رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

یک‌شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

دوره تخصصی مدیریت پروژه چابک با تمرکز بر اسکرام

 • آنلاین
 • ۱,۵۷۰,۰۰۰ تومان
 • باشگاه مهارت و اشتغال امیرکبیر
شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۰

وبینار عصرانه فروش (کوچینگ تیم فروش)

 • آنلاین
 • ۴۹,۰۰۰ تومان
 • کالج فروش دانشگاه گلرنگ
سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۰

اولین دوره DBA مدیریت کسب وکار

 • آنلاین
 • ۵,۰۰۰ تومان
 • کالج فروش دانشگاه گلرنگ
یک‌شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

استقرار دفتر مدیریت پروژه ( PMO )

 • آنلاین
 • ۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان
 • محمدعلی مجیدیان
کاور
"سمینار علم داده و داده-محوری؛ کلید تعالی" در تاریخ پنج‌شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
ثبت نام گروهی (10 نفر - تخفیف 50 درصد)
-
۵۰,۰۰۰ تومان

درباره رویداد

علم داده و تحلیل کسب‌و‌کار (Business Analytics and Data Science)، با یکپارچه‌سازی دانش، تخصص و ابزارهای تکنیکی در آمار کاربردی، مدیریت داده و علوم کامپیوتر، در پی استخراج بینش موجود در درون ‌داده‌ها، و کمک به تصمیم‌گیران برای بهبود بهره‌وری و حرکت به سمت تعالی است.

در دنیای سرشار از اطلاعات امروزی، تعداد کارشناسان و مدیران داده‌محور، آنان که در کنار شهود انسانی به طور اثربخشی از ابزار تحلیلی برای ارتقای کیفیت تصمیمات خود استفاده می‌کنند، رشد چشمگیر داشته است. همچنین نوآوری‌های فناورانه سال‌های اخیر باعث شده است که قابلیت‌های تحلیلی ابزارهای نرم‌افزاری در حوزه کسب‌و‌کار در دسترس همگان بوده و تحلیل پیشرفته کلان داده‌ها (Big Data Analytics) دیگر یک رشته تخصصی منحصر به دانشمندان داده (Data Scientists) محسوب نشود. در حال حاضر، طیف گسترده‌تری از افراد در حوزه‌های مختلف کسب‌و‌کار (بازاریابی، فروش، توسعه محصول، منابع انسانی، مالی، زنجیره تامین، ....) می‌توانند از قابلیت‌های ارزش‌آفرین تحلیل داده‌ها استفاده کنند.

در این شرایط، به نظر نمی‌رسد تردیدی در لزوم داده‌محوری و بهره‌گیری از علم داده و ابزار تحلیلی برای حرکت به سمت تعالی، وجود داشته باشد. اما با فرض در دسترس بودن داده‌های متنوع در یک سازمان –فرضی که این روزها اصلاً بعید نیست- رویکرد داده‌محور چگونه و با چه سازوکاری می‌تواند به تعالی کسب‌و‌کار شما کمک کند؟ آیا باید در هر سازمان و هر سطحی از تصمیم‌گیری از آخرین تکنیک‌ها و پیشرفته‌ترین ابزارهای تحلیلی کلان‌داده استفاده کرد؟ در این سمینار و بویژه پنل تعاملی پایانی، سعی می‌کنیم به کمک پنلیست‌ها و همراهی مخاطبان سمینار در مورد این پرسش‌های کلیدی با هم گپ بزنیم.

سخنرانی ها

 

سخنران اول:   مهندس شاهین حقی

مشاور تحول دیجیتال؛ معاون نوآوری و توسعه کسب و کار در شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب)

Digital Transformation Consultant; Chief Innovation and Business Development Officer at MCIHUB

 

 

تصمیم‌گیری داده‌محور

Data-driven Decision Making

 

شرح مختصر:

توانایی تصمیم‌گیری اثربخش، یک شایستگی بسیار کلیدی برای انسان است. تصمیم‌های مدیران از آن جهت حساسیت دوچندان دارد که علاوه بر سرنوشت خود، بر سرنوشت افراد دیگر نیز تاثیرات بزرگ و گاهی غیرقابل بازگشت می‌گذارد. برای کاهش یا اجتناب از خطاهای تصمیم‌گیری در دنیای سرشار از اطلاعات امروزی، گذشته از شناخت و مراقبت از سوگیری‌های ذهنی، باید با تکیه بر داده‌های معتبر از ابزارهای تحلیلی (Analytics) استفاده کرد. در این سخنرانی، مهندس شاهین حقی به معرفی روش‌ها و تکنیک‌های کمّی ساده برای افزایش کیفیت تصمیم‌های مدیریتی برای حرکت به سمت تعالی اشاره خواهد کرد.

 

 


 سخنران دوم:   دکتر فرزاد مینویی

مشاور حوزه هوش تجاری و مدرس دانشگاه

Business Intelligence Consultant and University Lecturer

 

 

روش‌های تحلیلی در بازاریابی: چگونه روش‌های تحلیل داده و کسب‌وکار، فروش و بازاریابی شما را متحول می‌کنند؟

?Marketing Analytics: How Data and Business Analytics Can Revolutionize Your Marketing and Sales

 

شرح مختصر:

بازاریابی و فروش از حوزه‌هایی است که روش‌های تحلیل داده و کسب‌وکار را می‌توان به شکل مؤثری در آن بکار برد به‌گونه‌ای که سازمان شما را متحول کند. ما در آستانه زمانی هستیم که شرکت‌هایی که برای تصمیمات فروش و بازاریابی، خود را به علم داده مجهز نکردند، به‌زودی از صحنه رقابت کنار خواهند رفت. امروزه شرکت‌های پیشرو در سراسر دنیا، خود را برای دورانی آماده می‌کنند که تعالی درگرو بهره‌گیری از روش‌های داده‌محور، کلان داده و هوش تجاری است تا تصمیمات بهتری بگیرند که مبتنی بر واقعیت‌ها و نه شهودات فرضی و تصورات شخصی مدیران ارشد از بازار باشد. در این سخنرانی، دکتر فرزاد مینویی با تکیه ‌بر تجارب خود در صنایع مختلف در ایران و آمریکا، به کاربرد تکنیک‌های مختلف علم داده در حوزه بازاریابی و فروش اشاره خواهد کرد. در این بخش شما با برخی از نمونه‌های واقعی به همراه نتایج آن آشنا خواهید شد.

 

 


 سخنران سوم:   پیام محمودیان

بنیانگذار و مدیر‌ارشد داده‌ و تجزیه‌وتحلیل شرکت بینا داده‌بین

Founder and Chief Data & Analytics Officer (CDAO) at BINA DATASCOPE

 

 

علم داده و ابزارهای کلان داده؛ یک سرگرمی تحقيقاتى دیگر؟ یا رویکردی کاربردی برای حرکت به سمت تعالی

Data Science and Big Data tools; another Research Hobby? Or a Practical Approach towards Excellence

 

شرح مختصر:

ابزارهای کلان داده و الگوریتم‌های علوم‌کامپیوتر، ابتدا جهت رفع مشکلات واقعی شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات در غرب و عمدتاً در آمریکا توسعه یافته، به راهکارهایی منجر شده و بعد از گذشت چندین سال، به صورت متن باز در دسترس عموم قرار گرفته‌اند. این ابزارها سپس توسط داوطلبان متخصص هر حوزه و غالباً با حمایت بنیاد آپاچی یا شرکت‌های خصوصی، در حال توسعه دائمی هستند. این سوال مطرح است که در ایران، مدرسین و دانشجویان نخبه در محیط‌های آکادمیک، و مدیران و کارشناسان متخصص هر صنعت، از علم داده چه مفهومی را برداشت میکنند و با چه رویکردی به استقبال ابزارهای کلان داده رفته‌اند. چه میزان از دانش و فناوری این حوزه برای حل مسائل واقعی کسب‌وکارها استفاده میشود، نه صرفا به‌عنوان یک سرگرمی تحقیقاتی افراد یا تیم‌های چند نفره مشتاق یادگیری مفاهیم جدید.

در این سخنرانی پیام محمودیان با تکیه بر تحصیلات علمی و تجربیات کاری مرتبط در ایران و آمریکا، با نگرشی انتقادی، کارشناسان فنی و تصمیم گیران را از این هجوم تبلیغاتی در خصوص استفاده از علم داده و ابزارهای کلان‌ داده آگاه می‌سازد و پیشنهاداتی عملی برای استفاده از این ابزارها را با رویکردی کاربردی برای حرکت به سمت تعالی، به سازمان‌ها ارائه خواهد کرد.

 

 

سخنرانان

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
ثبت‌نام، خوشامدگویی و پذیرایی۸:۰۰۸:۳۰
مهندس شاهین حقی: تصمیم‌گیری داده-محور ۸:۳۰۹:۳۰
دکتر فرزاد مینویی: روش‌های تحلیلی در بازاریابی: چگونه روش‌های تحلیل داده و کسب‌وکار، فروش و بازاریابی شما را متحول می‌کنند؟۹:۳۰۱۰:۳۰
پذیرایی و استراحت۱۰:۳۰۱۱:۰۰
پیام محمودیان: علم داده و ابزارهای کلان داده؛ یک سرگرمی تحقيقاتى دیگر؟ یا رویکردی کاربردی برای حرکت به سمت تعالی۱۱:۰۰۱۲:۰۰
پنل پرسش و پاسخ ۱۲:۰۰۱۳:۰۰
۱۱۴۴
دنبال کننده
۱۶
کل رویدادها
۱
رویداد فعال

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، بعنوان دیرپاترین دانشکده مدیریت کشور، همگام با آخرین تحولات آموزشی و بر اساس آخرین سرفصل ها و روشهای آموزشی و در راستای پاسخگویی به نیازهای آموزشی کشور اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و کاربردی ونموده است.وب سایت مرکز دوره های تخصصی MBA و DBA تخصصی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ودوره های کاربردی و تخصصی در حوزه مدیریت م...

بیشتر از ۶۰ نفر (۶۶%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

آدرس

تهران دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

موقعیت جغرافیایی رویداد