رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه یکروزه مثلث پریشانی در تاریخپنج‌شنبه ۱۲ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه یکروزه مثلث پریشانی

شروع:
پنج‌شنبه ۱۲ بهمن ۹۶ ۱۷:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۲ بهمن ۹۶ ۲۰:۰۰
کارگاه یکروزه مثلث پریشانی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 

انسان دارای حالت های مختلف عاطفی ، هیجانی و احساسی است. این احساسات و عواطف جنبه های مثبت و متفی دارند. به طوریکه غم و شادی و امیدواری و نا امیدی را با یکدیگر در بر میگیرند. اظطراب و احساس  ترس و وحشت در گروه احساسات منفی قرار می گیرند و موجل پدید آمدن حالت های منفی در وجود انسان می شوند، به همین دلیل ضروری است که با این دسته از احساسات و هیجان ها آشنا شد و برای رفع و دفع آن ها فکری کرد

ذکر این نکته در ابتدای بحث ضروری است که اساساً احساسات . هیجان ها با یکدیگر تفاوت دارند . وقتی یک موضوع در زهن ما حالت های بدنی و شرایطی را ایجاد می کند که بخشی از توجه و در حال تجربه ی یک احساس هستیم. تجربه ی احساسات گوناگون انسانی یک امر بسیار طبیعی و لازمه ی ذات و حیات بشر است.

اما گاهی فرد در شرایطی قرار می گیرد که احساس مذکور به قدری نیرومند و گسترده می شود که به نوعی کنترل اندیشه و واکنش های رفتاری فرد را در دست می گیرد و شخص خواسته یا ناخواسته از این نیروی ذهنی تبعیت می کند . در این زمان احساس به هیجان تبدیل شده است

تفاوت اساسی میان احساس و هیجان در این است که احساسات مانند نشانه ها و علائم راهنما در طول مسیر عمل می کنند و فرد را در لحظه از وضعیت روانی و برداشتی که از موقعیت دارد آگاه می کنند.

در واقع هر انسان سالم به احساسات خود نیاز دارد تا اعلام موجودیت کند و با سایرین روابط انسانی و عاطفی برقرار کند. در حالیکه هیجان ها بیشتر از آنکه جنبه ی چراغ راهنما و نشانه داشته باشند، تمایل به در دست گرفتن اختیار عمل ذهن و فکر و رفتارهای فرد دارند. در زمان درک و ابراز یک احساس فرد مختار است که هر مقدار انرژی روانی که خود مایل است صرف آن کند، در حالیکه هیجان ها به سرعت و بیشتر اوقات برخلاف خواست واقعی خود فرد به برداشت انرژی از فکر و روان فرد می پردازد.

سخنرانان

جاوید ثمودی

جاوید ثمودی

دکتر

آدرس:تهران تهران، سیدخندان – شریعتی-پشت پارک شریعتی – کوچه بروجردی – پلاک 16