رویداد به پایان رسیده است!
«بدن مرده، بدن زنده» پرورش بدن و بیان بازیگر زیر نظر محمدرضا علی‌اکبری در تاریخدوشنبه ۱۱ تیربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

«بدن مرده، بدن زنده» پرورش بدن و بیان بازیگر زیر نظر محمدرضا علی‌اکبری

شروع:
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۷ ۱۴:۰۰
پایان:
دوشنبه ۱۱ تیر ۹۷ ۱۸:۰۰
«بدن مرده، بدن زنده» پرورش بدن و بیان بازیگر زیر نظر محمدرضا علی‌اکبری
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

سخنرانان

محمد علی‌اکبری

محمد علی‌اکبری

مدرس

بدن مرده، بدن زنده

نظریات و رویکردهای متنوع بازیگری در مورد چگونگی نزدیک شدن به شخصیت، قرار گرفتن در نقش، درک موقعیت نمایشی و مانند آن، هر یک ممکن است در مقطع مشخصی به تقویت توانایی‌های یک بازیگر کمک کنند. لیکن در میانۀ غوغای این همه نظریه، بیانیه و رهنمود، ممکن است هر از گاهی فراموش کنیم که تئاتر در معنای کلی، و بازیگری به شکل خاص، پدیده‌هایی هستند که به فعالیتهای بدن انسانی وابسته‌اند.

بر این اساس، گذشته از این که یک بازیگر با چه رویکردی متن نمایشی را بخواند و چگونه تلاش کند که شخصیت نمایشی را درک کرده وبه آن نزدیک شود، نهایتا،ً مهم‌ترین عامل تعیین کننده در کیفیت اجرای نمایشی، تسلط بازیگر بر بدن خود، به مثابه واسطۀ اصلی ارتباط با مخاطب، است.

استودیو دیگر در دورۀ جدید کارگاه‌های آموزشی تئاتر خود بنا دارد توجه به بدن و بیان بازیگر را به عنوان اصلی‌ترین مبنای فعالیتهای تئاتری مورد توجه ویژه قرار دهد؛ دورۀ آموزشی «بدن مرده، بدن زنده» که از ابتدای خرداد 97 زیر نظر محمدرضا علی اکبری در استودیو دیگر تشکیل خواهد شد، اولین تلاش استودیو دیگر در این راستا خواهد بود.

این دورۀ جامع که در واقع از چهار دورۀ چهارجلسه‌ای، هر یک با تمرکز بر یکی از چهار متد مختلف پرورش بدن و بیان تشکیل شده، علاوه بر توجه بر روشهای شناخت و مسلط شدن بر امکانات بدن و بیان، امکانات موجود در زمینۀ نظریات مهم این حوزه را نیز از نظر دور نمی‌دارد.

برگزارکنندگان

حسین امیدی

حسین امیدی

مدیر دوره

محمد عاقبتی

محمد عاقبتی

مدرس

توضیحات تکمیلی

بدن زنده/ بدن مرده
در چهار دورۀ متفاوت:


دورۀ نخست: نظام تمرینی بیومکانیک
دورۀ دوم: رویکرد گروتفسکی
دورۀ سوم: تئاتر اودین و دراماتورژی بازیگر
دورۀ چهارم: نظام تمرینی گارجنیدزه


هر دوره از چهار جلسۀ چهار ساعته تشکیل شده است.
 


آدرس:تهران هفت تیر، کوچۀ آذری، پلاک 25