رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزشی کشف سیارک و مشارکت در پژوهش‌های بین‌المللی برای همه در تاریخ پنج‌شنبه ۵ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۵ مهر ساعت ۱۴:۰۰

کارگاه آموزشی کشف سیارک و مشارکت در پژوهش‌های بین‌المللی برای همه

  • رایگان
  • تهران
  • علوم پایه
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر


  • مجله نجوم پنجم مهر کارگاه آموزشی «کشف سیارک و مشارکت در پژوهش‌های بین‌المللی برای همه» را برگزار می‌کند. 

بسیاری از مواقع تصور می‌شود که تنها راه مشارکت در پژوهش‌ها و برنامه‌های بین‌المللی، داشتن تحصیلات دانشگاهی مرتبط است. در حالی که پروژه‌های بسیاری تحت عنوان علوم شهروندی وجود دارند که به کمک آن‌ها می توانید همپای دانشمندان به اکتشاف و نوآوری بپردازید، فقط کافی است که حوزه علاقه‌مندی خود و میزان زمانی را که می‌توانید اختصاص دهید مشخص کنید تا به یک پژوهشگر سیاره‌های فراخورشیدی و یا حتی محققی در زمینه زیستگاه پروانه‌های رو به انقراض تبدیل شوید.

احتمالا نام جنبش جست‌وجوی سیارک را شنیده باشید، این جنبش یکی از شناخته‌شده‌ترین برنامه های این حوزه در ایران است که در آن، داوطلبان به بررسی اجرام گوناگون می‌پردازند و در صورتی که موفق به کشف سیارکی شوند، بعد از 3 تا 5 سال، می‌توانند این جرم را به نام خود ثبت کنند. در این کارگاه ضمن شناخت دنیای سیارک‌ها و تحلیل داده‌های مختلف، توضیح خواهیم داد که فرآیند طی شده در این چند سال به چه صورت است و چگونه می‌توان مشخصات فیزیکی سیارک‌ها را تعیین کرد.

همچنین برنامه‌های شهروند محور در سایر حوزه‌ها، معرفی و بررسی می‌شوند و خواهیم گفت که صرفا بر اساس توانایی، مهارت و علاقه‌ای که دارید چگونه می‌توانید در پژوهش های بین‌المللی مشارکت کنید؛ جالب است بدانید که این علاقه حتی می‌تواند در راستای تا کردن کاغذ (هنر اوریگامی) باشد. در انتها چنانچه تمایل داشته باشید در برنامه‌هایی که با علایقتان همسو بوده است، ثبت نام خواهید شد و در کنار یکدیگر به تحلیل داده‌های گوناگون خواهیم پرداخت.
 
مدرس کارگاه: کتایون محمدی
زمان: ساعت ١۴ تا ١٧ پنجشنبه پنجم مهر
مکان: تهران، خیابان میرزای شیرازی، بالاتر از مطهری، بین کوچه شهدا و آزادگان، پلاک 225، واحد 1، دفتر مجله نجوم
 
چند نکته مهم: 
ظرفیت ثبت نام محدود است و اولویت با کسانی است که زودتر اقدام کنند. در صورت تکمیل شدن ظرفیت، حتی در صورت به پایان نرسیدن مهلت ثبت نام، از پذیرش سایر متقاضیان گرامی معذور خواهیم بود.
لطفا توجه داشته باشید، در صورت انصراف پس از ثبت نام، امکان عودت وجه پرداختی از تاریخ سوم مهر (دو روز قبل از برگزاری کارگاه) به هیچ وجه وجود ندارد.
لطفا در فرم ثبت نام اینترنتی، نام و نام خانوادگی و  کلیه مشخصات خود را در قسمت‌های مشخص شده به فارسی تایپ کنید و از استفاده از حروف انگلیسی به جز قسمتی که مشخصا ذکر شده باشد اجتناب کنید. 
 
 
 
  • شروع: پنج‌شنبه ۵ مهر ساعت ۱۴:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۵ مهر ساعت ۱۷:۰۰

آدرس: تهران خیابان میرزای شیرازی- بالاتر از مطهری- بین کوچه آزادگان و شهدا- پلاک 225- واحد یک- دفتر مجله نجوم