رویداد به پایان رسیده است!
مینی‌وبینار «45 دقیقه سرنوشت ساز» در تاریخ پنج‌شنبه ۱ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱ خرداد ساعت ۱۷:۰۰

مینی‌وبینار «45 دقیقه سرنوشت ساز»

  • رایگان
  • آنلاین
  • علوم انسانی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

45 دقیقه سرنوشت ساز


لباس خود را می‌پوشید و به سمت کلینیک حرکت می‌کنید، افکار مختلف در مغزتان رژه می‌روند، قلبتان تاپ تاپ می‌زند، احساس می‌کنید شکمتان پر از مورچه‌هایی شده است که آرام و قرار ندارند. بله، امروز قرار است اولین مراجع خود را ملاقات کنید! داخل کلینیک که می‌شوید با مسئول پذیرش خوش و بش می‌کنید اما لبخند مصنوعی روی چهره شما به همه می‌فهماند که از استرس دارید می‌میرید. مسئول پذیرش شما را به اتاقتان راهنمایی می‌کند. به سرعت چک می‌کنید: برگه، خودکار، زیردستی، ساعت، حالت چینش صندلی‌ها. «چیز دیگری احتیاج دارید؟» و تنها پاسخ شما «خیر» است. همه چیز به نظر عالی می‌رسد به جز یک چیز: حال و روز خودتان!

 

روی صندلی لم می‌دهید و رویاپردازی را شروع می‌کنید: «مراجع من کیست؟ چگونه آدمی است؟ چند سال سن دارد؟ مشکلش چیست؟ باید برایش چه کار کنم؟ آیا آموزش‌هایی که تا الان دیده‌ام برای درمان مشکل مناسب است؟ وقتی وارد شد چه بگویم؟ چگونه سر صحبت را باز کنم؟ اگر طی درمان عصبانی شد چه؟ اگر جلسه درمان را ترک کرد؟...» همینطور که رویاپردازی خود را ادامه می‌دهید، حالتان بدتر می‌شود. استرس شما بیشتر از قبل شده و می‌خواهید فرار کنید! به خودتان می‌گویید «تو یه شیادی! تو هیچی بلد نیستی! گند می‌زنی! همه میفهمن تو یه تازه کاری و هیچی بارت نیست!» و در انتها حالی مثل همین عکس پایین پیدا می‌کنید...

 

 

صدای در زدن می‌آید. به خودتان می‌آیید و سر و وضع‌تان را مرتب می‌کنید: «بفرمایید داخل». مسئول پذیرش وارد می‌شود: «مراجع شما آمده، آیا بگویم که بیاید؟» دلتان می‌ریزد، دیگر بدنتان را حس نمی‌کنید و عرق سردی را روی پیشانی خود حس می‌کنید. با حرکت سر موافقت خود را نشان می‌دهید و برا خودتان از پارچ آب یک لیوان را پر می‌کنید و سر می‌کشید. نمی‌دانید که بنشینید، منتظر مراجع بایستید، بروید بیرون به استقبال مراجع یا... در همین افکار هستید که دوباره صدای در زدن به گوش می‌رسد. مراجع شما پشت در است!

 

اگر تا امروز تجربه برگزاری یک جلسه مشاوره یا رواندرمانی را در سابقه خود داشته باشید، به خوبی می‌دانید که این تجربیات چقدر متداول است. بخصوص در سال‌های اول درمانگری این احساسات و افکار بیداد می‌کنند. مشاوران تازه کار استرس‌های شدیدی را تجربه می‌کنند و همواره به دنبال یک منبع یا یک شخص می‌گردند که به آنها در مورد اینکه باید چه کاری انجام دهند راهنمایی کند و علاوه بر این، کار آنها را تایید کند. جدای از این، مشاوران تازه کار قبل از هر جلسه، تمام منابعی را که در دست دارند زیر و رو می‌کنند بلکه چیزی پیدا کنند که برای جلسات آینده به کار بیاید. غافل از اینکه...

 

 

غافل از اینکه آنچه باید در جلسه اول انجام دهیم را در هیچ یک از کتاب‌های دانشگاهی و کلاس‌هایی که گذرانده‌ایم به ما آموزش نداده‌اند. «45 دقیقه سرنوشت سازی» که بنابر پژوهش‌های انجام شده ملاک اصلی تصمیم‌گیری مراجعان برای ادامه دادن یا ندادن جلسات است. شما در این 45 دقیقه بر چه چیزی تمرکز می‌کنید؟ تشخیص مشکل؟ راهنمایی مراجع؟ تحلیل بر اساس نظریه؟ اصلا مراجع از درمانگر چه توقعی دارد؟ درمانگران خبره‌ای مثل اروین یالوم و جفری کاتلر در اولین جلسات خود چه کاری انجام می‌دهند؟

 

در مینی وبینار «45 دقیقه سرنوشت ساز» قصد داریم تا به صورت فشرده به بررسی این مسئله بپردازیم که به عنوان یک مشاور و روان‌درمانگر، در اولین جلسه باید چه کارهایی بکنیم تا هم بر استرس خود غلبه کنیم، هم به مراجعان کمک کرده باشیم، هم اینکه مراجعان را بیش از پیش راغب کنیم که جلسات مشاوره را ادامه دهند.

 


سرفصل‌های این مینی وبینارچه کسی شما را همراهی خواهد کرد؟


من سید مرتضی عقدایی هستم. فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی و مقطع کارشناسی ارشد مشاوره خانواده از دانشگاه شهید بهشتی. حیطه اصلی علاقه من خانواده (پیش از ازدواج و رابطه زوج) و اصول مشاوره و درمانگری است. شاید مهم‌ترین دستاورد من از زمانی که تصمیم به برگزاری کارگاه در زمینه اصول مشاوره و درمانگری گرفتم، کارگاه آموزش مهارت‌های پایه در دانشگاه شهید بهشتی بوده است. کارگاهی کوتاه و با تعداد محدود که بازخوردهای فوق العاده‌ای به همراه داشت و اساتید بسیاری مرا به ادامه این مسیر تشویق کردند. البته این دوره را بعدها بیرون از دانشگاه به صورت اختصاصی نیز برگزار کردم. بیشترین تخصص و تجربه من در گروه درمانی است و بیشتر از هر رویکردی به رویکرد وجودی (شاخه آمریکایی) علاقه‌مند هستم.

 

سوالات متداول

مخاطب اصلی این وبینار چه کسانی هستند؟ پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
مخاطب اصلی این وبینار در وهله اول مشاوران تازه کار و دانشجویان رشته‌های روانشناسی و مشاوره‌ای است که در شرف فارغ التحصیلی هستند. اما پیش نیاز علمی خاصی مورد نیاز نیست و با حداقل اطلاعات در زمینه مشاوره و رواندرمانی می‌توانید در این وبینار شرکت کنید.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
علاوه بر لپ تاپ یا موبایل (یا هر وسیله دیگری که بتوانید با آن وارد وبینار شوید) و اینترنت، حتماً خودکار و کاغذ برای یادداشت برداری داشته باشید. هیچ چیز به اندازه یادداشت‌های شما در به یادسپاری و یادآوری مطالب کمک کننده نیست. علاوه بر این حتماً در مورد سلامت فنی لپ تاپ و سرعت اینترنت و حجم باقیمانده اطمینان حاصل کنید.
آیا اسلایدها و فیلم وبینار در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد؟
صد در صد! تا یک هفته پس از برگزاری وبینار تمامی محتوای وبینار، از جمله اسلایدها و فیلم وبینار، در اختیار تمامی عزیزان قرار خواهد گرفت.
آیا فیلم وبینار در اختیار افرادی که نام نویسی می‌کنند اما موفق به شرکت در آن نمی‌شوند قرار می‌گیرد؟
البته! تمام محتوایی که در اختیار حاضران قرار می‌گیرد، در اختیار افراد غائب نیز قرار داده می‌شود.
چه چیز این وبینار خاص است؟
شاید خاص‌ترین نکته این وبینار ارائه حجم زیادی از مطالب مفید، کاربردی و کاملاً به روز در مدتی کوتاه و محدود (تقریباً یک ساعت) است.
اگر بعد از شرکت در وبینار متوجه شدم مطالب برای من جدید و مفید نبوده است؟
با کمال میل هزینه‌ای که بابت شرکت در وبینار صرف کرده‌اید به شما برگردانده و صمیمانه بابت وقتی که از شما تلف شده پوزش می‌خواهیم. البته این درخواست تا 2 روز پس از برگزاری وبینار امکان‌پذیر است.
تضمین بازگشت وجه به چه صورت است؟
در صورتی که مطالب وبینار از نظر شما جدید و مفید نباشد (یا به هر دلیل دیگری) تا دو روز پس از پایان وبینار به اکانت تلگرامی اعلام شده پیام داده و با اعلام کد بلیط خود، درخواست بازگشت وجه را اعلام می‌کنید. در اولین فرصت وجه پرداختی شما به شماره کارت اعلامی واریز خواهد شد. توجه داشته باشید که ما از شما در مورد دلیل درخواست بازگشت وجه «هیچ سوالی نخواهیم پرسید» اما خوشحال می‌شویم که به ما در مورد تجربه‌ای که در وبینار داشته‌اید بازخورد بدهید.
از کجا معلوم پول ما را پس بدهید؟!
البته که دغدغه به جایی بوده و حق دارید که به این راحتی اعتماد نکنید! از آنجایی که ما در بند سوم سیاست عودت وجه شرکت کنندگان در مورد تضمین بازگشت وجه توضیح داده‌ایم، در صورت عدم بازگشت وجه مورد پیگرد قانونی قرار خواهیم گرفت و مطمئناً ما دنبال دردسر نیستیم! گذشته از این، سرمایه ما اعتماد شماست نه سرمایه گذاری شما در یک وبینار.
اگر در این وبینار شرکت نکنم چه اتفاقی می‌افتد؟
اگر بخواهیم صراحتاً پاسخ بدهیم: هیچی! بر روال گذشته زندگی ما ادامه پیدا خواهد کرد، شما همچنان در جلسات مشاوره خود درگیر مسائل مختلف خواهید بود تا اینکه به مرور زمان شاید نکاتی که در این وبینار گفته خواهد شد را یاد می‌گیرید! همین

دستاورد این مینی‌وبینار چیست؟


  • نکاتی که در این وبینار ارائه می‌شود، در وهله اول به شما کمک می‌کند تا انسان و مشاوری بهتر شوید. بله! انسان و مشاوری بهتر، زیرا نکات آموزشی این مینی‌وبینار قابل استفاده در زندگی روزمره نیز هست.

 

 

  • بر استرس جلسات مشاوره خود بیشتر از قبل غلبه خواهید کرد.

 

 

  • مراجعان بیشتری پس از ترک اولین جلسه مشاوره برای ادامه درمان برمی‌گردند.

 

 

  • به فرمولی کلی برای برگزاری اولین جلسه مشاوره خود دست پیدا می‌کنید.

 

برگزار‌کننده

آواتار

درمانگری

بدون شک یکی از معضلات امروز جامعه، حرف‌هایی است که هیچگاه تبدیل به عمل نمی‌شود. تقریبا همه موافقند امروزه ما در جامعه ای زندگی می‌کنیم که دریایی از اطلاعات درست و غلط را در اختیار دارد و نه تنها این دریا عمقی به اندازه بندانگشت دارد، حتی به همان بند

رویداد های برگزارشده۴
رویداد های فعال۰