رویداد به پایان رسیده است!
دورهمی دکان (مجمع حکما - فوت کوزه‌گری - میزان و ترازو - هفت خوان بازار) در تاریخچهارشنبه ۱۱ اردیبهشتبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دورهمی دکان (مجمع حکما - فوت کوزه‌گری - میزان و ترازو - هفت خوان بازار)

شروع:
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸ ۱۴:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸ ۱۹:۰۰
دورهمی دکان (مجمع حکما - فوت کوزه‌گری - میزان و ترازو - هفت خوان بازار)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

دورهمی دکان

چرا ساختن تیم مهم است؟

در مورد فواید و منافع کار تیمی و داشتن تیم های قدرتمند به اندازه کافی شنیده و دانش داریم. امروزه بسیاری از سازمانها حتی در ارزش ها و چشم اندازهای سازمانی خود نیز از تیم نام برده اند، ولی واقعا چند درصد این سازمانها توانسته اند در کار تیم سازی موفق عمل کنند و تیمهای قدرتمندی را تشکیل دهند که افراد را ترغیب به فعالیت در تیم کنند تا فعالیت فردی؟

متاسفانه تعداد بسیار کمی از مدیران از اصول تیم سازی و تشکیل یک تیم موفق به خوبی مطلع هستند. یادگرفتن مهارت تیم سازی کار سختی نیست، اما بسیار کم هستند مدیرانی که آستین همت بالا بزنند و وقت و انرژی برای یادگیری این مهارت اساسی مدیریت بگذارند.

به سادگی می توان تیم هایی را اعم از تیم های ورزشی ، کاری ، دولتی و غیره در اطراف خود پیدا کرد که شکست خورده اند. حتی ممکن است در سازمان و واحد کاری خودتان هم تیم های شکست خورده بسیاری را پیدا کرد.

اغلب مدیران گله مند هستند که کارمندان من انفرادی کار می کنند و تیمی کار نمی کنند.

باید در جواب گفت وقتی مدیر، توانایی تشکیل و هدایت یک تیم هدفمند و مقتدر را ندارد،طبیعی است که کارمندان ترجیح می دهند خودشان به تنهایی کار را پیش ببرند به جای همکاری با تیم.

مهارت تیم سازی

درصورتی که بتوانید مهارت تیم سازی را یاد بگیرید و تیم های موفقی را تشکیل و هدایت کنید، به هم افزایی در تیم دست پیدا خواهید کرد، چون کارایی افراد بالاتر می رود. به همین خاطر است که توسعه و ساختن تیم های موثر و کارا از پرورش خود افراد مهمتر است. تیم های موثر و کارا افراد را هم در خود حل کرده و به دنبال خود می کشانند.

برای ساختن تیم های برتر و کارا باید گام های استانداردی را طی کرد. در این دورهمی شما این گام ها را خواهید آموخت و از اشتباهات رایج در تیم سازی آگاه خواهید شد..

 

در دورهمی مجمع حکما چه مطالبی ارائه می شود؟

چگونه یک تیم بسازیم

سازماندهی ساختار تیم

 انتخاب اعضا ووظایف آنها

 تعداد اعضای مناسب یک تیم

 اشتباهات رایج در تیم سازی

 تیم یکدست نسازید

 محدودیت برای تیم ایجاد کنید

 تیم رهبر و مربی می خواهد

 اثر نظم تیم در موفقیت آن

 چرا تیم ها نتیجه نمی گیرند

 انواع تیم ها

 اختلاف در تیم های مدیریتی، خوب است یا بد

  هماهنگی بین تیم و ارتباط درست بین اعضای تیم

 چطور به تیم مان کمک کنیم

افزایش مهارت های کار تیمی

این دورهمی ویژه کسانی است که میخواهند ساختن تیم را یاد بگیرند و مهارتهای هدایت تیم را در خودشان تقویت کنند توانایی کار در تیم مهارتی است که هرکسی میتواند آن را یاد بگیرد. کافی است اصول آن را به آنها یاد دهید. البته اول از خودتان باید آغاز کنید. سپس به بقیه افراد تیم کمک کنید حرکت کنند

در انتهای این دورهمی چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

شما می توانید با تمرین و بکار بردن مهارت تیم سازی ، تیم های موفق و برنده ای را تشکیل و هدایت کنید. شما در این کارگاه تقویت کار تیمی در بین افراد تیم و سازمانتان را یاد خواهید گرفت و دیگران از شما الگو خواهند گرفت. با ساختن تیم های موفق، شاهد همکاریهای فوق العاده فی مابین افراد تیم برای دستیابی به اهداف خواهید بود. بعد از انجام فرآیند تیم سازی ، از اجرا و پیاده سازی برنامه ها و اهداف شگفت زده خواهید شد. هنگامی که با بکار بردن مهارت تیم سازی مشغول فرآیند تبدیل گروه به تیم هستید. کم کم از روند صعودی پیشرفت تیم خود متعجب خواهید شد

دورهمی برای چه کسانی مفید است؟

این دورهمی برای تمامی کسانی که در حال مدیریت هستند و یا قصد مدیر شدن را دارند مناسب است. مدیران منابع انسانی، مدیران تخصصی، مدیران ارشد و تمامی افرادی که به نوعی مشغول سرپرستی و مدیریت در سازمان، شرکت،موسسه ، دانشگاه ، بانک، مرکز آموزش و هر مکان دیگری که قرار است افرادی را سرپرستی و نظارت کنند همچنین کسانیکه علاقمندند در یک تیم فعالیت کنند و موفق به نظر برسند بسیار مفید است

آیا می دانید که شخصیت شناسی افراد در کسب و کار چه اهمیتی دارد؟

در شرایطی به سر می بریم که نیرو های پر پتانسیل زیادی در جامعه وجود دارد اما همواره به دلیل انتخاب های اشتباه در استخدام و یا جذب هم تیمی نامناسب ، همواره دچار مشکلاتی اعم از اتلاف وقت و هزینه شده ایم. بارها شاهد بوده ایم که به دلیل ناسازگاری های افراد ، تیم هایی که در آستانه موفقیت نسبی یا نهایی بوده اند از بین رفته اند. حال آنکه اگر در انتخاب اولیه همدیگر کمی دقت داشتند، دچار این مشکلات نمی شدند.

همچنین در روی دیگر برگه شاهد بودیم که شرکت های کوچک با دانستن هنر مدیریت منابع انسانی توانستند درمدت زمان کوتاه تری نسب به سایر رقبا ، به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنند.

بنابراین انتخاب نیروهای با لیاقت و کفایت جزو اولویت های کسب و کار های کوچک بوده و اهمیت به سزایی در رشد شرکت دارد

از مزایای داشتن تیم خوب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

- می توانید با خیال راحت مدتی به خودتان استراحت بدهید چرا که تیم شما با قدرت و بدون نیاز به نظارت شما کار خود را انجام می دهند.

- می توانید مسئولیت های بزرگتری را بر دوش آن ها بگذارید چرا که مسئولیت پذیری کاملی تحت تاثیر رفتارهای شما پیدا کرده اند.

- در مواقع بحران مدیریت ساده تر می باشد چرا که هر کدام از آن ها وظیفه خود را در این شرایط خاص به یاد دارند و انجام می دهند.

در انتخاب هم تیمی مناسب باید یک سری مسائل را بدانید.

- قبل از هر چیز بدانید که دقیقا برای چه نقش هایی نیاز به هم تیمی دارید.

- باید با فرآیند مصاحبه با افراد آشنا شوید. شما زمان محدودی برای شناخت اولیه یک فرد دارید که باید از آن به بهترین نحو استفاده کنید.

- ویژگی های رفتاری هر نیرو باید متناسب با جایگاهی باشد که در تیم شما قرار هست جای بگیرد. به طور مثال شخصیت های درونگرا برای بازاریابی حضوری به هیچ عنوان مناسب نیستند. یا بالعکس افراد برونگرا در فعالیت هایی مانند برنامه نویسی موفق عمل نخواهند کرد. تشخیص برونگرایی و درونگرایی اما کار ساده ای نیست .

- افرادی که قرار هست به تیم شما بپیوندند باید با جو استارتاپی و کارافرینی اشنا باشند و تلاش برای پیشرفت تیم داشته باشند.

- این را بدانید کسی که تخصص کافی در یک زمینه مشخص را دارد، لزوما توانایی مدیریت آن بخش را ندارید. بنابراین باید فردی که توانایی مدیریت را دارد برای جایگاه مدیریت انتخاب کنید.

در انتها اگر شما مدیر یک تیم هستید باید یک سری از مسائل را نیز بپذیرید.

_ نباید هر دقیقه و هر لحظه در کار آن ها دخالت کرده و مانع از خلاقیت های شخصی آن ها شوید. باید به آنها فرصت دهید تا کارشان را به شیوه خودشان پیش ببرند.

- همواره باید رابطه بین هم تیمی ها را در خارج از محیط کاری را نیز بهبود ببخشید چرا که شناخت بیشتر هم تیمی ها از یکدیگر ، باعث می شود که تعارض و مشکلات کمتری بین آنها ایجاد شود.

- یک تیم خوب باید ساخته شود ، بنابراین روش های مدیریت هم تیم ها را باید یاد بگیرید.

اگر به دنبال موفقیت نهایی هستید باید به فکر تشکیل یک تیم منسجم ، هماهنگ ، خلاق و ریسک پذیر باشید.

رشد و توسعه کسب و کار

صاحبان هر کسب و کاری اعم از سازمان یا شخص همواره در حال تلاش برای رسیدن به رشد و مطرح شدن خود هستند. اما هر تلاش اشتباهی ممکن است نتیجه عکس دهد، به همین دلیل برای رسیدن به رشد و توسعه مقبول مانند کاهش هزینه ها، افزایش مشتریان، افزایش تولید، بین المللی شدن و .. بهتر است از تجارب و راه های بررسی شده ی شرکت های بزرگ استفاده کنیم.

 

هدف از برگزاری دورهمی فوت کوزه گری چیست؟

افزایش دانش

آگاهی در خصوص نوآوری

ایده یابی با تمرکز بر تقویت نگاه کارآفرینانه

فعال نمودن ذهن به منظور ارائه راه حل

ایده‌ی مناسب موتور محرکه‌ی شروع یک کسب‌و‌کار

ایده‌ی مناسب موتور محرکه‌ی شروع یک کسب‌و‌کار به شمار می‌رود و تقریبا اجرای یک طرح کسب‌ و‌کار بدون داشتن ایده‌ای مرکزی غیرممکن به نظر می‌رسد. بنابراین ایده هسته‌ی کار است، ایده اولین قدم برای اجرای فعالیت‌ها است. بنابراین هر فرد توانایی ایده‌پردازی را دارد.

ایده‌ها مسیر را نشان می‌دهند

ایده‌ها جنبه‌های جدیدی از کسب‌ و‌کار را نشان می‌دهند

ایده‌ها روی تمام فعالیت‌های کسب‌و‌کار تاثیر می‌گذارند

اگر مرحله‌ای به اسم اجرا وجود نداشته باشد ایده به هیچ دردی نخواهد خورد. اولین مرحله در ایجاد یک استارتاپ داشتن هسته‌ی اولیه آن یا ایده است، اما در مرحله‌ی دوم خوب یا بد بودن ایده آزمایش می‌شود.

ایده و اجرا هر دو برای شروع یک استارتاپ حیاتی به نظر می‌رسند. ایده مسیر را نشان می‌دهد و اجرا مسیر را برای رسیدن به هدف هموار می‌کند. بنابراین اگر به دنبال ایجاد یک کسب‌ و‌کار جدید هستید باید به ایده و اجرا اهمیت زیادی بدهید.

 

در دورهمی میزان و ترازو چه چیزی بیان میشود؟

بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas)  ابزاری مدیریتی و کارآفرینانه است که به شما اجازه می‌دهد مدل کسب و کار خود را توصیف، طراحی و اختراع کرده یا  آن‌ را به چالش کشیده و یا در آن چرخش (Pivot) ایجاد کنید.

بوم مدل کسب و کار جدولی 9 بخشی است که بخش‌های مختلف یک محصول یا ایده شامل ارزش پیشنهادی، زیرساخت‌ها، مشتری‌ها و منابع درآمد را مشخص می‌ کند

 

در دورهمی هفت خوان بازار چه خواهد گذشت؟

 کمینه محصول پذیرفتنی

مراحل عرضه و تجاری سازی محصول

حداقل محصول پذیرفتنی (MVP) چیست؟

تا زمانیکه مشتری حاضر نباشه برای اون محصول و خدمتی که ما براش ایجاد کردیم پول بده ، یک ایده به تنهایی هیچ ارزشی نداره.

مشتری تنها زمانی حاضر میشه در ازای  دریافت خدمت ؛ پول پرداخت کنه که یکی از نیازهاشو برطرف کنیم.

چطوری این رو بفهمیم ؟ با اعتبارسنجی محصول آماده ارائه

یکی از روش هایی که بر طبق اون میتوانیم تحقیقات بازاری (Market Research) رو انجام بدهیم ؛ استراتژی   MVP هست.MVP  یا همون Minimum Viable Product در فارسی به “کمینه محصول پذیرفتنی” ترجمه شده!

اهداف MVP چیه؟

سنجش توانایی های یک محصول

گرفتن بازخورد (Feedback) از مشتری های بالقوه

اطمینان از درست بودن مدل کسب و کار و پلن کسب و کار

ایجاد نمونه اولیه و توسعه ی اون در آینده

کاهش اتلاف زمان برای اون بخش هایی که مطلوب مشتری نیستن !

 

برای یادگیری چگونگی راه اندازی یک کسب و کار چهار حوزه کلیدی وجود داره که باید روی اون تمرکز کرد.

  • مشکلات شخصی خود شما است،
  • مشکلات دیگران که شما از آن خبر دارید،
  • حوزه هایی که می توانید ایده ها را ترکیب کنید
  • شغل خود و دیگران را به آن معطوف کنید.

اگه ایده یه نیاز اساسی در بازار و جواب داده و یک راه حل بالقوه برای حل مشکل محسوب میشه، چطوری میشه فهمید این ایده خوبه یا نه؟  بهترین جواب میتونه به سادگی از صحبت کردن با افراد مختلف بدست بیاد که ما هم قصد داریم شما را با افراد مجرب همصحبت کنیم تا از تجربیاتشون نهایت استفاده رو ببرید و سعی کنید بفهمید که اونا برای حل این مشکل چقدر پرداخت می کنند.

 

مطالبی که در بالا آورده شد تنها بخشی از موضوعاتی است که میخواهیم باهم به آن ها بپردازیم. منتظر دیدارتان هستیم. فراموش نکنید ظرفیت این دورهمی ها محدود است چرا که کیفیت دورهمی هدف  ما می باشد.توجه داشته باشید گواهی حضور تنها به کسانی تعلق خواهد گرفت که هر چهار دورهمی را شرکت کرده باشند.(گواهی به زبان انگلیسی با مهربرجسته معتبر صادر خواهد شد.)

 

پوستر نقشه راه دکان

 

سخنرانان

محسن مولایی نسب

محسن مولایی نسب

مدیرعامل دومینو انرژی

محسن مولایی نسب بنیانگذار و مدیرعامل دومینو انرژی دارای مدرک کارشناسی ارشد کارآفرینی گرایش کسب و کار های جدید و کارشناسی ارشد MITMمی باشد. دومینو بر اساس همکاری ۴ تیم تحقیقاتی از دانشگاه های معتبر کشور و یک تیم از مدیران ارشد با سابقه تشکیل شده است. هدف اصلی دومینو تامین هوشمندانه انرژی و حامل های آن در سراسر جهان و توسعه راهکارهای انرژی همراه است. همچنین ایشان به عنوان رئیس شتاب دهنده انرژی ققنوس در حال فعالیت می باشند.
از دیگر تجربیات کاری اقای مولایی نسب بنیان گذاری بنیاد پرش می باشد. بنیاد پرش بنیادی است مردم نهاد و غیر انتفاعی که به منظور توسعه و بهبود اکوسیستم کارآفرینی ایران راه اندازی شده است. همچنین ایشان به مدت 11 سال در شرکت زنجیره تامین اکسیر از سال 83 سمت مدیرعامل را داشته اند. و هم اکنون به مدت 4 سال است که به عنوان مربی استارت آپ ها مشغول می باشند.

محمد گرویی

محمد گرویی

هم بنیان گذار همبودگاه

دانشجوی دکترای کارآفرینی و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری، توسعه‌دهنده جامعه استارتاپی، پژوهشگر اکوسیستم کارآفرینی، مسئول ارتباطات شتابدهنده اکسل، هم-بنیانگذار سابق فانتزیما و یک گیک علاقمند به رویدادهای استارتاپ ویکند

مانوئل اوهانجانیانس

مانوئل اوهانجانیانس

بنیان گذار ایسمینار

مربی و مشاور ایجاد و توسعه استارتاپ ها و کسب و کارها، کارشناس مهندسی صنایع و ارشد مدیریت اجرایی eMBA (مدیریت استراتژیک) از دانشگاه تهران. خودمونی، رک، عاشق چالش، فرصتهای جدید و استارتاپها!
تو اولین تجربه استارتاپی‌م تو سال ۱۳۹۲ ایسمینار (اولین مرکز تخصصی وبینار و رویدادهای آنلاین) رو ایجاد کردم که بعد 4 سال تونسته جایگاه خوبیو تو صنعتش پیدا کنه و امیدوارم روند رو به رشدشو خیلی سریع طی کنه. در حال حاضرم کنار ایسمینار تو زمانهای خالی‌م، مشاور چنتا استارتاپ نوظهور که یا تو مرحله ایده یا تو مرحله ایجاد و توسعه‌ن، هستم.

برگزارکنندگان

انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه تهران

انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه تهران

انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه تهران، به منظور ارتقای سطح علمی دانشجویان، سال‌هاست که جوانان متعهد این مرز و بوم را در کنار هم جمع می‌کند. این گروه دانشجویی معتقد است پیشرفت کشورعزیزمان ایران، در گروی تخصص و مهارت دانشجویانی است که در آینده‌ای نه چندان دور سازندگان این مملکت خواهند شد؛ از این رو سعی در رشد علمی دانشجویان دارد.

آدرس :

خیابان کارگر شمالی - بالاتر از جلال آل احمد - پردیس شماره دو دانشکده فنی دانشگاه تهران - ساختمان قدیم دانشکده مکانیک - طبقه همکف - دفتر انجمن علمی مهندسی مکانیک

شماره تماس :
021-61114043
09128303297

لنسریفای (بازار کار آنلاین)

لنسریفای (بازار کار آنلاین)

لنسریفای وب سایتی برای انجام کارهای پروژه ای در منزل و به صورت دورکاری است. در لنسریفای افراد براساس مهارت هایشان می‌توانند در ازای انجام پروژه‌های مختلف دستمزد دریافت کنند. همچنین افراد می توانند پروژه های خود را با اطمینان کامل به متخصصان ما بسپارند تا با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

آدرس:تهران خیابان کارگر شمالی / بعد از بزرگراه جلال‌آل‌احمد / پردیس دو دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران / دانشکده مهندسی مکانیک