دور دنیای کارآفرینی

شروع رویداد
پنج‌شنبه ۳ دی ۹۴ ۰۸:۰۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۳ دی ۹۴ ۱۹:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادکارآفرینی / غیره
اضافه به تقویم
دور دنیای کارآفرینی
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۸۸۲۲۱۷۶۹
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

از حیث فنّاوری و صنایع پیشرفته، کشور ایران با توجه به جمعیت جوان و مستعد خود از یک‌سو و از سوی دیگر جهت‌گیری‌ها و حمایت‌های دولت ایران به/از اقتصاد دانش‌بنیان و نیز توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات باعث شده رتبه ایران در صنایع پیشرفته نظیر نانو فناوری، زیست‌فناوری و سلول‌های بنیادی به ترتیب هفتم، سیزدهم دنیا و اول منطقه باشد.

حال سؤال اساسی اینجاست که چگونه می‌توان به رشد اقتصادی پایدار رسید؟ از چه راهی مشکل بیکاری جوانان قابل‌حل است؟ چگونه جوانان تحصیل‌کرده ایرانی می‌توانند ثروتمند شوند؟ و اساساً آیا ثروتمند بودن خوب است یا خیر؟

برای رسیدن به رشد اقتصادی پایدار، رفع مشکل بیکاری جوانان، ثروت‌آفرینی و ارزش‌آفرینی، بایستی به نگاه سامانه‌ای و پیاده‌سازی یک ‌زیست‌بوم پویا، کارآمد و پایدار کارآفرینی پرداخت. زیست بومی که یکایک جوانان این کشور در قالب تیم یا گروه به‌عنوان مؤلفه‌های اصلی‌اش، می‌توانند با بهره‌گیری از توانمندی‌های خویش، به اهدافشان دست یابند و کشور را از وضع موجود به وضع مطلوب هدایت کنند.

اما مؤلفه‌های یک ‌زیست‌بوم کارآفرینی ناب و پایدار چیست؟

۱-  کارآفرین

۲-  نوپا

۳-  شتاب‌دهنده

۴-  سرمایه

۵-  صنعت و دانشگاه

۶-  رویدادها و شبکه‌های داوطلب پشتیبان کارآفرینان

۷-  دولت

۸-  منتور و فرهنگ تسهیلگری-مربی‌گری

بنابراین ما می‌توانیم به‌عنوان اجزایی کوچک اما تأثیرگذار یک ‌زیست‌بوم کارآفرینی موفق، دست‌به‌دست هم هر یک بر اساس علاقه، توان و تمایل خود در بخشی از این مهم سهیم باشیم تا بتوانیم مشکل جوانان کشور را با کارآفرینی از طریق شرکت‌های نوپای دانش‌بنیان، حل کنیم.

شتابدهنده دیموند در راستای اشاعه فرهنگ کارآفرینی و آشنایی جوانان و علاقه مندان به کارآفرینی قصد دارد همایشی با عنوان "دور دنیای کارآفرینی" را برگزار نماید. هدف اصلی این همایش تشویق، آموزش، فرهنگ سازی و ایجاد ارتباط بین کارآفرینان و تاثیرگذاران زیست بوم کارآفرینی کشور می‌باشد.

این همایش روز پنجشنبه ۳ دی ماه ۱۳۹۴ در ۴ بخش سخنرانی، پنل تخصصی، ارائه شرکت‌های نوپا و کارگاه‌های تخصصی از ساعت ۸  صبح تا ساعت ۱۹ برگزار می‌شود.

کارآفرینان، علاقه‌مندان به کارآفرینی، دانشجویان، مدیران، کارمندان سازمان‌ها و موسسات دولتی، مربیان کسب و کار، سرمایه‌گذاران، مدیران و کارکنان شرکت‌های خصوصی، مدیران و کارکنان مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری، مراکز تحقیقاتی و موسسات مالی و بورس از مخاطبان این همایش یک روزه هستند.

بخش‌های این همایش یک روزه در زیر به تفصیل معرفی می‌شوند:

۱-  سخنرانی:

در بخش سخنرانی به پای صحبت‌ها و تجربه‌های مدیران و سرمایه‌گذارانی از Plug and Play Ventures خواهیم نشست و در چند ساعت، سفری به دور دنیای کارآفرینی خواهیم داشت. آنچه که در Silicon Valley و سایر قطب‌های کارآفرینی شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان می‌گذرد را مرور خواهیم کرد.

سخنرانان: 

- آقای دکتر کمره‌ای – ریاست محترم دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران

- آقای احمدرضا مسرور – بنیان‌گذار و مدیرعامل شتابدهنده دیموند

- آقای دکتر علیرضا شیری - مدرس دانشگاه، مدیر خانه توانگری طوبی، مدیر مسوول مجله "ازدواج مثبت+" ، مدیر انتشارات خانه توانگری

- آقای علیرضا مسرور - مدیر سرمایه‌گذاری Plug and Play Ventures 

۲-  پنل تخصصی:

در بخش پنل، با حضور مدیران و سرمایه‌گذاران، بخش پرسش و پاسخ در موارد اصلی و کلیدی در حوزه شرکت‌های نوپای دانش‌بنیان را خواهیم داشت.

میزبان پنل: آقای میلاد صابری

اعضای پنل:

- آقای دکتر فریدون کورنگی – بنیان‌گذار و مدیرعامل MAPS

آقای علیرضا مسرور - مدیر سرمایه‌گذاری Plug and Play Ventures

آقای احمدرضا مسرور – بنیان‌گذار و مدیرعامل شتابدهنده دیموند

آقای نادر پیروز – عضو هیئت مدیره شتابدهنده دیموند 

۳-  ارائه شرکت‌های نوپا:

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های پیش‌روی هر شرکت نوپا، ارائه در حضور سرمایه‌گذاران است. در این همایش این فرصت در قالب PitchFest برای علاقه‌مندان ایجاد شده است. در این بخش 4 کسب و کار نوپا (استارتاپ) که بر اساس مرحله انتخابی و ارائه اولیه مشخص شده‌اند، در این فرصت به رقابت خواهند پرداخت. 

۴-  کارگاه‌های تخصصی:

در بخش چهارم همایش، کارگاه‌های مرتبط با راه‌اندازه و توسعه کسب و کار برگزار خواهد شد.

کارگاه ۱: رنگ‌بازی (از ایده تا اجرا)

مربی: محمد نجفی، مدیر توسعه کسب و کار شرکت صباسل

گاهی ایده‌هایی به ذهن‌مان می‌رسند که وسوسه می‌شویم کاری کنیم تا در حد یک ایده نمانند و تلاش می‌کنیم اجراشان کنیم و گاهی دوست داریم کاری کنیم اما هر چه تلاش می‌کنیم، ایده‌ای به ذهن‌مان نمی‌رسد.

گاهی ایده‌هایی داریم که خودمان را به هیجان می‌آورند اما اطرافیان مسخره‌اش می‌کنند و گاهی ایده‌هایی داریم که هم خودمان و هم اطرافیان‌مان را به هیجان می‌آورند اما هر چه می‌کنیم تا اجراشان کنیم، به در بسته می‌خوریم.

گاهی هم ایده‌هایی هستند که کاملاً معمولی به نظر می‌رسند اما در اجرا به نتایج شگفت‌انگیزی منجر می‌شوند.

در این کارگاه تلاش خواهیم کرد در زمانی کوتاه لذت ایده‌پردازی، پرورش ایده و تلاش برای اندیشیدن به برنامه‌ای اجرایی درباره آن ایده را تجربه کنیم.

کارگاه ۲: Quick Usability Testing

مربی: محمدرضا محمدعلی

آزمون‌های سریع در کاربردپذیری با کمترین زمان و پایین‌ترین هزینه ممکن می‌توانند درصد قابل قبولی از مشکلات یک طراحی را آشکار سازند. از همین روی این متدها باید همواره برای کسب و کارهای نوپا و پروژه‌هایی که از نظر زمان و هزینه مشکل دارند مورد توجه باشند.

در این کارگاه با تعدادی از این متدها آشنا خواهیم شد و یاد خواهیم گرفت چگونه از آنها در جهت بهبود طراحی‌های خود استفاده کنیم.


کارگاه ۳: معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی

مربی: جناب آقای اسماعیل یاری – مدیر پذیرش صندوق نوآوری و شکوفایی

کارگاه ۴: دو کلمه حرف حساب در کسب و کار

مربی: جناب آقای حسین صباری – کارآفرین در حوزه صادرات فرش ماشینی و دستبافت، مدرس دانشگاه، مشاور راه‌اندازی کسب و کار

آنچه در این کارگاه مطرح خواهد شد:

۱- پنج اشتباهی که در اوایل راه اندازی کسب و کار مرتکب می‌شویم

۲- شش راه برای شراکت در کسب و کار

۳- چرا اگر امن بازی کنیم باختیم

۴- کسب و کار فواره ای درست نکنیم

۵- خطر بررسی مداوم نتایج چیست

۶- چگونه محصول مان را به چهار تیپ شخصیتی متفاوت بفروشیم

۷- ده هفته تا موفقیت بی چون و چرا

۸- شش کلاه مدیریت یک کسب و کار موفق

۹- چرا هر کسب و کاری به رقیب نیاز دارد


کارگاه ۵: صفر تا یک (Zero to One)

برگزارکننده: شتابدهنده دیموند


معرفی سخنرانان / اعضای پنل / مربیان کارگاه‌ها:

علیرضا مسرور

علیرضا مدیر سرمایه گذاری Plug & Play Ventures است. جایی که بیش از صد پروژه سرمایه‌گذاری را از سال ۲۰۰۸، برای شرکت رهبری کرده است. از سایر فعالیت‌های وی می‌توان به مشاوره و همکار سرمایه‌گذاری پلاگ‌اندپلی با تیم مدیریت و هم‌بنیان‌گذار استارتاپ کمپ پلاگ‌اند‌پلی اشاره کرد.

علیرضا، پیش از پلاگ‌اند‌پلی، بنیان‌گذار و مدیر عامل نکاتلکام، یکی از بزرگترین شرکت های توزیع شبکه اینترنت، با بیش از هشتصد خرده فروش و میلیون ها مشترک بوده است. او همچنین بنیان‌گذار ویداتل، شرکت توزیع تکنولوژی شبکه‌ی اینترنت همراه است که در سال ۲۰۰۷ آن را فروخت.

او سابقه مهندسی و مدیریت در شیمی، کامپیوتر، تلکام و صنایع نفت را دارد. وی همچنین مقاله "گذر از شکاف دیجیتال: در ادامه چه می‌شود" را در ژورنال Information Technologies and International Development توسط مدرسه ی تجارت هاروارد، برای سران سازمان ملل در انجمن اطلاعات را منتشر کرد.

احمدرضا مسرور

احمدرضا مسرور را با عنوان بنیان‌گذار گروه گسترش نوآوری دیموند می‌شناسیم. او کارشناسی ارشد خود را در رشته کارآفرینی از دانشگاه تهران اخذ کرده و در این مدت موفق به دریافت جایزه دانشجوی کارآفرین از دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و وزارت کار و امور اجتماعی و رتبه سوم شورای انفورماتیک از طریق شرکت جهان ارتباطات نکا شده است.

از جمله تجربه‌های کاری ایشان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کارآفرینی در زمینه فناوری اطلاعات و مخابرات، سهام‌دار و مدیر عامل شرکت جهان ارتباطات نکا (Neka Telecom) به عنوان یکی از بزرگترین توزیع‌کنندگان شارژ الکترونیکی سیم کارت‌های تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل و رایتل) با بیش از ۸۰۰ فروشنده و میلیون‌ها مشترک، بنیان‌گذار شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات دیموند (Dimond ICT) تامین‌کننده سرویس‌های ارزش افزوده برای تلفن همراه و راه حل های نرم افزاری.

فریدون کورنگی:

فریدون کورنگی با بیش از ۳۵ سال سابقه فعالیت کاری در رشته های مختلف (ساخت و توسعه املاک، امور مالی، و تکنواوژی های برتر) با تجربه بالا در مدیریت سیکل ایده تا محصول در بخش تولید فناوری تبحر دارد.  دید ارزش افرینانه به فعالیت های اقتصادی تمرکز او را به رشد و توسعه و “نتیجه محوری” نشان می دهد.  با قابلیت بالا در مدیریت امور مالی وساختار سازی سازمانی برای شرکت های نوپا تمرکز ایشان بروی شرکتهای نوپا  و مسائل رهبری سازمانی سرمایه انسانی  موارد قراردادها وتوافقات قانونی ان شرکتها بوده است.  ایشان بیش از بکصد ملیون دلار برای شرکتهای نوپا که خود نیز بنیان گذار انها بوده است از سرمایه گذاران بین المللی جمع اوری نموده است. او در کشورهای اروپایی؛ خاورمیانه و شمال افریقا محصولات فناوری شرکتهای خود را ارائه و فروخته است.  اخرین شرکت ایشان در امریکا در سال ۲۰۰۵ میلادی یکی از ۱۰۰ شرکت پیشتاز از نظر رشد در امریکا شناخته شد. ایشان مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری NEEIدر لوکزامبورگ و امارات متحده می باشد. دارای لیسانس در اقتصاد و لیسانس در مدیریت و فوق لیسانس در مدیریت فناوری از دانشگاه های تمپل و مریلند در امریکا می باشد.  او د دانشگاه های پنسیلوانیا (وارتن) دانشگاه کلمبیا در مورد ارزش افرینی سخنرانی داشته است و دارای سه ثبت اختراع در امریکا می باشد.  او بنیان گذار مجتمع پارس سامانه های دانش پویا (مپس) بعنوان اولین پشتیبان فناوری های بالا در بخش خصوصی در ایران می باشد.

محمدرضا محمدعلی:

محمدرضا محمدعلی با بیش از 15 سال تجربه در زمینه توسعه کسب و کارهای مبتنی بر وب و تجارت الکترونیک، هم اکنون فعالیت حرفه ای خود را در زمینه‌های طراحی تجربه کاربری و تجربه مشتری در فضای وب و خارج از وب و توسعه کسب و کارهای آنلاین دنبال می‌کند. او فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران بوده و از برگزارکنندگان روز جهانی کاربردپذیری در ایران، روز جهانی معماری اطلاعات در ایران، همایش استانداردهای وب و کارگاه‌های مرتبط با علوم وب و مفاهیم کاربردپذیری و تجربه کاربری است. 

آدرس:تهران دانشکده فنی دانشگاه تهران، پارکینگ کتابخانه قلمچی، شتابدهنده دیموند