رویداد به پایان رسیده است!
ایدتو بساز در تاریخ سه‌شنبه ۸ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۸ مهر ساعت ۱۸:۰۰

ایدتو بساز

  • رایگان
  • آنلاین
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

دلیل برگزاری این کارگاه


اﻣﺮوزه ﺗﻮﺳــﻌﻪ ﻣﺒﺘﻨﻰ ﺑﺮ داﻧﺎﻳﻰ، ﺟﺎﻳﮕﺰﻳﻦ ﺗﻮﺳــﻌﻪ ﻣﺒﺘﻨﻰ ﺑﺮ ﻣﻮاد اوﻟﻴﻪ و ﺗﻮﺳــﻌﻪ ﻣﺒﺘﻨﻰ ﺑﺮ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ و ﻛﺸﻮرﻫﺎ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ اﻗﺘﺼﺎد ﻣﺒﺘﻨﻰ ﺑﺮ داﻧﺎﻳﻰ ﻳﺎ ﻫﻤﺎن اﻗﺘﺼﺎد دانش‌محور در ﺣﺎل ﺣﺮﻛﺖ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺑﻪ ﻋﻘﻴﺪه ﺑﺮﺧﻰ از داﻧﺸﻤﻨﺪان، دﻳﺪﮔﺎه آﻳﻨﺪه، دﻳﺪﮔﺎه داﻧﺎﻳﻰ ﻣﺤﻮري اﺳــﺖ ﻛﻪ در آن ﺟﺬب ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴــﺎﻧﻰ، ﺟﺬب داﻧﺎﻳﻰ و ﺟﺬب ﻓﻨﺎوري اﻫﻤﻴﺖ دارد. در اﻳﻦ دﻳﺪﮔﺎه ﺑﻴﺸــﺘﺮﻳﻦ ﺗﺎﻛﻴﺪ ﺑﺮ ﺗﺤﻘﻴﻖ و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻰ‌ﺑﺎﺷــﺪ و ﺑﺪﻳﻦ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﺮﺑﻴﺖ و آﻣﺎده ﺳﺎزي ﻧﻴﺮوي اﻧﺴﺎﻧﻰ ﻛﺎرآﻓﺮﻳﻦ ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮار ﻣﻰ‌ﮔﻴﺮد. موتور محرك پيشرفت‌هاي فناورانه، ايده‌هاي كاربردي خلاقانه‌اي است كه در ذهن كارآفرينان، مخترعان و مبتكران شكل مي‌گيرد و با پيگيري جدي آنان در قالب كسب و كاري جديد به بار مي‌نشيند و مفهوم كارآفريني آغاز مي‌گردد. اما اغلب اين كارآفرينان، فارغ التحصيلان جوان و خوش فكري هستند كه فاقد تجربه در سه عامل اصلي براي موفقيت در بازار رقابتي هستند. اين عوامل عبارتند از:
1- دانش و تجربه مديريتي
2- منابع مالي كافي
3- بازار و مشتري
بسياري از اين تلاش‌ها براي راه اندازي، توسعه و يا ورود به بازار‌هاي جديد، به دليل نبود اين سه عامل با شكست مواجه مي‌شود. در ميان عوامل فوق اما، شناخت بازار و مشتريان، بررسي و تحليل زنجيره ارزش، شناسايي بازيگران کليدي و نقش هريک از آنان در بازار و ... تخصصي‌ترين و تا حدي مهم‌ترين عامل در جهت موفقيت کسب و کار به حساب مي‌آيد.

 

در این راستا گروه فن تک با بهره گیری از متخصصان و صاحب نظران به نام این حوزه در صدد برگزاری کارگاه هایی برای رفع موانع پیش رو کارآفرینان برآمده تا قدمی کوچک در راستای اعتلای نام کشور عزیزمان برداشته باشد. 

 

کارگاه پیش رو در زمینه شناسایی و ارزیابی فرصت های نوآورانه و نحوه اعتبار سنجی آنها می باشد. 

اعتبارسنجي ايده، فرآيند آزمودن و تأييد اعتبار ايده‌ي شما قبل از تعيين نام، شعار، محصول، خدمات يا وب‌سايت کسب و کار شماست. اين شبيه فرآيند تحقيق و توسعه‌اي است که شرکت‌هاي بزرگ براي آزمودن ايده‌هاي محصولشان پيش از عرضه‌ي آن‌ها به شکل عمومي، استفاده مي‌کنند.


عناوین و مخاطبین دوره


سرفصل های دوره:

  • مفهوم ایده و فرصت
  • مفهوم مدل کسب و کار
  • طراحی مسیر توسعه کسب و کار
  • مفهوم mvp
  • ارزیابی و اعتبارسنجی ایده و فرصت

 

مخاطبین دوره:

صاحبان ایده

استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا

علاقه مندان به حوزه کارآفرینی 

دانشجویان 

 

سخنرانان

مهندس مجید عقلایی
مهندس مجید عقلایی
مدیر عامل شرکت توسعه بازار سام

مهندس مجید عقلایی با 15 سال سابقه در زمینه تحقیقات بازار و توسعه بازار در فناوری‌ها و محصولات نوین، مدیرعامل شرکت توسعه بازار سام و موسس هایتک مانیتور و پترونومیکس می باشد. وی مشاور شرکت های دانش بنیان در ستاد توسعه فناوری نانو، معاونت فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی است و سابقه همکاری با سازمان های مختلف دولتی و خصوصی در زمینه های مرتبط با بازاریابی و توسعه بازار را دارد.

زمینه های مشاوره ایشان، تحقیقات بازار، برنامه ریزی ورود به بازار، قیمت گذاری محصولات جدید، برنامه ریزی بازاریابی، بازاریابی و تدوین طرح کسب و کار در حوزه فناوری های نوین و محصولات پیشرفته می باشد.

برگزارکنندگان

فن تک
فن تک

برگزار‌کننده

آواتار

فن تک

گروه فن تک با شعار "بزرگ فكر كن، كوچك شروع كن" در سال 99 شکل گرفت. یکی از اهداف تشکیل این گروه آشنایی علاقه مندان به حوزه کارآفرینی و کسب و کار بوده لذا برای رسیدن به این هدف، گروه فن تک در صدد برگزاری کارگاه هایی با حضور متخصصان و صاحبنظران این حوز

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰