ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"DDD Talks (رویداد پاییزه)" در تاریخ پنج‌شنبه ۲۳ آبان ساعت ۱۲:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

دومین رویداد DDD Talks ایران (رویداد پاییزه) توسط انجمن DDD ایران و با همکاری شرکت همکاران سیستم در تاریخ ۲۳ آبان برگزار می‌گردد. این رویداد فرصتی است برای علاقه‌مندان به رویکرد Domain-Driven Design تا دانش، تجربه و یافته‌های تازه‌ی خود را در حوزه مدل‌سازی دامین‌های پیچیده، معماری نرم‌افزار و طراحی  با هم به اشتراک بگذارند. 

در این رویداد، ۵ سخنرانی به شرح زیر ارایه خواهد شد:

 

هنر کشف گنج، تطبیق مرزها - علیرضا رحمانی خلیلی

مباحث بسیاری در خصوص Bounded Context (BC) ها در سال‌های اخیر طرح شده و از این ایده به فراوانی در طراحی استراتژیک محصول بهره گرفته شده است. همراه با ایده BC، چالش جدیدی در تطابق مرزهای فنی با مرزهای سازمانی به وجود آمده است و حالا هنر تعیین مرزها و شفاف سازی ابهامات برای طراحان  و معماران به دارایی ارزشمندی تبدیل شده است. علیرضا خلیلی در این ارایه به شرح نکاتی می‌پردازد که به کشف مرز BC ها کمک می‌کند.

 

مرهم DDD بر زخم Legacy - روح‌الله دلپاک

شاید بسیاری از ما به این فکر افتاده باشیم که یک سیستم Legacy را به شکلی ریفکتور کنیم که با تکنیک‌های DDD وفق پیدا کند. اگر در این کار موفق بوده‌اید، احتمالا این سخنرانی چیز جدیدی برای شما ندارد. اما اگر در گام اول متوقف شده‌اید و یا اینکه به کلی شکست خورده‌اید، این ارایه برای شما حاوی نکاتی است که باید جدی‌تر به آنها فکر کنید. روح‌الله دلپاک در این ارایه به شرح چالش‌هایی می‌پردازد که عملا با آنها مواجه شده و از عواملی سخن می‌گوید که بی‌توجهی به آنها، شما را پیش از این که حتی یک خط کد بنویسید، به شکست می‌رساند.

 

تاملی در Clean Architecture - محمد یگانه‌فر

اگر در نگاه اول، عنوان معماری تميز (Clean Architecture) حس كنجكاوی شما را به خود جلب می‌كند، احتمالاً شما به معماری نرم‌افزاری كه در حال ساخت آن هستید اهميت ويژه‌ایی می‌دهيد. به نوعی می‌توان گفت مهمترين نيازمندی Non-functional يک نرم‌افزار، موضوع نگهداشت (Maintainabilty) آن است؛ به هر ميزان كه هزينه نگهداشت یک محصول نرم افزاری پايين و يا قابل قبول باشد، به مراتب سريع‌تر و كم هزينه‌تر می‌توانيم قابليت‌های جديدی به آن اضافه كنيم و يا چاره‌ایی برای رفع مشكلات كارایی و مقياس پذيری آن بیندیشیم، و حتی رفع مشكلات امنيتی آن را نيز سریعتر کنیم.
محمد یگانه‌فر در اين ارائه به نحوه درست پياده سازی یک معماری تميز و ظرفيت‌های اين شيوه در كنترل هزينه نگهداشت یک محصول نرم‌افزاری خواهد پرداخت.

 

کشف ناشناخته‌ها به سبک EventStorming - مسعود بهرامی

کشف و شناسایی همواره جزو کارهای جذاب برای افراد ماجراجو است. اما آیا تا به حال برایتان پیش آمده که ذهنتان درگیر کشف و شناسایی مسایل در حوزه‌ی نرم‌افزاری باشد که در توسعه آن نقش دارید؟
مسعود بهرامی، در این سخنرانی نشان خواهد که داد چگونه تکنیک EventStorming با تسهیل تعامل سازنده بین همه افراد درگیر در فرآیند توسعه ی محصول، می‌تواند به شما فرصت شناخت و کشف گروهی فرآیندهای کسب و کار در زمانی کوتاه را بدهد.

در این سخنرانی ارایه خواهد شد:
1. دستورالعمل برگزاری یک کارگاه موثر EventStorming
2. سرنخ‌هایی برای شناسایی Bounded Context ها
3. سرنخ‌هایی برای شناسایی Aggregate ها

 

Event Sourcing، از کتیبه‌های گلی سومریان تا نرم‌افزارهای قرن ۲۱ - هادی احمدی

ایده‌ی Event Sourcing را می‌توان یکی از بزرگترین ایده‌های مطرح شده در جامعه‌ی DDD دانست که طی چند سال اخیر محبوبیت روز افزونی داشته است. اما آیا واقعا Event Sourcing ایده‌ی جدیدی است؟ با بررسی Domain های بالغ، در می‌یابیم که انسان از دیرباز برای فعالیت در اکثر آنها، از روش نگهداری وقایع استفاده می‌کرده است. این موضوع تصادفی نیست و مزایای زیادی در استفاده از Event Sourcing وجود دارد. همچنان که مانند تمام تکنیک‌های دیگر، استفاده از آن بدون چالش نخواهد بود.

در این ارائه هادی احمدی به بررسی Event Sourcing، مزایا و چالش‌های استفاده از آن در مدل کردن یک سیستم نرم‌افزاری می‌پردازد.

سخنرانان

علیرضا رحمانی خلیلی
علیرضا رحمانی خلیلی

علیرضا خلیلی رحمانی، دارای ۶ سال تجربه و علاقه‌مند به اکتشاف در دنیای بدون‌مرز Domain-Driven Design است. از جمله تجربیات او می‌توان به همکاری با سازمان‌هایی مانند دیجی‌کالا و گروه اسنپ اشاره کرد. او به حل مسايل پیچیده طراحی الگوریتم و معماری نرم‌افزار علاقه‌مند است و تجربه و دانش خود را بارها در قالب مقاله منتشر کرده است.

روح‌الله دلپاک
روح‌الله دلپاک

من روح‌الله دلپاک هستم. در ۱۵ سال گذشته، عمده‌ی فعالیت من بر توسعه‌ی نرم‌افزارهای سازمانی متمرکز بوده است.

با رویکرد Domain-Driven Design از سال ۹۱ آشنا شده‌ام و حالا امیدوارم که بتوانم بخشی از تجربه‌ی این چند ساله را با شما به اشتراک بگذارم.

محمد یگانه‌فر
محمد یگانه‌فر

بيش از ١٥ سال است که در صنعت توليد نرم‌افزار مشغول به فعاليت هستم و عمده آن در زمان حضور در شركت همكاران سيستم حاصل شده است. در اين مسير در نقش طراح و برنامه‌نويس، معمار نرم‌افزار، مدير محصول و مدير پروژه فعالیت کرده‌ام و با رويكردها و روش‌های كارآمد مواجهه با چالش‌ها و مهار پيچيدگی‌های توسعه نرم‌افزارهای سازمانی بزرگ مانند ERP و Business Intelligence آشنا شده‌ام.

مسعود بهرامی
مسعود بهرامی

مسعود بهرامی هستم. توسعه دهنده و مشاور نرم‌افزار. علاقه‌مند و فعال در زمینه سیستم‌های توزیع شده و معماری مایکروسرویس.

هادی احمدی
هادی احمدی

هادی احمدی هستم. علاقه مند به مباحث طراحی، معماری و تست نرم‌افزار. در کنار کار توسعه و تولید نرم‌افزار، به تدریس DDD و مباحث مرتبط با آن مانند CQRS, Event Sourcing و ... و همچنین مباحث مرتبط با تست مانند TDD, BDD مشغول هستم.

برگزارکنندگان

انجمن DDD ایران
انجمن DDD ایران

حامیان

سوالات متداول

بهتر است که با اصطلاحات و عبارات متداول مرتبط با Domain-Driven Design آشنا باشید.
راه‌های دسترسی به پردیس سینمایی ملت به دلیل وجود پارکینگ و قرار نگرفتن سینما در محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک بهترین راه رفتن به آن، استفاده از خودرو شخصی است اما برای آن دسته از افرادی که تمایلی به استفاده از خودرو شخصی ندارند خط هفت اتوبوس‌های تندرو یا اصطلاحا بی‌آرتی بسیار مناسب است. می‌توانید در ایستگاه نیایش پیاده شوید و با پنج دقیقه پیاده روی خود را به پردیس سینمایی ملت برسانید یا ایستگاه پارک ملت از اتوبوس پیاده شوید و قدم زنان از داخل پارک ملت به سمت پردیس سینمایی بروید.
خیر. نیازی به پرینت بلیت نیست.

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
پذیرش۸۸:۳۰
شروع رویداد، معرفی انجمن، اهداف و برنامه‌ها۸:۳۰۸:۴۵
ارایه علیرضا خلیلی۸:۴۵۹:۲۰
ارایه روح‌الله دلپاک۹:۲۰۹:۵۵
پذیرایی۹:۵۵۱۰:۳۰
ارایه محمد یگانه‌فر۱۰:۳۰۱۱
ارایه مسعود بهرامی۱۱۱۱:۳۰
ارایه هادی احمدی۱۱:۳۰۱۲:۱۰
پنل پرسش و پاسخ۱۲:۱۰۱۲:۳۰
پایان۱۲:۳۰-

برگزار‌کننده

آواتار

انجمن DDD ایران

انجمن DDD ایران، با هدف گسترش و پیش‌برد رویکردهای نوینِ مدل‌سازی، تحلیل، طراحی‌ و معماری نرم‌افزار و همچنین ارتقا کیفی و کمی مهارت‌های علاقه‌مندان به حوزه Software Craftsmanship و بهبود بخشیدن به امور آموزش و مشاوره در طراحی، مدل‌سازی و معماری سامانه

رویداد های برگزارشده۶
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۶۰ نفر

آدرس

تهران تهران، خیابان ولی‌عصر، بزرگراه آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، روبه‌روی اتوبان کردستان، پردیس سینمایی ملت. سالن سه.

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

جمعه ۵ شهریور

دوره جامع ICDL1 مقدماتی و NETWORK (بدون مدرک)

 • آنلاین
 • ۷۷۷,۰۰۰ تومان
 • عرفان کریمیان
پنج‌شنبه ۸ مهر

آکادمی عماد

 • آنلاین
 • از ۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان
 • شرکت پیشتازان امن کاوی عماد
تا ۳۰ دی

دوره آکادمی دیتاساینس - دانشگاه تهران

 • آنلاین
 • ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز پژوهشی علوم و مدیریت داده پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران
تا ۲۳ مرداد

دوره ی آنلاین آموزش Primavera

 • آنلاین
 • از ۷۰,۰۰۰ تومان
 • انجمن علمی مهندسی صنایع صنعتی اصفهان