبحث قابلیت اطمینان به ویژه ارزیابی آن در سیستم­های مختلف از جمله شبکه­های بین خودرویی و دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری که مایل به تحقیق و پژوهش در این زمینه هستند، پیشنهاد می­شود.

 

 

آدرس

اصفهان میدان آزادی، دانشگاه اصفهان، دانشکده مهندسی کامپیوتر، تالار دکتر براآنی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

گروه معماری کامپیوتر دانشگاه اصفهان

رویداد های برگزارشده۴۰
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر