رویداد به پایان رسیده است!
کمپ بازاریابی محتوایی در تاریخ جمعه ۱۹ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۸ مهر ساعت ۰۹:۳۰

کمپ بازاریابی محتوایی

 • رایگان
 • تهران
 • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 

مارکتینگ کمپ چیه؟

 

داستان از اونجایی شروع شد که ما دنیا اومدیم! از همون اول سعی کردیم حرف بزنیم ولی نمیدونیم چرا نمیشد، آخه حوصلمون سر رفته بود از خوردن و خوابیدن و ادا اطواری که بزرگترا در میاوردن تا بخندیم!! مشتاق کشف کردن و دونستن بودیم و این اشتیاق تا الان به همون شدت ادامه داره. (البته که تو این مسیر خیلی بلاها سرمون اومده، ولی کشف دنیا ارزشش رو داشت)

بزرگ‌تر که شدیم فهمیدیم باید بهای خیلی سنگینی برای این دونستن بدیم، باید ساعت‌ها روی نیمکت‌های چوبی مینشستیم و به مطالبی که سعی داشتن به زور به خوردمون بدن گوش کنیم. شاید باورتون نشه ولی حتی توی خونه هم مجبور بودیم مثل طوطی درس‌هارو حفظ کنیم تا نمره خوب بگیریم! فکر می‌کردیم اگه بریم دانشگاه از دست به زور یادگرفتن و حفظ کردن راحت می‌شیم ولی زهی تصور باطل زهی خیال محال!!

بالاخره صبرمون سر اومد و خسته شدیم از ندونستن. پس رفتیم دنبال کشف کردن! جاهای مختلفی برای یادگیری وجود داشت ولی یا خیلی زمان‌بر بودن یا هزینه خیلی زیادی داشتن یا مطالبی میگفتن که پدربزرگامون تو مکتب‌خونه یاد می‌گرفتن!

پس دست به کار شدیم و یه سری کمپ باحال راه انداختیم که نه زمان‌بر باشه نه خسته کننده! هزینش هم به جیبمون بخوره. دور هم جمع می‌شیم، تیم‌ تشکیل می‌دیم و استادای خفن میان بهمون کلی مطلب یاد میدن و از تجربیاتشون میگن و به ما کمک می‌کنن تا این مطالب رو روی پروژه واقعی پیاده کنیم.

هم دوستای جدید پیدا می‌کنیم و کار تیمی رو یاد می‌گیریم، هم بدون اتلاف وقت مطالبی که به دردمون می‌خوره رو عملی یاد می‌گیریم.

اگه شما هم مثل ما عاشق این کمپ شدین، منتظرتونیم...

 

کمپ بازاریابی محتوا

 

کوله پشتی‌ها رو جمع کنید که قراره بریم یه سفر پائیزی. تو کمپ بازاریابی محتوا پا می‌ذاریم به جنگل محتوا که پر شده از  رنگ‌های نارنجی، زرد و قرمز  و می‌خوایم با شگفتی‌ها و ناشناخته‌های این سرزمین حیرت انگیز  آشنا بشیم. تو این سفر اساتید بزرگ این حوزه باهامون همراه هستن و مسیر رو بهمون نشون میدن، مطالب کاربردی یادمون میدن و کمک میکنن این مفاهیم رو روی پروژه واقعی پیاده‌سازی کنیم.

روز اول تو یه جاده‌ی زیبا قدم می‌ذاریم که پر شده از برگ‌های رنگی و میوه‌های کاج وسرو. برگ‌ها زیر پامون سمفونی خِش خِش می‌نوازن و پیش می‌ریم تا برسیم به یه فضای نسبتاً بازی که یه دریاچه رو احاطه کرده. کنار دریاچه کمپ می‌زنیم و دورهم جمع می‌شیم. باهم آشنا می‌شیم و تشکیل تیم می‌دیم. تو این روز با مفهوم محتوا و اثر اون تو کسب‌وکارها آشنا می‌شیم و استراتژی بازاریابی محتوایی، آمیخته بازاریابی محتوایی، تیم محتوایی، سنجش داده‌های محتوایی، بازاریابی موتورهای جستجو و فرآیند بازاریابی محتوا رو یاد می‌گیریم. کم کم آتیش رو بر پا می‌کنیم و دور آتیش جمع می‌شیم. اساتید راه و روش قصه‌گویی و روایت‌گری رو بهمون نشون می‌دن و می‌ریم که هر کدوممون قصه بگیم و از شنیدن داستان هم‌دیگه لذت ببریم.

روز دوم قایق‌هارو برمی‌داریم و می‌ریم تا پارو بزنیم و به وسط دریاچه برسیم. از جنگل صدای پرنده‌ها میاد و دارکوبی که داره به تنه درخت نوک میزنه. تو این روز با مفاهیمی مثل محتوا در شبکه‌های اجتماعی، انواع محتوا، وظیفه و هدف محتوا، خلاقیت در محتوا و مسیر ایده‌پردازی و تدوین تقویم و پروپوزال محتوایی آشنا می‌شیم  و با هم گروهی‌هامون روی چالش‌ها کار می‌کنیم. موقع غروب خورشید همه دور هم جمع میشیم و به هم قول می‌دیم که تو این راه دست از تلاش نکشیم  و قدرتمند به راهمون ادامه بدیم.

یه خبر عالی اینکه کسایی که علاقه‌مند باشن و توانایی‌های خودشون رو حسابی نشون بدن به بازار کار معرفی می‌شن.

 

روش برگزاری چجوریه؟

 

کمپ بازاریابی محتوا یه چالش بزرگ برای شماست چرا که به صورت عملی و پروژه محور برگزار میشه و در تمام مدت زمان برگزاری شما دانسته‌ها و ذهن خودتون رو به چالش می‌کشین، همگام با اساتید روی پروژه‌های واقعی کار می‌کنین و از راهنمایی‌ها و تجربیاتشون برای درک بهتر مطالب استفاده می‌کنین.

 

مزیت‌های مارکتینگ کمپ

 

همراه استادای بی‌نظیر روی پروژه واقعی کار می‌کنین، کار تیمی رو تجربه می‌کنین، امکان استخدام پیدا می‌کنین، هزینه‌ی خیلی کمی پرداخت می‌کنین!

دیگه چی از این بهتر؟!؟!

 

قراره از دانش و تجربیات چه افرادی استفاده کنیم؟

 

حورا وکیلی: خانم وکیلی مسئول بازاریابی دیجیتال و ارتباطات بانکداری دیجیتال داتینه، در گذشته با عنوان شغلی مدیر ارتباطات بازاریابی توی ریحون کار می‌کرده و همچنین مدیر محتوا اسنپ بوده.

احسان طریقت: آقای طریقت استراتژیست محتوا هستن. همچنین تولیدکننده‌‌ی پادکست پرچم سفیدن. در گذشته استراتژیست محتوای کاله و روابط عمومی و ارتباطات شرکت سرمایه گذاری سرآوا بودن.

 

ارس آقایی‌فر: جناب آقایی‌فر استراتژیست بازاریابی دیجیتال سولیکو (کاله) هستن. در گذشته مدیر ارشد مارکتینگ اخبار رسمی، مدیر دیجیتال مارکتینگ فلش و مشاور دیجیتال مارکتینگ چندین شرکت بزرگ بودن.

 

مینا عینی‌فر: خانم عینی‌فر  کارشناس ارشد ارتباطات و مطالعات فرهنگی هستن و در دانشگاه تهران درس خوندن. در گذشته کارشناس شبکه‌های اجتماعی شرکت ریحون بودن و سابقه‌ی نویسندگی و خبرنگاری در چند روزنامه و مجله رو دارن.

 

حمید جعفری: آقای جعفری مدیر روابط عمومی و ارتباطات شرکت آسان پرداخت (آپ) هستن. در گذشته  مشاور چندین شرکت در زمینه مارکتینگ و روابط عمومی بودن.

 

اطلاعات کارگاه‌ها

 

روز اول:

 • مقدمه و آشنایی
  ·       آشنایی با مفهوم محتوا و اثر آن در کسب‌وکارها
  ·       چرایی بازاریابی محتوایی
  ·       تمرین
 • مشتری کیست؟
  ·       چرا به درک شخصیت مشتری نیاز داریم؟
  ·       پرسونا چیست؟
  ·       طراحی پرسونای مناسب
  ·       تفاوت پرسونای C و B
  ·       پرسونا و مسیر مشتری
  ·       پرسونا و قیف بازاریابی محتوایی
  ·       تمرین
 • استراتژی بازاریابی محتوایی
  ·       استراتژی بازاریابی محتوایی چیست؟
  ·       تدوین استراتژی بازاریابی محتوایی
  ·       هدف‌گذاری مناسب
  ·       تمرین
 • بازاریابی موتورهای جستجو
  ·       چرا بازاریابی موتورهای جستجو قدم اول است؟
  ·       کلمه کلیدی و استراتژی کشف آن
  ·       بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجو
  ·       الگوریتم گوگل و مشتری
  ·       استراتژی‌های کوتاه مدت یا بلند مدت برای موتورهای جستجو
  ·       تمرین
 • محتوا
  ·       محتوا چیست؟
  ·       روایت و روایت‌گری
  ·       چرا برند به داستان نیاز دارد؟
  ·       دایره طلایی و چراییِ استفاده قطعی از آن
  ·       داستان و شخصیت
  ·       داستان و مشکل
  ·       داستان‌گویی موثر
  ·       بررسی مهمترین وظیفه محتوا و مسیر مشتری
  ·       فرآیند بازاریابی محتوایی
  ·       ایده‌پردازی
  ·       تکنیک‌های تفکری در فرآیند ایده‌پردازی
  ·       برنامه‌ریزی تولید محتوا
  ·       انتشار محتوا
  ·       توزیع محتوا
  ·       تحلیل داده‌های محتوایی
  ·       تمرین
 • بررسی آمیخته بازاریابی محتوایی
  ·       آمیخته بازاریابی محتوایی چیست؟
  ·       بررسی نمونه‌های مختلف آمیخته بازاریابی محتوایی
 • تیم محتوایی
  ·       بررسی تیم محتوایی
  ·       طراحی یک تیم محتوایی برای کسب‌وکارتان

مدرسین: احسان طریقت و ارس آقایی‌فر

 

روز دوم:

 • محتوا در شبکه‌های اجتماعی

 • انواع محتوا

 • وظیفه و هدف محتوا

 • خلاقیت در محتوا و مسیر ایده‌پردازی

  تمرین

 • ابزارهای اجرای ایده‌ها

 • شبکه‌های اجتماعی محبوب و کارکرد هر کدام

 • تیم‌سازی برای تولید محتوا

 • بودجه‌بندی

 • تهیه پروپوزال و تقویم محتوایی

 • اخلاق حرفه‌ای

  تمرین

  مدرسین: حمید جعفری، حورا وکیلی و مینا عینی‌فر

اساتید و سخنرانان

احسان طریقت
احسان طریقت
استراتژیست محتوا

آقای طریقت مشاور بازاریابی محتوای کاله و شرکت لوزام خانگی کن هستن. همچنین تولیدکننده‌‌ی پادکست پرچم سفیدن. در گذشته استراتژیست محتوای کاله و روابط عمومی و ارتباطات شرکت سرمایه گذاری سرآوا بودن.

ارس آقایی‌فر
ارس آقایی‌فر
استراتژیست بازاریابی دیجیتال کاله

جناب آقایی‌فر استراتژیست بازاریابی دیجیتال سولیکو (کاله) هستن. در گذشته مدیر ارشد مارکتینگ اخبار رسمی، مدیر دیجیتال مارکتینگ فلش و مشاور دیجیتال مارکتینگ چندین شرکت بزرگ بودن.

مینا عینی‌فر
مینا عینی‌فر
دیجیتال مارکتر و ایده پرداز محتوا

خانم عینی‌فر کارشناس ارشد مطالعات فرهنگی و ارتباطات هستن و در دانشگاه تهران درس خوندن. در گذشته کارشناس شبکه‌های اجتماعی شرکت ریحون بودن و سابقه‌ی نویسندگی و خبرنگاری در چند روزنامه و مجله رو دارن.

حورا وکیلی
حورا وکیلی
مشاور مارکام و دیجیتال مارکتینگ

خانم وکیلی مسئول بازاریابی دیجیتال و ارتباطات بانکداری دیجیتال داتینه، در گذشته با عنوان شغلی مدیر ارتباطات بازاریابی توی ریحون کار می‌کرده و همچنین مشاور دیجیتال مارکتینگ کاله و مدیر محتوا اسنپ بوده.

حمید جعفری
حمید جعفری
مشاور ارتباطات و روابط عمومی

آقای جعفری مدیر روابط عمومی و ارتباطات شرکت آسان پرداخت (آپ) هستن. در گذشته مشاور چندین شرکت در زمینه مارکتینگ و روابط عمومی بودن.

ديبا آقاخانى
ديبا آقاخانى
ويديو بلاگر

حامیان معنوی

برگزارکنندگان

Marketing Camp
Marketing Camp
برگزارکننده
کارخانه نوآوری های‌وی
کارخانه نوآوری های‌وی
همکار برگزاری

سوالات متداول

چه افرادی می‌تونن تو کمپ شرکت کنن؟
این کمپ مخصوص افرادیه که با این حوزه آشنا نیستن و یا آشنایی کمی دارن و همه‌ی مباحث از پایه بیان می‌شه.
بازار کار برای تولید و بازاریابی محتوا وجود داره؟
برای فهمیدن این سوال کافیه یه سر به سایت‌های جستجوی مشاغل بزنین. شگفت زده میشین!
چه وسایلی باید همراهمون باشه؟
وجود لپ‌تاپ لازمه ولی اگه شرایطش رو ندارین که همراهتون بیارین، شاید بتونین از لپ‌تاپ هم‌تیمی‌هاتون مشترک استفاده کنید. وسایل یادداشت برداری هم همراهتون باشه
مدرک هم میدین؟
البته! گواهی حضور تو دوره به شرکت‌کننده‌ها داده میشه.
هزینه پرداختی شامل چه مواردی میشه؟
این بلیط شامل امکان شرکت در کمپ ۲ روزه، دریافت مستندات متنی کمپ، پکیج خوش‌آمدگویی، دو میان وعده در هر روز از کمپ و پذیرایی جانبی می‌باشد

آدرس

تهران انتهای شمالی اتوبان صیاد شیرازی، خیابان صنایع، گلزار جنوبی، ۱۲ متری ولیعصر، انتهای بن‌بست قائم، کارخانه نوآوری های‌وی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

Marketing Camp

چی شد که مارکتینگ کمپ به وجود اومد؟ داستان از اونجایی شروع شد که ما دنیا اومدیم! از همون اول سعی کردیم حرف بزنیم ولی نمیدونیم چرا نمیشد، آخه حوصلمون سر رفته بود از خوردن و خوابیدن و ادا اطواری که بزرگترا در میاوردن تا بخندیم!! مشتاق کشف کردن و دونستن

رویداد های برگزارشده۱۳
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر