رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه فشرده مدیريت پروژه بر اساس الگوی PMBOK (دو روز؛ 16 ساعت) در تاریخجمعه ۳۱ خردادبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه فشرده مدیريت پروژه بر اساس الگوی PMBOK (دو روز؛ 16 ساعت)

شروع:
پنج‌شنبه ۳۰ خرداد ۹۸ ۰۸:۳۰
پایان:
جمعه ۳۱ خرداد ۹۸ ۱۸:۰۰
کارگاه فشرده مدیريت پروژه بر اساس الگوی PMBOK (دو روز؛ 16 ساعت)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات کارگاه

مديريت و رهبري (Management and Leadership) از جمله مباحث بحث برانگيز و از مفاهيمي هستند که معمولاً مترادف هم بکار مي روند و غالباً تفاوت ماهوي آنها ناديده گرفته مي شود. هر چند وجود هر دو مهارت توأمان ضرورتي انکارناپذير است، ولي دانستن تفاوت ميان آنها در بکارگيري هر يک، مي تواند مفيد واقع شود. شايد در نگاه اول چنين به نظر برسد که مديران مديريت مي کنند و رهبران نيز کار رهبري را به عهده دارند، در صورتي که اين نگاه بسيار سطحي و ساده انگارانه است؛ مدير، مجموعه کارکردهايي مانند برنامه ريزي، سازماندهي، کنترل، هماهنگي و ... را انجام مي دهد و تلاش مي کند اثربخشي سيستم را افزايش دهد؛ در مقابل رهبر، فراگردي است که سعي دارد با ايده هاي جديد و فرآيندهاي بديع و نو، سازمان را به سطحي بالاتر از کارکردهاي مديريتي و آنچه سازمان ندارد برساند. با اين تعريف مهمترين ويژگي رهبري را مي توان نوآوري و ابتکار عمل دانست. از طرفي عنصر کليدي اين تعريف، هنر نفوذ در دل ديگران است، به نحوي که آنها به صورت داوطلبانه و از روي رغبت، فعاليت هاي از پيش تعيين شده اي را در چارچوب اهداف معيني انجام دهند؛ يعني ديگران رهبر را دوست دارند، او را مي پسندند و چون قبولش دارند از وي پيروي مي کنند. آنها از وي الهام مي گيرند و باور دارند که او مي تواند آنها را به خواسته هايشان نزديک تر کند.

 

خيلي از افراد تصور مي کنند که رهبري فقط مربوط به کسب و کارهاي بزرگ يا رهبري سياسي جوامع و بنابراين مربوط به افراد خاصي مي باشد. اين تصور البته غلط نيست اما بيانگر همه ماجرا هم نيست، زيرا همه مي توانند در سطح خودشان يک رهبر باشند. مديران با اين ويژگي مي توانند به عنوان رهبري دست يابند و براي انجام کار خود تنها به استفاده از قدرت سازماني خود اکتفا نکنند. چرا که رهبران علاوه بر قدرت مديريتي، داراي قدرت شخصي بوده و داراي پيرواني هستند که با تمام وجود، نيات آنها را دنبال و اجراء مي کنند. براي اجراي پارادايمي که سازمان قصد دارد از طريق آن به نداشته هاي جديد برسد، به رهبري در سازمان نياز است و با نقش مديريتي، امکان عملي آن به شدت کاهش مي يابد.

 

PMBOK مخفف Project Management Body of Knowledge است و در فارسي به گستره يا پيکره دانش مديريت پروژه (دانش مديريت پروژه) ترجمه شده است. اين دانش مجموعه اي از واژگان، راهنما و دستورالعمل ها براي مديريت پروژه است و با مفهوم مديريت به معناي کلي آن نيز همپوشاني دارد. راهنماي مديريت پروژه PMBOK، توسط شرکت ها و سازمان هاي مختلف، در مديريت پروژه ها مورد استفاده قرار مي گيرد و هدف اصلي آن کمک به سازمان ها در اجراي پروژه هاي مختلف مي باشد.

 

در کارگاه مديريت پروژه بر اساس الگوي PMBOK با مباحث زیر آشنا خواهید شد:

 

طول این کارگاه 16 ساعت می باشد که به صورت دو روز فشرده (صبح و عصر) برگزار خواهد شد.

 

این دوره با همکاری مرکز آموزشهای آزاد دانشگاه صنعتی شیراز برگزار می شود و در پایان به تمامی شرکت کنندگان در کارگاه، مدرک معتبر وزارت علوم اعطاء می شود.

عنوان مدرک اعطائی: مديريت پروژه بر اساس الگوي PMBOK به میزان 16 ساعت

 

 

از آنجا که عموماً شرکت های نوپا زمان و هزینه کافی جهت کسب تمامی ملزومات مدیریت و شرکت داری را ندارند، آموزشگاه نخبگان خلاق با درک این نیاز و با پشتوانه فعالیت چندین ساله خود در مجموعه شرکت های دانش بنیان و با بهره گیری از اساتید با تجربه صنعتی و همچنین ارتباطات گسترده با قریب به 300 شرکت دانش بنیان در سطح کشور، اقدام به آموزش مباحث کلان مدیریت و شرکت داری نوین دانش بنیان نموده است. برخی از دوره های آموزشی این آموزشگاه به شرح زیر می باشد:

  • ارزش آفرینی ایده و کارآفرینی
  • توانایی تشکیل تیم و تقویت روحیه کار تیمی
  • همکاری در راه اندازی استارت آپ های دانش بنیان
  • تقویت قوه تحلیل گری و تفکر سیستماتیک
  • همکاری در ثبت اختراعات و طرح های صنعتی
  • مدیریت بهینه کسب و کار نوپا
  • آموزش برنامه ریزی پویا در شرکت نوپا
  • نهادینه سازی مدیریت دانش و ثبت تجارب موفق شرکت.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از دوره های آموزشی نخبگان خلاق، به منوی دپارتمان کارآفرینی و مدیریت سایت مراجعه شود:

https://creativeelite.ir/cat/man

همچنین برای کسب اطلاع از آخرین دوره های آموزشی امکان سنجی کسب و کارها و مسائل مرتبط با استارت آپ به آدرس زیر مراجعه شود:

https://creativeelite.ir/cat/man/str

پیج اینستاگرام نیز در صورت تمایل دنبال شود تا از برگزاری دوره های آموزشی جدید اطلاع حاصل شود:

https://www.instagram.com/creative_elite

برگزارکنندگان

نخبگان خلاق

نخبگان خلاق

مرکز آموزشهای آزاد دانشگاه صنعتی شیراز

مرکز آموزشهای آزاد دانشگاه صنعتی شیراز

سوالات متداول

چرا باید در این کارگاه شرکت کنم؟
آمادگی حداکثری جهت ورود به دنیای کسب و کار خصوصی.
مواردی که در این کارگاه عنوان می شوند چیست؟
برآورد ریسک پروژه، کیفیت سنجی نهائی فرآیندهای مدیریت پروژه، زمان بندی پروژه و گانت چارت، مدیریت منابع انساني و ارتباطات، اداره هزينه پروژه و مهندسی ارزش...
من الان دارای یک کسب و کار هستم. آیا می توانم در این کارگاه شرکت کنم؟
بله. این کارگاه هم برای دوستانی است که می خواهند کاری را راه اندزای نمایند (آشنایی). هم برای کسانی که بخواهند بر روی بهبود و رشد کسب و کار خود فکر کنند و نیاز به تقویت بنیه و مهارت های مدیریتی خود دارند (رشد و توسعه) و هم مناسب کسانی که هنوز وارد دنیای کسب و کار نشده اند و می خواهند ابعاد مختلف را بررسی کرده و تصمیم بگیرند (تجربه)...

آدرس:تهران تهران، تجریش، نرسیده به میدان قدس، ابتدای خیابان دکتر علی شریعتی، روبروی بانک ملت