رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه پیاده سازی کنترل هوشمند تردد با ESP8266 و پایتون در تاریخ پنج‌شنبه ۱۴ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۴ آذر ساعت ۱۱:۰۰

کارگاه پیاده سازی کنترل هوشمند تردد با ESP8266 و پایتون

  • رایگان
  • شیراز
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


امروزه صنعت IOT به یکی از پر بحث‌ترین صنایع جهان تبدیل شده است. تمایل انسان به آسان سازی و خودکارسازی کارهای روزمره و هوشمندسازی آن‌ها محرک اصلی رشد روزافزون این صنعت است. همچنین در این میان زبان برنامه نویسی پایتون در حدود سه سال است که در بین زبان‌های برنامه نویسی پرکاربرد دنیا (به گزارش سایت StackOverFlow) بوده است.

این زبان با توجه به ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی که دارد سرعت طراحی و توسعه برنامه‌های کاربردی را بسیار بالا می‌برد. در کارگاه پیاده سازی کنترل هوشمند تردد بنا داریم تا نتیجه استفاده از زبان برنامه‌نویسی پایتون در صنعت IOT را برای مخاطبان نمایان کنیم. فریم‌ورک میکروپایتون، زبان برنامه‌نویسی پایتون را برای استفاده بر روی قطعات مورد استفاده در IOT فراهم آورده است. این کاربرگاه یک سناریو طراحی، اجرا و پیاده‌سازی سیستم کنترل هوشمند تردد را به صورت کامل بیان می‌کند.

این سیستم از دو بخش اصلی برنامه نویسی سمت سرور و برنامه نویسی قطعه هوشمند (ماژول NodeMCU ESP8266) که توسط زبان برنامه نویسی پایتون اجرا شده است تشکیل می‌شود.

 

در این کارگاه به صورت کاملاً عملی، نحوه کلی کار و اجرای چنین سیستم‌هایی را در کنار هم خواهیم آموخت.

منتظر حضورتان هستیم...

سخنرانان

مصطفی پورشاکر
مصطفی پورشاکر
مدیر پروژه و برنامه‌نویس سخت‌افزار

مصطفی پورشاکر کارشناس ارشد IT، مدیر پروژه و برنامه نویس سخت افزار بوده و در زمینه سیستم‌های هوشمند و IOT فعالیت دارند. ایشان تجربه 4 ساله در زمینه برنامه نویسی و تدریس کلاس‌های آموزشی را به عنوان رزومه خود دارند.

مهران کرونی
مهران کرونی
توسعه‌دهنده سمت سرور

مهران کرونی کارشناس ارشد نرم افزار، مدیر پروژه و برنامه نویس سمت سرور بوده و در زمینه سیستم‌های هوشمند و IOT فعالیت دارند. ایشان تجربه 5 ساله در زمینه برنامه نویسی و تدریس کلاس‌های آموزشی را به عنوان رزومه خود دارند.

برگزارکنندگان

انجمن علمی فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شیراز
انجمن علمی فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شیراز
برگزارکننده اصلی
سبز دانش
سبز دانش
تیم آموزشی کارگاه

مجموعه سبز دانش در زمینه آموزش‌های تخصصی و ورود به بازار کار فعالیت می‌کند. در حال حاضر با ارائه دوره‌ها و کارگاه‌های حضوری فعالیت خود را آغاز کرده و به زودی دوره‌های غیرحضوری خود را ارائه می‌دهد.

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این کارگاه چیست؟
این کارگاه به صورت عملی و به گونه‌ای برگزار می‌شود که تمامی مخاطبان بدون داشتن هیچ گونه پیش زمینه‌ای بتوانند نحوه پیاده سازی و اجرای سیستم های هوشمند را متوجه شوند.
آیا در این مدت کوتاه می‌توان چنین سیستمی را آموزش داد ؟
این کارگاه بیشتر برای درک بهتر فرآیند آماده‌سازی و اجرای سیستم‌های هوشمند اینترنت اشیا (IOT) می‌باشد و قاعدتاً نمی‌توان در این مدت کوتاه، مباحث به صورت تخصصی ارائه شود. شرکت‌کننده با روند کلی پیاده‌سازی سیستم هوشمند آشنا خواهد شد.
آیا نیاز به پرینت بلیت داریم ؟
خیر! منتها پیشنهاد می‌شود یک کارت شناسایی برای احراز هویت و ورود به محیط دانشگاه به همراه داشته باشید.
شرایط شرکت در کارگاه چیست ؟
برای شرکت در این کارگاه، فقط اشتیاق و علاقه لازم داریم! لطفا با اشتیاق فراوان برای آشنایی با سیستم‌های اینترنت اشیا به کارگاه بیاید!

آدرس

شیراز بلوار مدرس، دانشگاه صنعتی شیراز، سالن کنفرانس دانشکده برق

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

سبز دانش

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰