رویداد به پایان رسیده است!
Deep Dive اپیزود اول از سه گانه توسعه حرفه ای و فردی در تاریخ یکشنبه ۲۸ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۱۴ دی ساعت ۱۸:۰۰

Deep Dive اپیزود اول از سه گانه توسعه حرفه ای و فردی

  • رایگان
  • آنلاین
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

خوش اومدین!


دیپ دایو و سه گانه توسعه حرفه ای و فردی

 

دیپ دایو اولین بخش از دوره جامع توسعه حرفه ای و فردی ست.

این دوره جامع یه سه گانه برای رشد و توسعه حرفه ای و فردی مونه. توی یه بوت کمپ در سه گام و سه ماه  متوالی، تحت آموزش، تسهیلگری و مربیگری یک کوچ، می تونیم بنیان های شخصی و هویت ساز قدرتمندمون رو بشناسیم و به فرایندی مسلط بشیم که درمسیر طولانی پیشرفت مون ما رو با سرعت به جلو ببره.

در اپیزود اول  یاد می گیریم که پایه و ساختار اساسی و شخصی مون رو، چطور و کجا، درمتن رشد و تکامل فردی مون جانمایی کنیم. در اپیزود دوم، خودمون رو بیشتر کشف می کنیم تا ستونهای عمیق تری برای رشد موندگار و رو به جلومون ایجاد کنیم و بتونیم با درک بیشتر خودمون، خانواده مون و کامیونیتی های دور و برمون، در کنار شناخت موانعی ذهنی و رشد استانداردهامون به سمت اپیزود سوم حرکت کنیم و اونجا، پس از تجربه دو اپیزود اقدام ارزشمند، ارزش ها، کار و زندگی مون رو ارتقا بدیم.

 

"باد ما را خواهد برد"

 

این سفر تماما درباره تغییره. تغییری با اراده و خواست خودمون وبرای خلق بهترین خودمون در زمانه ای که بیش از پیش به این خود جدید مون احتیاج داریم تا قدرتمند باشیم و عالی زندگی کنیم. تغییری که اگر ما خودخواسته اون رو در زندگی مون ایجاد نکنیم، جریان قدرتمند تغییر، در زمانی که بهترین  زمان ما نیست و در جایی که بهترین نفطه برای تغییر ما نیست و به شکلی که کمترین تناسب رو با ما و نیازهامون داره ؛ برای ما رقم خواهد زد و ما سرگردان و ناتوان از حل چالش های بزرگ و کوچک ناشی از این تغییر تحمیلی خواهیم بود و این یعنی طوفان تغییرات ما رو با خودش خواهد برد...

نزدیک به سه ماه فرصت داریم یک بار برای همیشه تکلیف خودمون رو برای تغییر واقعی مشخص کنیم. زمانش رسیده که با متدی که همه جنبه های مهم زندگی فردی و کاری ما رو پوشش میده  و مکتبی که تاثیر گذارترین کوچ دنیای کوچینگ اون روخلق کرده و در اقصی نقاط دنیا بارها و بارها جواب خودش رو پس داده و باعث تغییر، رشد و توسعه فردی هزاران نفر شده، خودمون رو برای زندگی ایده آلی که شایسته ش هستیم و بسیار پربار تر و لذت بخش تر از امروز ماست، آماده کنیم.

 

و اما دیپ دایو ...

 

دیپ دایو اولین اپیزود دوره ست. مثل یه شیرجه عمیق دل رو میزنبم به دریا و تا عمقش همسفر میشیم.

دیپ دایو نقطه آغازماست. با شروع کار روی پایه های فردی، که ساختار های اساسی زندگی منحصر بفرد ما رو می سازن؛ به بسیاری از شروع ها و پایان هایی که در مسیرپیشرفت مون با هاشون روبرو شدیم پایان می دیم. مثل معمارانی که آسمانخراش ها رو نه در سطح خیابونها  بلکه در عمق پی ریزی میکنن، آسمانخراش موفقیت و رشد ما به عمقی بنیادین برای پایه ریزی نیاز داره.

 

تو کسب و کار خودت هستی، ارزش فردیت روحداکثر کن!

 

وقتی باور کنیم ما کسب و کار خودمون هستیم وهمه چیز از ما شروع میشه، دیگه مهم نیست چالش هامون شخصی باشن یا کاری. هر جا چالشی کاری وجود داره، چالشی شخصی هم، هست. 

نقش های ما می تونن تغییر کنن. وقتی پایه ها و ریشه ها رو درست تنظیم کرده باشیم؛ چه در نقش یه کارآفرین، مدیر عامل، صاحب یک کسب و کا، موسس یه استارت آپ و مدیر پروژه یا عملیات باشیم و چه نقش های ارزشمند دیگه ای درسطوح مختلف ستاد و صف یک سازمان رو تجربه کنیم؛ چه در نقش یک عضو خانواده و یک دوست قرار بگیریم و چه در نقش یک هم دوره ای و یا هم گروهی؛ بنیان های درونی و هویتی ما هستن که تعیین میکنن چقدرعالی در برابر کنش های بیرونی، واکنش هایی درجه یک درپیش بگیریم.

 این جا، فرصتیه که ارزش های فردی مون رو حداکثر کنیم و این، نقطه تمایز و جدا شدن ما از سطح و صعود به سمت قله های رشد وپیشرفته. 

 

دیپ دایو چطور کار میکنه؟

 

دیپ دایو باعث میشه در درونمون عمیق بشیم. در تلاش برای ساخت این عمق  با همراهی و همنوردی کوچ، و شیرجه ای عمیق در اقیانوس وجودمون، تحمل و مدارا و نقش اون در ساخت زمینه های عدم پیشرفت مون رو از نزدیک می بینیم و با دیدن و تلاش برای رفع هر کدوم از این موانع نامریی به کمک کوچ مون، آزاد تر و سبک بال تر میشیم. 

در ادامه، گذشته مون رو با رسیدگی به برخی امور حل نشده پاک میکنیم و یاد میگیریم بدون اونها آینده بسیار بهتری می تونه پیش روی ما باشه. خواهیم دونست که چطور متمرکز و با انگیزه بمونیم  و درعین حال روبه جلو حرکت کنیم. انتظار هست بتونیم با همراهی کوچ عادات جدیدی رو  که جذاب باشن  و انرژی مسیر رو به جلومون رو تامین کنن، خلق کنیم.

با آگاهی های بدست اومده در مسیر و اقدامات رهایی بخش، در مسیر بازگشت از این بخش از سفر، به این بینش عمیق می رسیم که وقتی روزمرگی هامون پره از شلوغی هایی که براش ساختیم، در عمل،  زندگی رو از دست دادیم. رشد اونجا به سرعت اتفاق می افته که فضایی داشته باشه. با همراهی کوچ، بخشی از بارمون را سبک می کنیم و این فضای لازم برای تحقق موفقیت رو خلق میکنیم تا رشد سریعی که به دنبالش هستیم مجال بروز پیدا کنه.

در مسیرمون به ساخت عادات انرژی بخش جدید می پردازیم و تلاش می کنیم در برنامه روزمره مون عاداتی که ما رو متمرکز، با انگیزه و رو به جلو نگه می دارن، شناسایی وایجاد کنیم.

یاد می گیریم چطوربه بدنمون به عنوان سیستم و ابزاری که امکان بودن برای خلق بهترین ها را به ما میده احترام بگذاریم، به اون توجه کنیم و اون را همانگونه که هست دوست بداریم.

و در پایان این بخش از سفر یاد می گیریم چطور به پول و سرمایه گذاری نگاه کنیم ومشکلات مربوط به اون رو چطور با ارزش های افزوده  ای که می تونییم ایجاد کنیم، قابل حل کنیم.

 

سرفصل های مهم اپیزود اول

 

حذف تحمل و مدارای منفی

حل امور پاک نشده گذشته

رهایی از پیچیدگی های روزمره

توجه به بدن و سلامتی

تحول و توسعه نگاه به درآمد و سرمایه گذاری

خلق عادات انگیزه بخش جدید

 

" یه دوره کوتاهتر لطفا ...1400 نزدیکه! "

 

گاهی باید آهسته رفت تا شتاب گرفت. مثل هر پدیده دیگه ای، برنامه های توسعه حرفه ای و فردی، نیاز به تخصیص وقت و اقدام مستمر دارن و عموما دیدن نتایج شون، بسته به میزان اقدام و تداومی که اتفاق می افته، ازسه ماه تا شش ماه و حتی یک سال ممکنه طول بکشه . یکی از مهم ترین فاکنورهای طی موفق این مسیر، استفاده از دوره ایه که فرایندهاش کارآمد و موثرطراحی شده باشن.

در این سه اپیزود، تلاش شده در قالب یه  بوت کمپ جامع و فشرده، بر مبنای چارچوب های پاسخ گرفته شده بین المللی، برنامه رشد و توسعه حرفه ای و فردی منحصر بفردی ارایه و تجربه بشه و با طی موفق اون، یه تغییر درونی و بیرونی واقعی در سده جدید رو تجربه کنیم.

 

رشد فردی یا رشد حرفه ای؟

 

همونطور که اشاره شده اگر چالشی حرفه ای رو تجربه می کنیم، چالش هایی شخصی هم حتما وجود دارن. عموما اینکه ما چه کسی هستیم چه باورها و ارزشهایی داریم و با چه مدل ذهنی کنش های بیرونی رو تحلیل می کنیم و انتخاب می کنیم که چه واکنشی بدیم، همه و همه و بیش از اینها، مشخص میکنه چطورعمل میکنیم و چطور در بیرون از خودمون بنظر میرسیم . تغییر و رشد فردی یه مقوله یکپارچه ست و در این اپیزودها یاد میگیریم چطور تمامیت و یکپارچگی مون رو بدست بیاریم تا در زمینه ها و نقش های مختلف بتونیم قدرتمند عمل کنیم.

 

مشاوره، منتورینگ یا  کوچینگ ؟

 

توی دوره جامع توسعه حرفه ای و فردی، که دیپ دایو اپیزود اول اونه، تلاش شده با بررسی، تنظیم و بروز سانی موثرترین روش های رشد فردی و حرفه ای توی دنیای پیچیده و متلاطم  امروز، فرایندی برای " هر تغییر بنیادین رو به جلو در هر زمانی"  در اختیار قرار بگیره.

چیزی که این دوره  رو بیش از پیش متمایز میکنه،  تجربه راهبری اپیزودها توسط یک کوچ آموزش دیده و عضو فدراسیون بین المللی کوچینگ ICF هست که به خوبی با این مفاهیم و چارچوبها آشناست و شرکت کننده ها می تونن برخلاف دوره های مشابه که صرفا آموزش مفاهیم و دستورالعمل های یکطرفه ست، با آگاهی کسب شده در طی دوره و تحت نظارت و تسهیلگری کوچ، خودشون خالق بنیان های شخصی شون باشن و با پشت سر گذاشتن موانع درونی شون سطح کیفیت کار و زندگی رو ارتقا بدن و تاثیر شگرف اون رو مثل هر پدیده درونزای دیگه ای به شکلی موندگار لمس کنن. ضمن اینکه آموزش و مشاوره اتفاق می افته، از تجارب و منتورشیپ مدرس استفاده بیشتری میشه و در قالب فعالیت های داخل جلسه و بین جلسات، از ارزش های کم نظیر کوچینگ گروهی بهره مند میشیم.

 

و در پایان ... تجربه لذت از سفری زیبا و البته پرچالش

 

این  سفری هیجان آمیز برای درک گریزان ترین و مهمترین جنبه سرمایه گذاری موفق یعنی "خود"  شماست.

حتما از این سفر متفاوت لذت می برین و پس از بازگشت هرگز اون آدم پیش از سفر نخواهید بود.

 از دستش ندین!

سخنرانان

بصیر نگاهدار
بصیر نگاهدار
کوچ رهبری و اجرایی

مشاور مدیریت و کسب و کار

مدرس دوره های توانمند سازی مدیران و تیم سازی

زمان‌بندی

هفته اول
هفته دوم
هفته سوم
عنوانشروعپایان
روز اول یکشنبه ۱۴ دی ساعت ۱۸یکشنبه ۱۴ دی ساعت ۲۰
روز دومسه شنبه ۱۶ دی ساعت ۱۸سه شنبه ۱۶ دی ساعت ۲۰
عنوانشروعپایان
روز سومیکشنبه ۲۱ دی ساعت ۱۸یکشنبه ۲۱ دی ساعت ۲۰
روز چهارمسه شنبه ۲۳ دی ساعت ۱۸سه شنبه ۲۳ دی ساعت ۲۰
عنوانشروعپایان
روز پنجمیکشنبه ۲۸ دی ساعت ۱۸یکشنبه ۲۸ دی ساعت ۲۰

سوالات متداول

چگونه به لینک ورود دسترسی پیدا کنم؟
ابتدا در سایت ایوند عضو می شین. اگر عضو هستین بلیط وبینار ر. خریداری می کنین. پس از ثبت نام در رویداد لینک ورود برای شما ارسال میشه.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
در هر جلسه کاغذ و قلم جهت یادداشت برداری و انجام تمرینات حین و پس از کلاس ضروریه. کامپیوتر یا موبایل به همراه اینترنت هم که از الزامات استفاده از وبینار هست.
برای شرکت در وبینار نرم افزار خاصی نیاز دارد؟
شما نیاز به هیچ نرم افزار خاصی ندارین. با همان مرورگر اینترنتی خودتون (پیشنهاد ما گوگل کروم) می تونین وارد وبینار بشین..
آیا از موبایل هم می توان برای شرکت در وبینار استفاده کرد؟
بله می تونین با موبایل هم وارد وبینار بشین. اما با توجه به کوچک بودن صفحه نمایش موبایل، ما این کار رو پیشنهاد نمی کنیم. پیشنهاد ما استفاده از کامپیوتره که بتونین جزئیات رو بهتر مشاهده کنین. موبایل البته برای مواقع ضرروی که دسترسی به کامپیوتر ندارین کار شما رو راه میندازه.
برای شرکت در وبینار سرعت اینترنت چقدر باید باشد؟
بنظر میاد در صورتی که شما از اینترنت ADSL با سرعت 512 به بالا استفاده کنین، مشکلی برای شرکت در وبینار نخواهید داشت. اینترنت 3G و 4G همراه اول و ایرانسل هم برای شرکت در وبینار مناسبن. می تونین از امکان Hotspot گوشی هم استفاده کنین و کامپیوتر رو به گوشی وصل کنین و از اینترنت اون استفاده کنین.
آیا این وبینار تعاملی و کارگاهی ست؟
این بوت کمپ به گونه ای طراحی شده که ترکیبی از ماژول های آموزش و کوچینگ را در بر داشته باشه. در هر جلسه پس از ارایه آموزش و تکمیل مباحث ،کوچ تلاش میکنه ضمن ایجاد فضایی برای خلق پرسش های قدرتمند در قالب فعالیت های حین کلاس، حداکثر همراهی و همکاری شرکت کنندگان رو مطالبه کنه تا اونها بتونن ضمن تعمق و درج پاسخ های خودشون، بدون به اشتراک گذاری اون ها با سایرین، از نتایج ملموس موارد تدریس شده برخوردار بشن. در عین حال تمرین ها و فعالیت هایی هم برای اثر بخشی بیشتر و اقدام ما بین جلسات توسط کوچ در اخنیار شرکت کنندگان قرار میگیره.
در صورت عدم حضور در یک یا چند جلسه، آیا امکان دریافت ویدیو جلسات یاد شده وجود داره؟
بله، جلسات توسط مدرس و پشتیبان ذخیره می شن و در صورت عدم حضور در یک یا چند جلسه، در صورت نیاز و ارسال ایمیل به مدرس، ویدیو ذخیره شده برای شما ارسال میشه.

برگزار‌کننده

آواتار

بصیر نگاهدار

کوچ رهبری و اجرایی، مشاور مدیریت و کسب و کار، مدرس دوره های توانمند سازی مدیران و تیم سازی

رویداد های برگزارشده۰
رویداد های فعال۰